سینما هنر

نخستین فیلم یک میلیارد دلاری سینما در زمانه کرونا و پرفروش‌ترین فیلم سال ۲۰۲۱

گروه سینمایی پامپا: تازه‌ترین فیلم از مجموعه سینمایی «مرد عنکبوتی» در روزهای اخیر فروش ۹۰۵ میلیون دلاری فیلم چینی «نبرد دریاچه چانگ‌جین» را پشت سر گذاشت و با ۱۰۰ میلیون دلار بیشتر، لقب پرفروش‌ترین فیلم سال ۲۰۲۱ را از آن خود کرد. از دو سال پیش همزمان با همه‌گیری ویروس کرونا در جهان، هیچ فیلم هالیوودی نتوانسته به مرزهای فروش یک میلیارد دلاری هم نزدیک شود اما «راهی به خانه نیست» تا پایان روز یکشنبه در جهان یک میلیارد و پنج میلیون دلار فروخته است.

«اسپایدرمن» جدید که محصولی مشترک از همکاری استودیوهای سونی و دیزنی است، در کمتر از دو هفته توانست به رکورد خیره‌کننده یک میلیارد دلار فروش جهانی برسد، آن هم در حالی که سویه تازه کرونا یعنی امیکرون در حال تسخیر دنیاست و افزایش چشمگیر آمار مبتلایان تردیدها را درباره ادامه بازگشایی برنامه‌های گروهی به ویژه رویدادهای فضای بسته افزایش داده است. «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» هنوز در چین، بزرگ‌ترین بازار سینمایی جهان به نمایش عمومی درنیامده است.

تام هالند سومین بازیگری است که نقش پیتر پارکر یا همان مرد عنبکوتی را در این مجموعه سینمایی بازی می‌کند و زندایا و بندیکت کامبربچ هم همبازی‌های او در نقش‌های اصلی «راهی به خانه نیست» هستند. «اسپایدرمن: دور از خانه» که سال ۲۰۱۹ روی پرده رفت، نخستین فیلم این مجموعه بود که وارد باشگاه فیلم‌های میلیارد دلاری تاریخ سینما شد و تا امروز هم با بیش از یک میلیارد و ۱۳۲ میلیون دلار پرفروش‌ترین «مرد عنکبوتی» تاریخ سینماست.

پیش از «اسپایدرمن: راهی به خانه نیست»، بیست و پنجمین و آخرین فیلم از مجموعه جیمز باند «زمانی برای مردن نیست» با ۷۷۴ میلیون دلار پرفروش‌ترین فیلم هالیوود در سال ۲۰۲۱ و صدرنشین جدول فروش در دوران همه‌گیری کرونا بود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا