دنیای خبر

فال گایز به زودی رایگان می‌شود؛ نسخه‌ی ایکس‌باکس و سوییچ در راه است

استودیوی مدیاتونیک (Mediatonic) به تازگی اعلام کرده که بازی فال گایز در تاریخ ۲۱ ژوئن ۲۰۲۲ (۳۱ خرداد ۱۴۰۱) همزمان با عرضه‌ی نسخه‌های پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس سری، ایکس باکس وان، نینتندو سوییچ و فروشگاه اپیک، به صورت کاملا رایگان در دسترس قرار خواهد گرفت. تمامی نسخه‌های بازی نیز از قابلیت کراس‌پلی پشتیبانی خواهند کرد.

گفتنی است که فال گایز نخستین بار در آگوست ۲۰۲۰ برای پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌‌های شخصی از طریق پلتفرم استیم عرضه شد. بازیکنانی که روی استیم بازی را دریافت کرده‌اند، همچنان به‌روزرسانی‌های آینده‌ی بازی مانند فصل‌های جدید را دریافت خواهند کرد، اما بازیکنان جدید دیگر نمی‌توانند بازی را از طریق این پلتفرم دانلود کنند و باید به فروشگاه اپیک سر بزنند. مدیاتونیک همچنین اعلام کرده که یک بخش ساخت مرحله نیز در حال حاضر در حال توسعه است، اما هنوز راه زیادی تا انتشار دارد.

این استودیو به‌ عنوان تشکر از کسانی که بازی را قبل از عرضه‌ در ۳۱ خرداد خریداری کنند یا در گذشته آن را دریافت کرده‌‌اند، یک بسته‌ی لگسی به صورت رایگان هدیه خواهد داد. این بسته شامل یک نام مستعار، پلاک نام، سه اسکین متفاوت برای آواتار بازی و یک سیزن پس برای فصل جدید بازی خواهد بود. بازی هم اکنون با قیمت ۱۹.۹۹ دلار برای خرید در دسترس است.

فال گایز

با توجه به رایگان شدن بازی، تعداد زیادی بازیکن جدید به بازی روی خواهند آورد که در همین راستا بازی با یک فصل کاملا جدید آغاز می‌شود تا این اتفاق را جشن گرفته و از بازیکنان جدید به خوبی استقبال کند. در کنار مراحل جدید، اسکین‌های مختلف و گیم‌پلی همیشه در حال تکامل، بازی از قابلیت کراس‌پلی و و انتقال پیشرفت‌های بازیکن به پلتفرم‌های مختلف پشتیبانی خواهد کرد و این به معنای رقبا و دوستان جدید خواهد بود. همچنین با شروع این فصل، سیزن پس جدیدی با ۱۰۰ سطح در دسترس قرار خواهد گرفت که آیتم‌های تزئینی مختلفی را در اختیار دارندگان آن قرار خواهد داد.

در رابطه با عملکرد نسخه‌های جدید، بازی روی ایکس‌باکس وان و ایکس‌باکس وان ایکس با رزولوشن ۱۰۸۰p و به ترتیب با نرخ فریم ۳۰ و ۶۰ اجرا خواهد شد. نسخه‌ی ایکس‌باکس سری اس نیز ۶۰ فریم خواهد بود اما رزولوشن بازی در آن بهبود یافته و ۱۴۴۰p است. از طرفی بازی روی ایکس‌باکس سری ایکس با رزولوشن ۴K و نرخ فریم ۶۰ اجرا می‌شود. در نهایت نسخه‌ی پلی‌استیشن ۵ بازی نیز از زمان بارگذاری کمتر و ارتقاهای گرافیکی بهره خواهد برد.

گفتنی است که ثبت نام نسخه‌ی رایگان بازی هم اکنون از این نشانی قابل انجام است و هر چه افراد بیشتری برای تجربه‌ی بازی در ۳۱ خرداد، ثبت نام کنند، جوایز بیشتری در دسترس بازیکنان قرار خواهد گرفت.

منبع: Gematsu

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا