ماجراجویی

8 فیلم شبیه به «آتش افروز» که در رابطه با کودکان قدرتمند ساخته شد • پامپا

آخرین فیلم استفن کینگ که در واقع به عنوان بازسازی یک فیلم قدیمی به نام «آتش افروز» در نظر گرفته می‌شود، توانسته سر و صدای زیادی به پا کند. فیلم «آتش افروز» که جمعه ۱۳ می به سینماها آمد، به لیست تمام فیلم‌های اخیر کینگ که به واسطه‌ی بازسازی فیلم‌های قدیمی ساخته شده‌اند مانند «کری»، «قبرستان حیوانات خانگی» و «آن» (فصل ۱ و ۲) اضافه خواهد شد.

اگر با داستان فیلم آشنا نیستید باید بگویم که «آتش افروز» یک فیلم درام دلگرم کننده درباره‌ی دختر جوانی است که با کمک پدرش می‌خواهد بر مشکلاتی که در دوران بلوغ برایش پیش آمده غلبه کند.

در حقیقت داستان فیلم اصلی نیز توسط استیون کینگ نوشته شده و لذا قطعا عناصر دلگرم کننده‌ی زیادی در فیلم اقتباسی جدید او وجود خواهند داشت که می‌توانند سبب جذب مخاطبان شده و در کل فیلم به یاد ماندنی‌ای را رقم بزنند.

این فیلم به روایت داستان چارلی (رایان کیرا آرمسترانگ) می‌پردازد که دختر جوانی است و به دور جنبی یا توانایی ایجاد و دست‌کاری آتش مبتلا شده است. والدین او از این قدرت فرزندشان مطلع شده‌اند و مدام در تلاش‌اند تا به او یاد بدهند که چگونه می‌تواند این قدرت‌ها را سرکوب و پنهان کند. اما پس از وقوع یک حادثه در مدرسه، چارلی توجه یک آژانس دولتی مخفی به نام فروشگاه را جلب می‌کند و لذا به سرعت درمی‌یابد که چرا باید قدرت‌هایش را پنهان می‌کرد. والدین او که به خوبی این آژانس مخفی را می‌شناسند، می‌دانند که حال باید پا به فرار بگذارند و برای جان خود بجنگند و از به دام افتادن چارلی در دام این آژانس مخفی جلوگیری نمایند.

در حالی که فیلم جدید «آتش افروز» به تازگی اکران شده، ما در این مقاله لیستی از فیلم‌هایی با مضامین و داستان‌های مشابه را ارائه کرده‌ایم که می‌توانید علاوه‌براین فیلم، به تماشای آن‌ها نیز بپردازید. البته قبل از معرفی فیلم‌ها، لطفا اجازه دهید خیلی سریع به ۳ موضوع مشترکی اشاره کنیم که سبب می‌شوند فیلم‌های لیست زیر شبیه به فیلم «آتش افروز» به نظر برسند.

موضوعات اصلی داستان فیلم آتش افروز

جوانی که متوجه می‌شود توانایی‌ها و قدرت‌های منحصربه‌فردی دارد. قدرت‌هایی که می‌توانند او را به یک ابرقهرمان و یا ابر شرور تبدیل نمایند.

رابطه‌ی قوی بین والدین و کودک که سبب می‌شود والدین برای محافظت از کودکی که از وجود توانایی‌های ماوراء طبیعه بهره می‌برد زندگی و جان و مال خود را به خطر بیندازند

یک سازمان یا گروه دولتی مخفی که برای دستگیری یا کشتن کودکی که از وجود توانایی‌های ماوراء طبیعه بهره می‌برد از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند.

۱. تاریک‌ترین ذهن‌ها (The Darkest Minds)

آتش افروز

 • کارگردان: جنیفر یو نلسون
 • بازیگران: آماندلا استنبرگ، مندی مور، گوئندولین کریستی
 • تاریخ انتشار: ۲۰۱۸
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۵.۷ از ۱۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۱۵ از ۱۰۰

«تاریک‌ترین ذهن‌ها» که بر اساس رمانی به همین نام نوشته‌ی الکساندرا براکن ساخته شده یک فیلم علمی – تخیلی ویران شهری است که در آینده‌ای نه چندان دور اتفاق می‌افتد. هنگامی، که یک بیماری مرموز، ۹۰ درصد از جمعیت کودکان و نوجوانان موجود در ایالات متحده را از بین می‌برد، آن‌هایی که باقی می‌مانند از وجود توانایی‌های منحصربه‌فردی بهره می‌برند. اما دولت این موضوع را به عنوان تهدید بزرگی برای بشریت مشاهده می‌کند و شروع به جمع آوری کودکان باقیمانده می‌کند و حتی گاهی اوقات این کودکان به طور داوطلبانه توسط والدینشان به دولت سپرده می‌شوند. آن‌ها در مرکزی شبیه به زندان نگهداری شده و مورد مطالعه قرار می‌گیرند.

پس از مدتی به این کودکان بر اساس توانایی‌هایشان رنگ‌هایی تعلق می‌گیرد و آن‌ها بر مبنای همین رنگ‌ها دسته بندی می‌شوند. قرمزها (که می‌توانند آتش را کنترل کنند) و نارنجی‌ها (که توانایی‌های تله پاتی و کنترل ذهن دارند) به عنوان خطرناک‌ترین گروه‌ها در نظر گرفته می‌شوند که قرار است خیلی زود از بین برده شوند.

روبی (با بازی آماندلا استنبرگ) یکی از افراد گروه نارنجی است، اما از قدرتش به نحوی استفاده می‌کند تا دانشمندانی را که بر روی او مطالعه می‌کنند متقاعد نماید که به گروه سبز تعلق دارد و لذا به عنوان یک نمونه‌ی ایمن‌تر در نظر گرفته شود. روبی شبی موفق می‌شود از مرکز فرار کند و به تعدادی از کودکان دیگر که در جستجوی پناهگاهی امن هستند و توسط گروه مقاومتی به نام لیگ کودکان محافظت می‌شوند می‌پیوندد. این فیلم هم اکنون در آمازون پرایم و گوگل پلی در دسترس قرار دارد.

۲. کری (Carrie)

آتش افروز

 • کارگردان: کیمبرلی برس
 • بازیگران: کلویی مورتز، جولیان مور، جودی گریر
 • تاریخ انتشار: ۲۰۱۳
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۵.۹ از ۱۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۵۰ از ۱۰۰

فیلم «کری»، محصول سال ۲۰۱۳ نسخه‌ی بازسازی شده‌ی محصول سال ۱۹۷۶، است که در آن کلویی مورتز در نقش کری به عنوان کاراکتر اصلی فیلم ظاهر می‌شود. کری وایت که به شدت اجتماع زده و منزوی است با شروع دوران بلوغ، توانایی‌های فرا انسانی زیادی را در درون خود احساس می‌کند. مادرش مارگارت (با بازی جولیان مور) یک فرد متعصب مذهبی است و از نظر ذهنی، جسمی و کلامی مدام به کری آزار می‌رساند و گاهی او را ساعت‌ها در کمد لباسش حبس می‌کند تا به گناهانش بیندیشد و برای آمرزش آن‌ها به درگاه خداوند دعا کند. در حقیقت مادر کری تصور می‌کند که وجود او سرشار از گناه است و حتی به دنیا آمدنش هم اشتباه بزرگی بود.

پس از حادثه‌ای که در آن، کری توسط گروهی از دختران مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرد، سو اسنل (با بازی گابریلا وایلد) از کارهای خود پشیمان می‌شود و از نامزدش، تامی راس (با بازی انسل الگورت) می‌خواهد که از روی مهربانی، از کری درخواست کند که به مراسم جشن پایان سال بیاید. کری که هیچ دوستی ندارد تصور می‌کند تامی عاشقش شده و لذا از این فرصت برای رفتن به مهمانی و ابراز علاقه به عشقش استفاده می‌نماید. اما همان‌طور که کری بزرگ‌تر می‌شود، قدرت او نیز به طور فزاینده‌ای افزایش می‌یابد.

در حقیقت کری روحش هم خبر ندارد که یکی از دخترانی که مدام او را مورد آزار و اذیت قرار می‌دهد یعنی کریس (با بازی پورتیا دابل دی) قصد دارد در هنگام رقص، یک سطل پر از خون خوک را بر روی سرش بریزد. هنگامی که این اتفاق می‌افتد، خون جلوی چشمان کری را می‌گیرد و او از قدرت خود برای نابود کردن همه‌ی کسانی که تصور می‌کند به او ظلم کرده‌اند، استفاده می‌کند. او قدرت بی‌حد و حصر خود را رها می‌کند. قدرتی که دوست و دشمن را به خاک و خون می‌کشد و به هیچ‌کسی رحم می‌نماید. چراکه او فکر می‌کند همه دشمنش هستند و در طی این مدت مدام مورد ستم قرار گرفته است. این فیلم در آمازون ویدئو پرایم در دسترس است.

۳. جهش یافته‌های جدید (The New Mutants)

آتش افروز

 • کارگردان: جاش بون
 • بازیگران: میسی ویلیامز، چارلی هیتون، هنری زاگا
 • تاریخ انتشار: ۲۰۲۰
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۵.۳ از ۱۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۳۶ از ۱۰۰

جهش ‌یافته‌های جدید یکی از فیلم‌های ابرقهرمانی و ترسناک ساخته شده بر اساس کمیک‌های مارول است که در حقیقت اسپین ‌آفی برای فرنچایز فیلم «مردان ایکس» به شمار می‌آید. این فیلم به روایت داستان چند نوجوان می‌پردازد که همگی به لطف دی ان ای جهش یافته‌ی خود، توانایی‌های فرا انسانی منحصربه‌فردی دارند. این نوجوانان که در نوع خود بسیار خطرناک هستند در محوطه‌ی یک بیمارستان متروکه که توسط نیروی مغناطیسی محافظی احاطه شده نگهداری می‌شوند.

دکتر سیسیلیا ریس (با بای آلیس براگا) به این نوجوانان جهش یافته می‌گوید به این دلیل آن‌ها را در این محوطه نگاه داشته که در بروز نوعی حادثه‌ی فاجعه ‌بار دخیل بوده‌اند و حال می‌خواهد به آن‌ها یاد دهد که چگونه می‌توانند از نیروهای خود به بهترین وجه استفاده کنند و در صورت لزوم خودشان را کنترل نمایند.

جدیدترین فردی که به این گروه از نوجوانان اضافه شده، نوجوان بومی آمریکا دانیل مونستار معروف به دنی (با بازی بلو هانت) است. آخرین خاطراتی که دنی قبل از بیدار شدن در بیمارستان به یاد می‌آورد در مورد یک گردباد شدید است که پناهگاهی را که او و خانواده‌اش در آن زندگی می‌کردند ویران کرد. پس از اینکه مشخص شد قدرت‌های دنی شامل تبدیل کردن ترس‌های خودش و همچنین ترس‌های اطرافیانش به واقعیت است، دکتر ریس از شرکت اسکس دستور می‌گیرد تا دی ان ای او را جمع آوری کند و سپس او را از بین ببرد. این امر منجر به نبردی همه جانبه برای زنده ماندن می‌شود زیرا دنی و سایر نوجوانان می‌خواهند تا پای جان برای آزادی و زندگی خود بجنگند و در این راه از هیچ تلاش و مبارزهای دریغ نمی‌کنند. این فیلم هم اکنون از شبکه‌ی HBO در حال پخش است.

۴. هانا (Hanna)

آتش افروز

 • کارگردان: جو رایت
 • بازیگران: سورشا رونان، اریک بانا، کیت بلانشت
 • تاریخ انتشار: ۲۰۱۱
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۶.۸ از ۱۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۷۱ از ۱۰۰

هانا با بازی سورشا رونان که در بیابان‌های شمال فنلاند در انزوای مطلق و به دور از مردم توسط پدرش (با بازی اریک بانا) بزرگ شده، هم اکنون دختری ۱۵ ساله است که به گونه‌ای تربیت گردیده که بتواند در هر شرایطی زنده بماند و برای بقای خود تلاش کند. این پدر در طول روز، با انواع و اقسام تمرین‌های دشوار، هانا را مورد آزمایش قرار می‌دهد و به او یاد می‌دهد که چگونه شکار کند و چطور بجنگد و همیشه مراقب اطرافش باشد و اجازه ندهد کسی بیش از حد به او نزدیک شود.

در طول شب، نیز این پدر با به راه انداختن بحث‌های فلسفی به زبان‌های مختلف، سعی می‌کند ذهن هانا را باز نگاه دارد و به او چیزی بیاموزد تا از دنیا عقب نماند. در حقیقت این پدر، دخترش را به نحوی تربیت کرده که به یک قاتل بی‌رحم تبدیل شود زیرا هدف او از این کار، کشتن زنی به نام ماریسا ویگلر (با بازی کیت بلانشت) است.

در حالی که در این فیلم، هانا هیچ‌گونه توانایی ماوراء طبیعی ندارد، اما رابطه‌ی ناگسستنی بین هانا و پدرش و توانمندی‌های او در مبارزه و کشتار، رابطه‌ی بین چارلی مک گی از فیلم «آتش افروز» و پدرش اندی (با بازی زک افرون) را به یادمان می‌آورد که یک سازمان دولتی مرموز در صدد یافتن و نابود کردنشان است. همچنین، هانا و توانایی‌های او در مبارزه، درست همانند آتش افروز، نتیجه‌ی یکی از آزمایشات جنجالی دولت است که در آن به زنان باردار برای تقویت دی ان ای کودکشان موادی تزریق می‌شود تا بتوانند یک ابر سرباز را به دنیا بیاورند.

۵. عجیب الخلقه‌ها (Freaks)

آتش افروز

 • کارگردان: آدام استین،
 • بازیگران: لکسی کولکر، امیل هیرش، بروس درن
 • تاریخ انتشار: ۲۰۱۸
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۶.۷ از ۱۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۸۸ از ۱۰

این فیلم که در ژانر علمی – تخیلی و هیجانی ساخته شده به روایت داستان کلویی لوئیس هفت ساله (لکسی کولکر) می‌پردازد که تمام زندگی خود را در انزوا و به دور از مردم نگاه داشته شده است. پدرش، هنری (با بازی امیل هیرش) او را در یک خانه‌ی متروکه و خالی از سکنه نگه داشته و با اصرار می‌خواهد به او بقبولاند که این کار را محض احتیاط و برای محافظت از جان او انجام داده است. اما کلویی مدام می‌خواهد از خانه بیرون برود و وقتی بالاخره موفق می‌شود از خانه خارج شود، با یک راننده‌ی ون بستنی فروش به نام آلن (با بازی بروس درن) آشنا می‌شود که اصرار دارد پدربزرگ مادری اوست.

پس از اینکه کلویی مدتی با آلن صحبت می‌کند، متوجه می‌شود که از توانایی‌های غیرطبیعی‌ای مانند تله پاتی برخوردار است و لذا به سرعت متوجه می‌شود که به خاطر همین توانایی‌ها پدرش او را در انزوا و به دور از مردم نگاه داشته، زیرا یک سازمان دولتی به نام ای دی اف (وزارت دفاع در برابر نیروهای غیرطبیعی) فعالانه در تلاش است تا افرادی را که از وجود نیروهای ابر انسانی و غیرطبیعی بهره می‌برند پیدا کند و آن‌ها را نابود نماید. به‌علاوه پدربزرگش به او می‌گوید که به احتمال زیاد، مادرش هنوز زنده است و برای آزمایش در یکی از مراکز ای دی اف نگهداری می‌شود. و حال این سوال پیش می‌آید که کلویی باید چه کند و چه مسیری را در پیش بگیرد. این فیلم در نتفلیکس و آمازون پرایم برای تماشا در دسترس قرار دارد.

۶. لوگان (Logan)

آتش افروز

 • کارگردان: جیمز منگولد
 • بازیگران: هیو جکمن، پاتریک استوارت، استیون مرچنت
 • تاریخ انتشار: ۲۰۱۷
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۸.۱ از ۱۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۹۴ از ۱۰۰

به جرات می‌توان گفت که هیو جکمن توانست به طرفداران کمیک‌های مارول، نمادی‌ترین تصویر را از شخصیت ولورین نشان دهد. در این فیلم، لوگان که سالیان سال است به نزاع و کشمکش پرداخته و نا عدالتی‌های زیادی در حقش روا گردیده، پیرتر و خسته‌تر از همیشه شده و دیگر نایی برای مبارزه و جدال ندارد. جراحات او دیگر مانند گذشته به سرعت خوب نمی‌شوند و به‌علاوه روحش نیز به شدت آسیب دیده چراکه او در طول این سالیان متمادی، افراد زیادی را از دست داده و اکنون مسئولیت محافظت از یک دختر جوان جهش یافته به نام ایکس ۲۳ (با بازی دافنه کین) را بر عهده دارد. دافنه نیز درست همانند او از پنجه‌های فولادینی بهره برده و می‌تواند در صورت زخمی شدن خودش را احیا کند.

در حقیقت لوگان نمی‌داند که ایکس ۲۳ یا لورا با استفاده از دی ان ای خود او ساخته شده و به همین دلیل است که از توانایی‌هایی درست شبیه به تواناهایی‌ای لوگان بهره می‌برد. چندی نمی‌گذرد که لوگان درمی‌یابد مسئولیت بزرگی بر عهده‌اش نهاده شده است. در حقیقت، او باید به عنوان آخرین ماموریت خود، لورا و گروه کوچکی از کودکان جهش یافته‌ی دیگر را به آن سوی مرزهای کانادا برساند تا آن‌ها را از شر افراد شریری که می‌خواهند تمامشان را نابود کنند در امان نگاه دارد. در حقیقت این کودکان توسط شرکت بیوتکنولوژی مخفی‌ای معروف به آلکالی ترنسین که رئیس امنیتی آن، دونال پیرس (با بازی بوید هالبروک). نام دارد، تحت تعقیب قرار دارند.

در این فیلم که از وجود سناریویی درست شبیه به سناریوی فیلم «آتش افروز» بهره می‌برد، لوگان، لورا و چارلز خاویر سالخورده (پاتریک استوارت) به خانه‌ی یک کشاورز مهربان و خانواده‌ی ساده‌اش می‌رسند و متاسفانه گویا در هر دو فیلم این‌طور به نظر می‌رسد که کارهای خوب هرگز بدون مجازات باقی نمی‌مانند. چراکه خانواده‌ی کشاورز به دست نیروهای شرکت آلکالی کشته می‌شوند.

۷. لوپر (Looper)

آتش افروز

 • کارگردان: ریان جانسون
 • بازیگران: امیلی بلانت، پایپر برابو، جف دانیلز
 • تاریخ انتشار: ۲۰۱۲
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۷.۴ از ۱۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۹۳ از ۱۰۰

«لوپر» یکی از آن دست فیلم‌های علمی – تخیلی هیجان انگیزی است که ممکن است در آینده‌ی نزدیک و یا دورتر اتفاق بیفتد. هنگامی که قابلیت‌های سفر در زمان ممکن می‌شود، دولت به سرعت این کار را غیرقانونی اعلام می‌نماید اما همین تکنولوژی باعث می‌شود که سازمان‌های جنایتکار بتوانند از آن به عنوان روشی برای پاک کردن دشمنانشان از صفحه‌ی روزگار استفاده کنند. جوزف گوردون-لویت (از فیلم «سرآغاز») و بروس ویلیس (از فرانچایز «جان سخت») در این فیلم، به عنوان نسخه‌های جوان‌تر و مسن‌تر یک شخصیت به ایفای نقش پرداخته‌اند.

در سال ۲۰۴۴، جو (با بازی گوردون-لویت) به عنوان لوپر فعالیت می‌کند. کار لوپرها کشتن افرادی است که توسط سندیکای جنایتکاری که در آینده راه اندازی شده به گذشته فرستاده می‌شوند تا برای همیشه نابود شوند. مردم عادی نیز در آن زمان، اشکال ساده‌ای از تله ‌کینزی را بلدند و همین امر به آن‌ها اجازه می‌دهد تا ترفندهای کوچکی مانند شناور کردن یک سکه را انجام دهند.

اما هنگامی که یک روز نسخه‌ی آتی جو به عنوان یکی از افرادی که به گذشته فرستاده شده تا نابود شود در برابر او قرار می‌گیرد، جو نمی‌تواند او را بکشد و به جو پیر (با بازی بروس ویلیس) فرصت می‌دهد تا فرار کند. جو متوجه می‌شود که جو پیر در حال تعقیب پسر جوانی به نام سید (با بازی پیرس گانیون) است که از وجود قدرت‌های تله حرکتی غیرعادی منحصربه‌فردی بهره می‌برد. این پسر در نهایت وقتی که بزرگ شود به یک ابر شرور بی‌رحم تبدیل خواهد شد که به نام باران ساز شناخته می‌شود و حال این جو جوان‌تر است که باید تصمیم بگیرد به نسخه‌ی مسن‌تر خودش کمک کند و یا اینکه او را نابود نماید.

۸. برایت برن (Brightburn)

آتش افروز

 • کارگردان: دیوید یارووسکی
 • بازیگران: جکسون ای. دان، دیوید دنمان، الیزابت بنکس
 • تاریخ انتشار: ۲۰۱۹
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۶.۱ از ۱۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۵۷ از ۱۰۰

«برایت برن» یکی از آن دست فیلم‌های ترسناک ابرقهرمانی است که در پاسخ به این سوال ساخته شده که اگر سوپرمن، یک شیطان بود چه اتفاقی می‌افتاد؟ وقتی توری (با بازی الیزابت بنکس) و کایل بریر (با بازی دیوید دنمان) نوزادی را در داخل یک شاتل فضایی مرموز پیدا می‌کنند که در مزرعه آن‌ها سقوط کرده، او را به فرزندی می‌پذیرند و همانند پسر نداشته‌شان به او محبت می‌نمایند. آن‌ها شاتل را در یکی از انبارهایشان پنهان می‌کنند و همه چیز به خیر و خوشی تمام می‌شود و این کودک نیز مانند تمام کودکان دیگر بزرگ می‌شود تا اینکه به ۱۲ سالگی می‌رسد. در این زمان است که ناگهان خواب گردی‌های براندون (با بازی جکسون ای. دان) شروع می‌شود و او قدرت‌های عجیبی را از خود بروز می‌دهد. قدرت‌هایی که می‌توانند همه چیز و همه کس را به نابودی بکشانند.

براندون علاوه بر اینکه فوق‌العاده قوی است و سرعت زیادی هم دارد، از وجود دید لیزری و توانایی پرواز هم بهره می‌برد و گویا بدنی ضدگلوله هم دارد. با این حال، تفاوت بزرگ بین او و کلارک کنت این است که او می‌خواهد دنیا را تصاحب کند و به هیچ وجه به انسان‌ها علاقه‌ای ندارد. پس از اینکه او تمامی کسانی را که روزی دوستشان داشته به نحو غم انگیزی به قتل می‌رساند، در طول تیتراژ پایانی مشاهده می‌کنیم که او به تمام شهرهای سراسر جهان حمله‌ور می‌شود و کشتار بی‌رحمانه‌ای را آغاز می‌نماید. بنابراین ممکن است که او از توانایی‌های سوپرمن بهره برده باشد، اما با توجه به رفتارش می‌توان گفت که بیشتر به دار و دسته‌ی امنی مان از فیلم «شکست ناپذیر» و یا هوم لندر از سریال «پسران» تعلق دارد. این فیلم هم اکنون در آمازون پرایم و گوگل پلی در دسترس است.

مفهوم اصلی‌ای که سبب شده دو فیلم آخر شبیه به فیلم «آتش افروز» به نظر برسند، به احتمال زیاد به عنصر ترسناک موجود در آن‌ها بازمی‌گردد. در حقیقت همان ترس رایج ما از این که فردی با قدرت‌های ماوراء طبیعی به یک هیولا تبدیل شود و بخواهد تمام انسان‌ها را نابود کند و هیچ چیز و هیچ کسی نتواند جلویش را بگیرد و از جان انسان‌ها محافظت کند.

در فیلم «آتش افروز»، دکتر وانلس (با بازی کرتوود اسمیت) مردی که بر آزمایشات Lot 6 نظارت داشت، همواره در هراس است که چارلی بتواند با استفاده از نیروی ذهنی بسبار قو خود چیزی همانند یک انفجار هسته‌ای را ایجاد کند و در نهایت تمام سیاره‌ی زمین را نابود نماید.

در حالی که فیلم‌هایی مانند «لوپر» و «برایت برن» به وضوح نشان می‌دهند که از تکنولوژی و یا نیروهای فرا انسانی بر علیه انسان‌ها و جامعه بشری استفاده شده، می‌توانیم در تریلر فیلم «آتش افروز» ببینیم که چارلی به پدرش، اندی (با بازی زک افرون) می‌گوید که دوست ندارد به کسی آسیب بزند اما با انجام این کار حس خوبی به او دست می‌دهد و خب این اصلا خوب نیست.

فیلم «آتش افروز» که در روز جمعه ۱۳ می اکران شده، با استقبال بی‌نظیری از جانب تماشاگران مواجه گردیده است. به‌ علاوه این فیلم از همین تاریخ در سرویس پخش پیکاک نیز در دسترس است.

منبع: collider

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا