سلامتی

چگونه وقت سفارت بگیریم

گرفتن وقت سفارت اولین گام برای اخذ ویزا می باشد. وقت سفارت کشورهای مختلف معمولا از طریق کارگزاری های اعلام شده از سوی سفارت و یا با مراجعه آنلاین به سایت سفارت کشور مورد نظر ارائه می شود. برای مثال گرفتن وقت سفارت هلند از طریق کارگزاری vfs انجام می شود. دقت داشته باشید که سفارت برخی کشورها نظیر امریکا در ایران وجود نداشته و برای اخذ ویزا باید به سفارت آمریکا در کشورهای همسایه مراجعه کنید.

در این مطلب می خوانید :

چگونه وقت سفارت دریافت کنیم

امروزه برای سفر به کشور های خارجی باید ویزای کشور مقصد را که به منزله اجازه ورود شما به آن کشور است را داشته باشید. برای اخذ ویزا نیاز است تا شما به سفارت کشوری که قصد سفر به آنجا را دارید، مراجعه کرده و با در اختیار قرار دادن اطلاعات و مدارک مورد نیاز نسبت به اخذ ویزا اقدام کنید. امروزه به دلیل افزایش تعداد متقاضیان برای دریافت ویزا، به منظور جلوگیری از ازدحام و ایجاد نظم در انجام کارها، سفارت خانه ها تدبیری به نام وقت سفارت اندیشیده اند که در آن با مراجعه به کنسولگری، کارگزاری و یا سفارت خانه کشور مقصد، اقدام به دریافت وقت سفارت کرده و در زمان تعیین شده به سفارت خانه کشور مقصد مراجعه کرده و ویزای خود را دریافت می کنند. همچنین شما میتوانید به صورت انلاین، ابتدا مشخص کنید که وقت سفارت کشور مقصد از چه طریقی تعیین شده و سپس خودتان با مراجعه به سایت کارگزار و یا سفارت خانه مربوطه، با تکمیل اطلاعات مورد نیاز وقت سفارت را دریافت کنید.

وقت سفارت

 

چگونه وقت سفارت آمریکا بگیریم:

برای سفر به آمریکا همانند سایر کشورها نیاز است تا ویزای امریکا را دریافت کنید، برای دریافت ویزای نیز اولین قدم گرفتن وقت سفارت و مراجعه به سفارت آمریکا در کشور مبدا می باشد، اما از آنجایی که در ایران، سفارت آمریکا وجود ندارد به همین دلیل نیاز است تا از طریق کشورهای واسط اقدام به دریافت ویزا بکنید. برای دریافت وقت سفارت امریکا ایتدا به سایت https://ais.usvisa-info.com/ مراجعه کرده و سپس فرم درخواست الکترونیکی DS-160 را که مربوط به دریافت ویزای موقت می باشد را تکمیل کنید.

دقت کنید که در این مرحله تمامی اطلاعات را به صورت دقیق وارد کرده و پس از تکمیل اطلاعات حتما یک کپی از ثبت و تایید درخواست خودتان بگیرید. از جمله اطلاعاتی که نیاز است تا قبل از پر کردن فرم در اختیار داشته باشید شامل شناسه SEVIS، داشتن تصویر دیجیتالی چهره، نام و ادرس محل اقامت در مقصد، پاسپورت معتبر و نیز تاریخ پنج بازدید آخرتان از آمریکا می باشد. در ادامه از آنجایی که در ایران سفارت آمریکا نبوده و نیاز است تا شما به یکی از سفارت های کشورهای ارمنستان، ترکیه و یا امارت مراجعه کنید، نیاز است تا آدرس سفارت کشوری را که میخواهید به آن کشور جهت انجام مراحل مصاحبه مراجعه کنید را وارد نموده و سپس بقیه اطلاعات را تکمیل نمایید. در اخر از طریق حساب بانکی بین المللی، هزینه ویزا را پرداخت کرده و زمان مورد نظر برای حضور در سفارت کشور مورد نظر جهت انجام مصاحبه را، انتخاب کنید و در نهایت با تکمیل کردن مرحله انگشت نگاری گرفتن وقت سفارت آمریکا را به اتمام برسانید. دقت داشته باشید که به نحوی برنامه ریزی کنید که در زمان تعیین شده در سفارت کشور مد نظر حضور داشته باشید.

وقت سفارت

چگونه وقت سفارت هلند بگیریم:

برای گرفتن وقت سفارت هلند نیاز است تا اول از همه هدف از سفر خود را مشخص کنید زیرا با توجه به هدف سفرتان نوع ویزا و وقت سفارت را دریافت می کنید. اگر ویزای شما بلند مدت است برای گرفتن وقت سفارت هلند، صورت حضوری به سفارت هلند و برای جهت گرفتن وقت سفارت هلند برای ویزای کوتاه مدت، به کارگزاری vfs هلند مراجعه کنید. دقت کنید قبل از گرفتن وقت سفارت هلند تمامی مدارک مورد نیاز را به طور کامل اماده کنید زیرا اگر در زمان تعیین شده برای مراجعه به سفارت، نتوانید در سفارت حضور داشته باشید تا دو ماه امکان دریافت مجدد وقت سفارت را نخواهید داشت. برای گرفتن وقت سفارت هلند قدم اول مراجعه انلاین به سایت VFS global هلند و تکمیل فرم اطلاعات مورد نیاز جهت گرفتن وقت سفارت هلند می باشد.

در ادامه شما می توانید با توجه به زمان های نمایش داده شده، زمان مناسب جهت مراجعه به سفارت برای انجام مراحل مصاحبه را تعیین کرده و هزینه مورد نیاز را پرداخت کنید. در صورت تایید اطلاعات شما، نامه تاییدیه به آدرس ایمیلی که موقع ثبت اطلاعات وارد کرده اید، ارسال می شود. شما همچنین می توانید به شرکت های معتبر اخذ ویزا و یا آژانس های مسافرتی مراجعه کرده و با قرار دادن اطلاعات و مدارک مورد نیاز در اختیار آنها، انجام عملیات گرفتن وقت سفارت هلند را به آنها بسپارید. معمولا زمان مراجعه به سفارت جهت ارائه مدارک مورد نیاز و گرفتن ویزا حدود دو الی سه ماه طول می کشد از این رو نیاز است تا شما زمانبندی مناسبی را جهت درخواست و گرفتن ویزای هلند را داشته باشید. همچنین شما میتوانید با ارائه برخی مدارک پزشکی و یا دعوتنامه، وقت فوری سفارت هلند را دریافت کنید.

وقت سفارت هلند

چگونه وقت سفارت بگیریم و نکات مهم در گرفتن وقت سفارت چیست:

از جمله مواردی که باید قبل از مراجعه به سفارت برای اخذ ویزا به آن دقت کنید، مشخص کردن نوع ویزا و نیز مدت زمان اقامت در کشور مقصد و از همه مهمتر دریافت وقت سفارت می باشد. برای تعیین و دریافت وقت سفارت نیاز است ابتدا ببینید که وقت سفارت کشور مقصد را باید از کدام روش دریافت کرد و یا وقت سفارت از طریق کنسول و یا کارگزاری کشور مقصد انجام داد. و سپس با مراجعه انلاین به سایت مورد نظر و ارائه مدارک در چارچوب قوانین ذکر شده برای دریافت ویزای ان کشور، اقدام به دریافت وقت سفارت کشور مقصد نمایید.

انواع و نحوه گرفتن وقت سفارت:

با توجه به اینکه متقاضیان سفرهای خارجی افزایش یافته و همچنین پروسه دریافت ویزا کمی طولانی می باشد نیاز است تا شما زمان سفر خود را تعیین کرده و حدود سه ماه قبل از زمان مقرر برای سفر، اقدام به دریافت ویزا از طریق سفارت آن کشور نمایید. معمولا وقت سفارت را می توان هر فرد به صورت شخصی با مراجعه به سایت سفارت کشور مقصد و یا با ارائه مدارک مورد نیاز به آژانس های مسافرتی و یا شرکت ها معتبر در حوزه گرفتن وقت سفارت، نسبت به دریافت وقت سفارت اقدام نمایید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا