دنیای خبر

لیست اتصالات هیدرولیک و تجهیزات پنوماتیک چیست؟

اتصالات هیدرولیک در صنایع مختلفی کاربرد دارند و از آنها برای برقراری و تنظیمات سیستم‌های هیدرولیک استفاده می‌شود. لیست اتصالات هیدرولیک فشار قوی بسیار طولانی است و نمی‌توان همه آنها را در یک مطلب توضیح داد. جنس این اتصالات اغلب محکم است تا در مقابل عوامل مخربی مثل فشار، حرارت، اصطکاک و … توانایی مقاومت داشته باشند. به طوری که بسیاری از این اتصالات از جنس فولاد و پلیمرهای قوی ساخته می‌شوند.

اتصالات هیدرولیک اغلب در مسیرهای هیدرولیک و سرشیلنگ‌ها نصب می‌شوند تا کاربردی که برای آن طراحی شده‌اند را اعمال کنند. این اتصالات باید قابل اطمینان باشند تا بتوان با خیال آسوده از مزایا و کاربردهای آنها استفاده نمود. بنابراین اگر قصد خرید این تجهیزات را دارید، باید یک فروشگاه معتبر را در نظر داشته باشید. برای آگاهی کامل از لیست اتصالات هیدرولیک و تهیه بهترین نمونه‌های آنها، توصیه می‌شود به به سایت عصر هیدرولیک مراجعه نمایید.

لیست اتصالات هیدرولیک

انواع اتصالات هیدرولیک

اتصالات هیدرولیک در تیپ‌های مختلفی تولید و عرضه می‌شوند که هر کدام در سیستم‌های هیدرولیکی خاصی به کار می‌روند. این تیپ‌ها شامل اتصالات آلمانی، اتصالات انگلیسی و اتصالات آمریکایی (پرچی) هستند.  همچنین لیست اتصالات هیدرولیک از نظرجایگاهشان در سیستم هیدرولیک شامل:

اتصالات ثابت (پرسی)

اتصالات هیدرولیک ثابت با استفاده از شیلنگ‌های مخصوصی به یک دیگر متصل می‌شوند. این اتصالات با استفاده از پرس هیدرولیکی یا مکانیکی شیلنگ به توپی اتصال پرس می‌شوند. این اتصالات معمولاً ثابت‌اند و تا مدت‌ها کارایی دارند. در این اتصالات سر شیلنگ به صورت محکم و با فشار به قطعات پرس می‌شود.

اتصالات جدا شونده

می‌توان گفت که بیش از 30 نوع اتصال در اندازه‌های مختلف تولید می‌شود که اغلب آنها جدا شونده هستند. در شیلنگ‌هایی که چند لایه نیستند، از اتصالات جدا شونده استفاده می‌شود تا شیلنگ‌ها قابلیت جابجایی داشته باشند. در تمام سیستم‌های هیدرولیک حداقل یکی از شیلنگ‌ها قابلیت چرخش دارند و با اتصالات جدا شونده نصب می‌شوند.

قیمت شیر برقی پنوماتیک

قیمت شیر برقی پنوماتیک

شیر برقی پنوماتیک امروزه کاربردهای وسیعی در سیستم‌های پنوماتیک دارد و به منظور کنترل خطوط و مسیرهای پنوماتیک به کار می‌رود. این شیرها از نظر ایمنی نیز حائز اهمیت بوده و امنیت سیستم را تامین می‌کنند. به طور کُلی شیرهای پنوماتیک در هر سیستمی که به قطع و وصل جریان یا کنترل جریان احتیاج داشته باشد به کار می‌وند. از این شیرها به خصوص در صنایع شیمیایی استفاده می‌شود؛ چرا که قیمت شیر برقی پنوماتیک نسبت به بسیاری از تجهیزات دیگر به صرفه بوده و استفاده از آن نیز راحت است.

اگر با شیر پنوماتیک آشنایی داشته باشید، می‌دانید که برای کنترل مسیر توسط این شیرها باید از نیروی دست استفاده کرد. اما برای استفاده از شیر برقی پنوماتیک احتیاجی به دست کاربرد ندارد و به طور خودکار می‌تواند جریان را کنترل کند. این قطعات با استفاده از جریان الکتریسیته در مدار خود می‌توانند جریان سیالات را قطع و وصل کنند.

شیر برقی پنوماتیک چگونه کار می‌کند؟

همانطور که از اسم این قطعه مشخص است، این شیرهای برقی به منظور کنترل سیستم‌های پنوماتیک به کار می‌روند. پنوماتیک به معنای انتقال نیرو با استفاده از هوا یا گاز تحت فشار است. در واقع در این سیستم‌ها نیز از سیال برای انتقال نیرو استفاده می‌شود. اما برای اینکه سیستم کارایی لازم را داشته باشد، باید بتوان جریان این سیال را در مجراها و لوله‌ها کنترل کرد. از آنجایی که قیمت شیر برقی پنوماتیک به صرفه‌تر از سایر ابزارهای کنترل است، استفاده از آن به عنوان ابزار کنترل بسیار اقتصادی نیز خواهد بود.

البته شیرهای دستی هم هستند که می‌توانند جریان سیال را کنترل کنند اما امروزه بیشتر از شیرهای برقی به این منظور استفاده می‌شود. چرا که با برنامه‌های کامپیوتری می‌توان شیر برقی را کنترل کرد و به احتیاجی به کاربر نیست.

عملکرد شیر برقی پنوماتیک اصولاً به جریان الکتریسیته و آهنرباهای الکتریکی وابسته است. در واقع با استفاده از سیگنال‌های الکتریکی و نیروی مغناطیسی باز و بسته شدن شیر کنترل می‌شود و از این طریق جریان سیال کنترل می‌شود. البته برای این کارایی باید از یک مبدل نیز در کنار شیر استفاده کرد.

شیرهای برقی خود انواع مختلفی دارند که هر کدام کارایی خاصی دارند. به طوری که برخی از آنها فقط جریان را قطع و وصل می‌کنند، برخی دیگر جریان را یکسو می‌کنند، برخی فشار جریان را کنترل می‌کنند و برخی چند کار را با هم انجام می‌دهند.

قیمت شیر پنوماتیک

شیرهای پنوماتیک از سلنوئید برای کنترل جریان الکتریسیته و تبدیل آن به نیروی مکانیکی استفاده می‌کنند. سلنوئید به شیر کمک می‌کند با به کارگیری دقیق انرژی الکتریسیته و مغناطیس، جریان سیال را کنترل کند. به طوری که مقدار سیالات ورودی و خروجی از شیر به راحتی قابل تنظیم است.

از آنجایی که در تمام سیستم‌های پنوماتیک لازم است از ابزارهای کنترلی استفاده کنیم، پس باید بهترین ابزار را به این منظور در نظر گرفت. به این منظور علاوه بر کارایی، باید هزینه و صرفه اقتصادی را نیز در نظر داشت. شما عزیزان می‌توانید با مراجعه به سایت عصر هیدرولیک به طور کامل از قیمت شیر برقی پنوماتیک مطلع شوید.

تجهیزات پنوماتیک چیست

تجهیزات پنوماتیک چیست

به طور خلاصه پنوماتیک به معنای استفاده از سیال فشرده برای انتقال نیرو. این سیال در سیستم‌های پنوماتیک هوا می‌باشد که به راحتی فشار و در نتیجه نیرو را منتقل می‌کند. از تکنولوژی تجهیزات پنوماتیک سال هاست که برای تولید و انتقال انرژی مکانیکی استفاده می‌شود. در این تکنولوژی علاوه بر هوا می‌توان از گازهای دیگری مثل نیتروژن نیز برای انتقال نیرو در لوله و شیلنگ‌های پنوماتیک استفاده کرد.

از نیرویی که با تجهیزات پنوماتیک منتقل می‌شوند می‌توان برای استفاده‌های کاربردی در کارخانجات و صنایع مختلفی استفاده کرد. از صنایع شیمیایی گرفته تا دریل‌های جاده‌ای و صنایع رباتیک، همگی تجهیزات پنوماتیک را در بر دارند. با استفاده از تکنولوژی پنوماتیک انتقال نیرو بسیار ارزان و ساده‌تر می‌شود.

تجهیزات پنوماتیک

برای برقراری یک سیستم پنوماتیک از تجهیزات مختلفی استفاده می‌شود که به آنها تجهیزات پنوماتیک گفته می‌شود. این تجهیزات به طور خلاصه شامل:

مولد

مولد یا پمپ وظیفه گردش سیال را دارد و اولین بخش سیستم پنوماتیک به حساب می‌آید. در واقع مولد از انرژی الکتریکی استفاده می‌کند تا انرژی مکانیکی را به پنوماتیک تبدیل کند و قابلیت انتقال نیرو را به وجود آورد.

شیرهای کنترل

شیرهای کنترل در مسیر شیلنگ و لوله‌های پنوماتیک نصب می‌شوند و میزان جریان را تنظیم می‌کنند. یکی از انواع شیرها که شیر برقی پنوماتیک است را در قسمت قبل توضیح دادیم. شیرهای کنترل انواع دیگری نیز دارند که هر کدام کارایی و کاربرد خاص خودشان را دارند.

سیلندرها

سیلندرها یکی از مهم‌ترین قسمت‌های تجهیزات پنوماتیک هستند که نیروی پنوماتیک سیال را به نیروی مکانیکی تبدیل می‌کنند. در واقع بعد از انتقال نیرو، سیلندرها باعث می‌شوند بتوان از این نیرو استفاده کرد.

توصیه می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تجهیزات پنوماتیک و یا تهیه این تجهیزات با بالاترین کیفیت، با سایت عصر هیدرولیک ارتباط برقرار نمایید.

#توجه: این مطلب یک رپرتاژ تبلیغاتی بوده و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده تهیه و نگارش شده است.
پامپا مسئولیتی در قبال محتوای تبلیغاتی ندارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا