مد و فشنمسافرت

تور ترکیه

۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

در این مطلب قصد دارم تا در تور ترکیه صحبت کنم. همچنین در مورد تور لحظه آخری ترکیه یا تور ارزان ترکیه اطلاعاتی را ارائه خواهم کرد. در ضمن می توانید برای مشاهدۀ قیمت تور ترکیه و سپس رزرو تور ترکیه ، به سایت که لینک آن در انتهای این مطلب آمده است مراجعه کنید.
همچنین در سایت ما، علاوه بر تور ترکیه اطلاعات کاملی از هتل های ترکیه در شهرهای مختلف آن به تفکیک شهرها وجود دارد که می توانید با مراجعه به آنها، هتل مورد نظر خود را برای اقامت انتخاب نمایید. و در قسمت جاذبه های گردشگری ترکیه ، اطلاعاتی از دیدنی های این کشور، آنهم به تفکیک شهر یا مقصد گردشگری وجود دارد که دیدن آنها، کمکتان خواهد کرد با مقصد سفرتان بیشتر آشنا شوید و برنامه ریزی درست و کاملی برای مسافرت خود داشته باشید.
و اگر سوالی داشتید، حتما با کارشناسان و همکاران ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی و با شماره های ۳۳ و ۲۶۷۱۲۷۳۱ تماس بگیرید تا افتخار داشته باشیم که راهنمای شما بوده و پاسخگوی سوالات شما باشیم.

ترکیه

 

چرا سفر به ترکیه

قبل از توضیح در مورد هر مطلب دیگری، ابتدا باید در مورد این توضیح دهم چرا اصلا مسافران علاقه دارند از بین تورهای خارجی ، به ترکیه سفر کنند، و چرا به این کشور سفر می کنند. کشور ترکیه، به دلیل سابقۀ تاریخی کهنی که دارد و به دلیل اینکه در نظر جغرافیایی در محلی استراتژیک و مهم و در مسیر اروپا و آسیا یا خاور میانه قرار گرفته است، همواره در طی دوره های مختلف، مرکز توجه و محل تلاقی قدرتها و البته فرهنگها بوده است.
این موقیعیت، باعث شده که همواره مرکز توجه قدرتهای بزرگ باشد و در دوره هایی نیز، خود دارای حکومتی قدرتمند و بزرگ بوده که تمام این موارد، این کشور را از تاریخی طولانی و پیچیده و شگفت انگیز برخوردار کرده است. ماجراهای جالب و داستانهایی شگفت انگیز که همگی بر فرهنگ و تمدن این کشور تاثیر گذارده اند.
علاوه بر آن، این کشور محل عبور و مرور تنها سپاهیان نبوده است، بلکه بازرگانان و دانشمندان و هنرمندان و مسافران، همواره به این کشور رفت و آمد داشته و یا از آن گذر کرده اند که هرکدام، به مرور، تاثیر خود را بر فرهنگ و تمدن مردمان این سرزمین داشته اند. بنابراین، فرهنگ این کشور و مردمانش، در نوع خود جالب توجه است.
این نوع از فرهنگ و تمدن، آثاری داشته که آنها را در سرتاسر این کشور مشاهده خواهید کرد. نوع معماری و نوع زندگی مردمان در گذشته و امروز و منازل و ساختمانها، نوع مذهب و ساختمانها و بناهای مذهبی، نوع حکومت و کاخها و قصرها و ساختمانهای اداری مرتبط با آن و هر آنچه که از گذشته باقی مانده، دلیلی برای سفر و بازدید گردشگران می باشد.
علاوه بر آن، طبیعیت و موقعیت جغرافیایی و طبیعی و آب و هوای این کشور نیز، تنوع و زیبایی بسیاری ایجاد کرده است که باعث می شود، در سفر به ترکیه و استفاده از تورهای ترکیه ، لذت ببرید و دوست داشته باشید که باز به این کشور بروید و این بار، مقصد دیگری در آنرا تجربه کنید.

ترکیه

 

تور ارزان

اما در زمان بررسی قیمت تور ترکیه و در زمان رزرو تور ترکیه ، با اصطلاحی روبرو خواهید شد با عنوان تور لحظه آخری ترکیه که بعضی نیز آنرا با نام تور ارزان ترکیه می نامند. اما این اصطلاح چیست و چرا بوجود آمده است. در این قسمت این مورد را توضیح خواهم داد.
در کل تورهایی که با تخفیف فروخته می شوند، با عنوان تورهای لحظه آخری و ارزان شناخته می شوند. اما این مورد در تمام مسیرهای گردشگری و مقاصد سفر امکانپذیر نیست. اساسا اینکه یک تور یا بلیط یا اقامت هتل با تخفیف فروخته شود، زمانی امکانپذیر است که، برای رفتن به آن مقصد مانعی که برای رفع آن نیاز به زمان باشد وجود نداشته باشد. مثلا در مسیرهای سفر داخلی، شما مانعی برای سفر ندارید و به راحتی ساکتان را بسته و به سفر می روید.
سفرها و مقاصد خارج از کشور نیز، شما زمانی می توانید توری را تخفیف بخرید که برای سفر به آن مقصد، به ویزا احتیاج نباشد. مثلا کشورهای ترکیه، گرجستان، ارمنستان و مالزی کشورهایی هستند که مسافران، برای سفر به آنها، امروی اقدام کنند، فردا می توانند عازم سفر شوند. بنابراین، تورهای تخفیف خورده در این مقاصد وجود دارند.
اما چگونه تور لحظه آخری ایجاد می شود؟ در پاسخ این سوال باید گفت، آژانسهای مسافرتی، از قبل اقدام به خرید بلیط هواپیما، برای یک مقصد در تاریخهای مختلف سال می کنند. مثلا از ابتدای سال، بلیط ترکیه برای بهمن و اسفند را می خرند. زمانیکه به تاریخ سفر نزدیک شده و نتوانند تمام ظرفیتی که خریده اند را پر کنند، اقدام به فروش بلیطهای آن تاریخ با تخفیف می کنند. این زمانی است که مثلا در مسیر ترکیه، تور ارزان ترکیه ایجاد و فروخته می شود.
در حالتی دیگر، زمانی است که هتل از قبل رزرو می شود و با نزدیک شدن به تاریخ رزرو، نتوانند تمام ظرفیت خریداری شده را پر کنند. در این حالت نیز با اعمال تخفیف، شروع به فروختن تور می کنند و مثلا در مسیر ترکیه، تور لحظه آخری ترکیه ایجاد می شود.

 

ترکیه

مقاصد گردشگری ترکیه

اما مقاصد گردشگری ترکیه چه نام دارند و چه شهرهایی هستند که می توانید در زمان رزرو تور ترکیه به آنها سفر کنید و یکی از آنها را انتخاب کنید. در توضیح این مورد باید گفت، با توجه به توضیحاتی که در مورد سابقۀ تاریخی و فرهنگی و همچنین جغرافیایی و آب و هوای کشور ترکیه دادم، این کشور از تعداد زیادی شهر توریستی برخوردار است که می توانید، در هر بار سفر، به حداقل یکی از آنها رفته و از آن شهر و دیدنی هایش بازدید کنید.
این مطلب گنجایش توضیح در مورد تک تک این مقاصد را ندارد و فقط از آنها نام خواهم برد. شهرهای توریستی کشور ترکیه شامل، استانبول، آنکارا، آنتالیا، آلانیا، کوش آداسی، ازمیر، وان، ارزروم، مارماریس و کاپادوکیا است که اگر شهری را از قلم نینداخته باشم، حداقل ۱۰ مسیر مختلف گردشگری وجود دارد که هر کدام به تنهایی، مقصد سفر مسافران تور ترکیه است.
معمولا در نوع گردشگری، ما مردم ایران، در هر بار سفر، از سه تا ده شب، به یکی از این شهرها سفر کرده و از دیدنی های آن شهر بازدید کرده و از تفریحاتش لذت می بریم. اما در نوع گردشگری مردمان اروپا، چین یا ژاپی، معمولا سفری طولانی برنامه ریزی شده و یک گروه با تعدادی حداقل، به اندازۀ ظرفیت یک اتوبوس، وارد کشور ترکیه شده و در هر کدام از شهرها یک تا سه شب، بسته به تعداد دیدنی ها و تفریحات آن شهر، اقامت کرده و با اتوبوس، به شهر بعدی می روند. در این حالت، در مسیر حرکت زمینی، از شهرهای مختلف که حتی در آن اقامت ندارند بازدید می کنند و بیشتر با این کشور آشنا می شوند. ضمن اینکه مدت اقامت آنها، در این گونه تورها، حداقل دو هفتۀ کامل است.
در آخر
و در آخر، اگر نیاز به توضیحات بیشتر داشتید، حتما به سایت آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی سری بزنید و توضیحات کامل هر شهر و هرکدام از تورها را مطالعه کنید و یا با ما با شماره های ۳۳ و ۲۶۷۱۲۷۳۱ تماس بگیرید.

           

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا