آشپزی

چند ترفند مهم در آشپزی | چند ترفند مهم | چند ترفند مهم در آشپزخانه

آشپزی یک هنر است و این هنر خوش‌طعم، رمز و رازهای زیادی دارد. حرفه‌ای‌ها برای تند کار کردن و بهتر نگه‌داشتن مواد غذایی از ترفندهای خاص و جالبی استفاده می‌کنند.

چند ترفند مهم در آشپزی

نکته‌ها و ترفندهای مهمی در آشپزی وجود دارد و لازم است تمام کسانی که می‌خواهند یک کدبانوی تمام‌عیار باشند این ترفندها را بدانند. راه‌هایی در مورد نگهداری بهتر از سبزیجات و ترفندهایی که کار شما را در آشپزخانه سریع‌تر می‌کند، همواره یکی از روش‌هایی است که زندگی را برای شما ساده‌تر می‌نماید. با مجله پامپا همراه باشید تا چند ترفند مهم در آشپزی را یاد بگیرید.

تازه شدن سبزی

برای تازه شدن سبزی، آن را در آب سرد حاوی کمی آب لیمو بخوابانید.

چند ترفند مهم

از بین بردن بوی غذا

اگر خانه شما از بوی غذا پر شده و باعث ناراحتی خانواده می‌شود، از دود اسفند یا دود خاکشیر استفاده کنید یا با دود کردن دارچین می‌توانید کاملا بوی غذا را از بین ببرید.

خارج شدن راحت نمک از نمکدان

برای اینکه نمک راحت‌تر از نمکدان خارج شود می‌توانید چند عدد برنج خشک داخل آن بریزید.

آسیاب کردن فلفل

در نظر داشته باشید که حتما فلفل‌ها را در هوای آزاد آسیاب کنید. یک دستمال را چند تا زده و جلوی دهان خود بگیرید و بعد فلفل‌ها را آسیاب کنید و پس از آسیاب کردن، چند ثانیه صبر کنید تا ذرات فلفل ته‌نشین شود و بعد در آسیاب را باز کنید. چند مرتبه دستان خود را با آب و صابون بشویید.

نمکدان

یک نکته در مورد زودپز

هرگز نباید روی زودپزی که تازه خاموش کرده‌اید آب بریزید، زیرا هم خطرناک است و هم این کار باعث می‌شود، زودپز شما تبدیل به دیرپز شود و دیگر غذا را زود نپزد.

دستگاه بخارپز در خانه

برای ساختن این دستگاه یک قابلمه را آب کرده و آبکشی روی آن قرار دهید. مقداری آب در قابلمه بریزید، به میزانی که آبکش با آب برخورد نکند. حالا هر موادی را که می‌خواهید بخارپز کنید، روی آبکش قرار دهید. اجاق گاز را روشن کنید تا مواد غذایی شما بخارپز شود.

استفاده از گوش ماهی در کتری و سماور

کافی است چند دانه گوش ماهی را در کتری یا سماور قرار دهید، تا آهک موجود در آب را جذب کند.

گوش ماهی

جلوگیری از سیاه شدن ظروف آلومینیومی

هنگام پختن حبوبات داخل قابلمه چند قطره سرکه یا آبلیمو اضافه کنید، با این کار هم ظرف شما سفید می‌ماند و هم طعم حبوبات بهتر می‌شود.

سریع‌تر جوش آمدن آب

اگر عجله دارید و می‌خواهید آب قابلمه شما سریع‌تر جوش بیاید، کمی نمک به آن اضافه کنید.

سریع جوش آمدن آب سماور

اگر می‌خواهید آب سماور زود جوش بیاید ابتدا تا نیمه سماور را آب کنید. بعد از گرم شدن، بقیه آب را داخل سماور بریزید.

آشپزی در خارج از شهر

اگر برای پیک‌نیک به خارج از شهر رفتید و اجاق برای پختن در دسترس نداشتید و خواستید از آتش برای پختن غذا استفاده کنید، برای جلوگیری از سیاه شدن ظروف می‌توانید کمی خمیر ریش به ته ظرف بمالید و روی آتش بگذارید. با این کار ظروف شما سیاه نمی‌شود.

چند ترفند مهم در آشپزی را با هم خواندیم. اگر به نکات آشپزی علاقه دارید، بهترین روش برای رنگ دادن زعفران را بخوانید.

 چند ترفند مهم در آشپزخانه

پیشنهاد مطالعه: برای دیدن ترفندهای آشپزی سالم، مطلب نکات طلایی برای داشتن غذایی سالم را بخوانید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا