مد و زیبایی

موهای براق و درخشان | چگونه موهای براق داشته باشیم؟ | داشتن موهای براق و درخشان

عسل جذب کننده رطوبت بوده و دارای خاصیت شفاف‌کنندگی است. این ویژگی‌ها باعث می‌شود که عسل برای درخشان کردن موهای مات و کدر مناسب باشد. عسل خام مغذی‌ترین و بهترین گزینه برای مو است.

موهای قوی و براق

حالت دادن به موها و موهای براق و درخشان

هنگامی که مو مرطوب و نم‌دار است، از ماسک‌های بدون نیاز به آبکشی استفاده کنید. مو، ممکن است پس از خشک شدن کمی کدر به نظر برسد. استفاده از ماسک‌ مو بعد از استحمام، می‌تواند از خشک شدن موها جلوگیری کند و به شما در داشتن موهای براق و درخشان کمک می‌کند.

اجازه دهید موها به‌طور طبیعی و در مجاورت با هوا خشک شوند. مطمئنا انجام سشوار و براشینگ برزیلی، در ابتدا موهای شما را براق نشان می‌دهد. اما این کار پس از مدتی، به مو آسیب رسانده و آن را کدر، زبر و خشن می‌کند.

از روغن‌های مخصوص مو استفاده کنید. هنگامی که موها به طور طبیعی در برابر هوا خشک می‌شود، از روغن نرم‌کننده روی ساقه‌های مو استفاده کنید. استفاده از یک روغن موی مناسب، باعث افزایش درخشش و محافظت از مو در برابر آسیب می‌شود.

موهای قوی و براق

موهای خود را سالم نگه دارید

شستن بیش از حد مو، چربی و روغن طبیعی مو را از بین می‌برد. به‌ عبارتی، شستشوی بیش از حد باعث می‌شود تا موها به آسانی آسیب‌پذیر و شکننده شوند. برای داشتن موهای براق و درخشان، بیش از یک یا دو بار در هفته از شامپو استفاده نکنید.

شستن و حالت دادن موها با محصولات شیمیایی، می‌تواند به مو آسیب برساند. بسیاری از شامپوها، نرم‌کننده‌ها و محصولات حالت دهنده مو، حاوی موادی هستند که ممکن است برای مو مشکل ایجاد کنند. همیشه به دنبال محصولاتی باشید که کاملاً طبیعی بوده و حاوی سولفات‌ها، سیلیکون‌ها و الکل‌ها نیستند.

موهای قوی و براق

درخشان کردن انواع مختلف مو

موهای فر، نامنظم، زبر، خشن و یا گره خورده که از هیچ‌گونه محصول مراقبتی برای آن‌ها استفاده نشده است، به جای انعکاس نور باعث شکست نور می‌شوند. برای داشتن موهای براق و درخشان، بایستی از ماسک مو داخل و خارج از حمام و همچنین از سرم مو بعد از حمام استفاده شود. این روش‌ها باعث افزایش رطوبت، نرم شدن کوتیکول و انعکاس نور در مو می‌شوند.

موهای رنگ شده، به مرور خشک و وز می‌شوند. علاوه بر براق شدن موها، به فکر ترمیم هم باشید. ترمیم کردن مو به حفظ رنگ مو نیز کمک می‌کند.

مجله دلتا

پیشنهاد مطالعه: همچنین می‌توانید مطلب اشتباهات رایج مدل مو که سن را بالا می‌برد! را بخوانید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا