مد و زیبایی

کت های زمستانی مردانه | کت های زمستانی شیک | کت های زمستانی جدید

زمستان که شروع می‌شود، علاوه بر گرم و خشک ماندن، مسئله شیک‌پوشی هم پیش کشیده می‌شود. به‌خصوص برای آقایان که تصور می‌کنند گزینه‌های کمتری برای انتخاب لباس دارند.

کت های زمستانی مردانه و جدید، انواع مختلفی دارد که هم در کلیات و هم در جزئیات با یکدیگر متفاوت هستند. ازطرفی داشتن حتی دو نمونه از این کت‌ها دست شما را در تنوع بخشیدن به استایل باز می‌گذارد. در این مطلب از مجله پامپا قصد داریم تا شما را با مهم‌ترین و محبوب‌ترین کت‌های زمستانی مردانه آشنا کنیم.

انواع کت های زمستانی مردانه

پی کت

نوعی کت مردانه چهاردکمه بلند که اولین بار ارتشی‌ها از آن استفاده کردند و از همانجا محبوب شد. یقه این نوع کت‌ها عریض است و از پشم سنگین و ضخیم ساخته می‌شوند. البته در سال‌های اخیر از پشم نرم هم در تولید پیکت استفاد می‌شود.

کت های زمستانی مردانه

ترنچ از کت های زمستانی مردانه جدید

ریشه ترنچ به جنگ جهانی اول بازمی‌گردد، وقتی که سربازان سنگری این کت‌ها را می‌پوشیدند. این پارچه مقاوم، سبک و ضدآب است. به همین دلیل امروزه از کت های زمستانی مردانه محبوب به‌شمار می‌رود. ترنچ را می‌توان هم در استایل کژوال استفاده کرد و هم در استایل فرمال و گزینه بسیار خوبی برای روزهای بارانی به‌شمار می‌آید.

کت های زمستانی مردانه

اورکت

اورکت، کت بلندی است که معمولا آن را بر روی کت تک می‌پوشند و برش‌های عریضی دارد. این نوع کت از پارچه‌های پشمی کیفیت بالا تولید می‌شوند که بسیار مناسب آب‌وهوای بسیار سرد است. اورکت معمولا دو دکمه و یقه برگردان دارد. جیب‌های اورکت لبه‌دار است و یک جیب باریک هم بر روی سینه دارد. به اورکت‌هایی که از پارچه‌های سبک‌تر تهیه می‌شوند و مناسب آب‌وهوای نه‌چندان سرد هستند، تاپ کت می‌گویند. همچنین اگر از پارچه ضخیم‌تر ساخته شود و سنگین‌تر باشد، به آن گریت کت می‌گویند.

کت های زمستانی مردانه

پارکا از کت های زمستانی مردانه جدید

وقتی صحبت از استایل کژوال زمستانی مردانه به میان می‌آید، پارکا خود را به رخ می‌کشد. سال‌ها پیش برای تولید پارکا از پوست فک استفاده می‌کردند، اما امروزه از مواد شیمیایی سبک برای تولید آن استفاده می‌شود. استفاده از این مواد باعث می‌شود که پارکا حجم بگیرد و حالت پافی داشته باشد. طول پارکا معمولا تا کمر یا روی زانو است، زیپ‌دار است و گاهی یقه خز بزرگ دارد.

کت های زمستانی شیک

کت بامبر

کت بامبر اولین بار برای خلبانان جت‌های جنگنده در جنگ جهانی دوم تولید شد، اما امروزه مردم عادی هم از آن استفاده می‌کنند. کتی چرم که درون آن در خطوط یقه و سرآستین از پشم سنگین استفاده شده است. قد این کت کوتاه و معمولا تا خط کمر است و در قسمت کمر و سرآستین کاملا فیت و اندازه بدن می‌شود.

مجله دلتا

پیشنهاد مطالعه: مطلب مشابه بررسی انواع استایل اداری مردانه را مطالعه کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا