دنیای خبر

واتساپ قابلیت‌های جالبی را به پیام‌های صوتی خود اضافه می‌کند

واتساپ امروز اعلام کرد که در حال کار بر روی قابلیت‌هایی است که قرار است پیشرفت‌های بزرگی را در بخش پیام‌های صوتی به ارمغان بیاورند. اگر تعجب می‌کنید که چرا واتساپ اینقدر روی پیام‌های صوتی تمرکز دارد، جواب بسیار ساده است: زیرا این شرکت اخیراً فاش کرده که 7 میلیارد از پیام‌های روزانه رد و بدل شده در این پیام‌رسان را پیام‌های صوتی تشکیل می‌دهند و این عدد بسیار قابل ملاحظه است.


بیشتر بخوانید:


یکی از ویژگی‌های بسیار کاربردی که قرار است به واتساپ اضافه شود، امکان توقف در میانه ضبط پیام صوتی، و سپس از سرگیری آن است. همچنین، یک پیش نمایش از پیام ضبط شده به کاربر ارائه می‌شود تا قبل از فرستادن آن بتواند گوش داده و در صورت تأیید دکمه ارسال را فشار دهد.

واتساپ

یکی دیگر از پیشرفت‌های جالب، امکان گوش دادن به پیام صوتی در خارج از چت است. به این معنی که خواهید توانست در حین گوش دادن به یک پیام صوتی، از چت مربوطه خارج شده و به مرور پیا‌م‌های متنی دیگرتان بپردازید. بنابراین، دیگر نیازی نیست تا تمام شدن پیام صوتی منتظر بمانید و می‌توانید چند کار را به صورت همزمان انجام دهید و پیام‌های دیگر را بخوانید و به آن‌ها پاسخ دهید. این ویژگی مدت‌ها بود که توسط کاربران واتساپ درخواست می‌شد و به نظر می‌رسد بالاخره پیام‌رسان محبوب قصد دارد به آن پاسخ دهد.

همچنین قابلیت به خاطر سپردن پخش پیام هم در راه است، که می‌تواند فوق العاده مفید باشد. اگر پیام صوتی را که در حال گوش دادن به آن بودید متوقف کنید، این امکان به شما داده خواهد تا بعداً دوباره بتوانید از همان جایی که پخش را متوقف کرده بودید، ادامه دهید.

واتساپ

مورد بعدی، قابلیت پخش سریع پیام‌های صوتی فوروارد شده است. این ویژگی هم مدت‌ها است که توسط کاربران درخواست می‌شود. همان‌طور که می‌دانید، پیام‌های صوتی عادی را می‌توان با سرعت 1.5 یا 2 برابر در واتساپ گوش داد، اما در کمال تعجب این امکان برای پیام‌هایی که فوروارد می‌شوند، وجود ندارد. مشکلی که بالاخره قرار است در به‌روزرسانی بعدی از میان برداشته شود.

در نهایت، واتساپ از یک ویژگی جدید رونمایی کرده که البته چند هفته سات در نسخه اندروید این برنامه در دسترس قرار گرفته است. این ویژگی هم چیزی نیست جز نمایش شکل موجی پیام‌های صوتی. به کمک این ویژگی می‌توانید احاطه بیشتری به پیام داشته و بلندی صدا را در بخش‌های مختلف آن به شکل بصری نیز مشاهده کنید.

انتظار می‌رود همه ویژگی‌هایی که در بالا ذکر شد طی هفته‌های آینده به واتساپ اضافه شوند.نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا