ماجراجویی

قسمت چهارم سری بازی‌های Shenmue ساخته نخواهد شد • پامپا

کارگردان مجموعه شنمو (Shenmue) به نام یو سوزوکی (Yu Suzuki) اعلام کرد که هیچ برنامه‌ای برای ساخت شماره ۴ این مجموعه ندارد. با این حال او ذکر کرد که اگر قرار است شماره ۴ ساخته شود، برای بازیکنان جدید بیشتر در دسترس خواهد بود.

سوزوکی در مصاحبه اخیر خود در مورد موارد بسیار صحبت کرد. از انیمه جدید که بر اساس انیمه شنمو ساخته شده تا شماره ۳ این مجموعه در این مصاحبه مطرح شدند. او اعلام کرد که شنمو ۳ در اصل برای طرفداران ساخته شده است. به همین دلیل تمرکز اصلی سازنده روی مواردی بوده که این افراد از بازی می‌خواستند. به همین دلیل هم بوده که شنمو ۳ در اصل یک کیک استارتر (Kick Starter) بود. کیک استارتر به این معنا است که ایده یک بازی یا پروژه مطرح شده و سپس افراد به حساب سازندگان پول واریز می‌کنند. پس از اینکه این پول به حد لازم رسید، پروژه آغاز خواهد شد.

سوزوکی گفت که به دلیل اینکه شنمو ۳ برای طرفداران ساخته شده است، از عملکرد آن راضی است. به دلیل اینکه افرادی که در گذشته این بازی‌ها را تجربه کرده بودند، از شماره ۳ نیز لذت بردند. با اینحال مشکل اینجاست که به دلیل اینکه تمرکز شماره ۳ روی طرفداران بود، افرادی که برای اولین بار این مجموعه را تجربه می کردند، از آن لذت نبردند. در اصل شما برای بسیاری از موارد نیازمند اطلاعات قبلی بودند که در عناوین قبلی وجود داشت.

بازی shenmue 4

عنصر اکشن در بازی شنمو زیاد نیست ولی برای هیجان وجود دارد.

همچنین اینکه سوزوکی اعلام کرد نقشه خاصی برای ساخت شماره ۴ ندارد. با اینحال برای ساخت آن بسیار مشتاق است. البته او در گذشته نیز گفته بود که باور دارد شنمو ۴ ساخته خواهد شد. اینکه در چه زمانی اتفاق خواهد افتاد نامشخص است. او اعلام کرد که به طور کلی توجه زیادی به طرفداران می کند. با اینحال به دلیل شرایط کمپانی سازنده، باید به فکر فروش نیز باشد. به همین دلیل قطعاً در شماره ۴ این بازی را برای تازه‌کارها بهتر خواهد کرد.

نکته جالب اینجاست که در یک پیام داخل بازی نوشته شده که تا زمانی که طرفداران شنمو خواهان دیدن یک عنوان جدید باشند، شماره جدید این بازی ساخته خواهد شد. شنمو ۳ در سال ۲۰۱۹ برای پلی‌استیشن ۴ و کامپیوتر عرضه شد. این بازی شروع خوبی نداشته و فروش زیادی نکرد. به همین دلیل نتوانست توجه دنیای گیمینگ را به خود جلب کند. مجموعه شنمو در سبک نقش آفرینی بوده و طرفداران زیادی دارد. با اینحال شماره ۳ تنها حمایت طرفداران را دریافت کرد و مشکل هم همینجا بود.

حال با توجه به عملکرد شنمو ۳ سازنده باید استراتژی جدیدی را برای آینده این عناوین در نظر بگیرد. با اینحال قطعاً با ساخت شماره ۴ طرفداران این بازی از آن استقبال خواهند کرد.

منبع: VideoGamesChronicle.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا