مد و زیبایی

ماساژ صورت با یخ | ماساژ صورت | قواید یخ برای پوست صورت

شاید ماساژ صورت با یخ برای شما تازگی داشته باشد، ولی زنان کره‌ای مدت‌هاست که از این روش برای مراقبت از پوست خود استفاده می‌کنند.

ماساژ صورت با یخ

ماساژ صورت با یخ مزیت‌های گوناگونی مانند لایه‌برداری پوست و کاهش جوش‌های صورت برای پوست دارد. اگر کنجکاو شده‌اید که بدانید ماساژ صورت با یخ چگونه است، تا پایان این مطلب از مجله پامپا با ما همراه باشید تا اطلاعات کاملی درباره این ماساژ در اختیار شما قرار دهیم.

فواید ماساژ صورت با یخ

کاهش التهاب

وقتی آسیب‌دیدگی یا تورمی در بدن ما ایجاد می‌شود، روی آن یخ می‌گذاریم. بسیاری از افرادی که دچار مشکلات التهابی پوست مانند آکنه و روزاسه هستند می‌توانند از سرمادرمانی استفاده کنند. سرمادرمانی التهاب پوست را که از عوامل اصلی هر دو مشکل است کاهش می‌دهد.

ماساژ صورت با یخ

لایه‌برداری پوست

سرمادرمانی موجب برداشته‌شدن لایه بیرونی سلول‌های مرده پوست و تحریک رشد یکنواخت‌تر و بهتر سلول‌های جدید زیر آن‌ها می‌شود. برای داشتن اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید مطلب معجزه زیبایی و درخشندگی پوست شما را بخوانید.

ماساژ صورت با یخ برای بهبود گردش خون

سرما رگ‌های خونی را منقبض می‌کند و موجب کاهش پف‌کردگی می‌شود و ظاهر سالم‌تری به پوست می‌دهد.

کاهش اندازه منافذ پوست

ماساژ صورت با یخ اندازه باعث کاهش منافذ پوست صورت می‌شود. همچنین، در بازکردن منافذی که به‌دلیل ترشح بیش‌ازحد چربی بزرگ شده‌اند نیز مؤثر است. استفاده از یخ صورت را لطیف می‌کند و موجب می‌شود پوست صاف‌تری داشته باشیم.

ماساژ صورت با یخ

بهبود جذب سایر محصولات

با سرد کردن پوست، مواد فعال محصولات مراقبت از پوست بهتر جذب می‌شوند و اثر آن‌ها نیز افزایش می‌یابد. سرما مویرگ‌های پوست را منقبض و اثر کششی ایجاد می‌کند. اگر از سرم روی پوست خود استفاده کنید و سپس روی آن یخ بگذارید، مویرگ‌ها منقبض می‌شوند و اثر کششی موجب می‌شود مواد سرم به عمق بیشتری نفوذ کنند.

ماساژ صورت با یخ برای شکل‌دادن به گونه

اگر پوست حساسی دارید، به‌جای غوطه‌ورکردن صورت در آب یخ، می‌توانید از روش ملایم‌تری استفاده کنید. کاسه‌ای را تا یک‌سوم با شیر کامل پر کنید. شیر دارای ویتامین A و اسیدلاکتیک است. تکه‌های یخ را داخل کاسه بریزید و سپس حوله صورت را در این مخلوط خیس کنید. حوله را ۱۵ ثانیه روی کل صورت خود قرار دهید و این کار را تا ۵ بار تکرار کنید. اگر به این‌دست تز مطالب علاقه دارید می‌توانید مطلب چگونه بدون عمل جراحی گونه‌های برجسته داشته باشیم؟ را بخوانید.

درمان پف چشم‌

یکی دیگر ار فواید ماساژ صورت با یخ رفع پف چشم است. برای کاهش پف زیر چشم می‌توانید از چند دقیقه کمپرس سرد با فشار ملایم استفاده کنید. می‌توانید از تکه‌های یخ تهیه‌شده از آب یا نوشیدنی کافئینی مانند چای یا قهوه استفاده کنید. کافئین منقبض‌کننده است و تورم را کاهش می‌دهد.

ماساژ صورت با یخ

پیشنهاد مطالعه: همچنین می‌توانید مطلب چهره‌ای جوان و باطراوت با ترفندهای آرایشی را بخوانید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا