مد و زیبایی

مهم‌ ترین نکات برای خرید کفش تابستانی | نکاتی برای خرید کفش | خرید کفش تابستانی


تابستان فصلی است که پا درون کفش‌های بسته و کتانی‌ها زود عرق می‌کند و بو می‌گیرد. سلامت و بهداشت پاها در این فصل بسیار حائض اهمیت است. بنابراین ما در این فصل باید از کفش مناسب تابستانه استفاده کنیم.

مهم‌ ترین نکات برای خرید کفش تابستانی

تنوع کفش‌های تابستانی و انواع صندل‌ها به قدری زیاد است که هر نوع سلیقه‌ای را پوشش می‌دهد. البته برای خرید کفش فقط توجه به سلیقه کافی نیست. مهم‌ ترین نکات برای خرید کفش تابستانی را در این مطلب از مجله پامپا بخوانید.

مهم‌ ترین نکات برای خرید کفش تابستانی

به کیفیت کفش فکر کنید

مهم است که کفش تابستانی خود را با چه کیفیتی می‌خرید. این تصور که با پیش فرض خرید یک کفش ارزان به سراغ هر نوع فلت یا صندل بروید، اشتباه است. درست است که کفش‌های تابستانی به ظاهر کوچک، سبک و ارزان می‌آیند اما اشتباه در انتخاب کیفیت مناسب به سلامت پای شما به شدت آسیب می زند. این کفش‌ها به دلیل برش‌های خاص و کفی‌های نازک به‌صورت عادی امکان آسیب رساندن به پا را دارند پس بیش از اهمیت به شکل و شمایل و رنگ و قیمت آن‌ها به کیفیت‌شان فکر کنید.

سبک و راحت انتخاب کنید

تابستان مترادف است با پیاده‌روی زیاد. این یعنی شما باید کفشی را انتخاب کنید که وزن زیادی نداشته باشد و شما را در پیاده روی‌های طولانی مدت آزار ندهد. به این موضوع خاصیت ارتجاعی و کششی رویه و کفی را نیز اضافه کنید. به عنوان مثال در این مورد کفش‌هایی با کفی چرم مصنوعی یا رویه پارچه‌‌ای می‌تواند انتخابی مناسب باشد. همچنین به این موضوع توجه کنید که باید کفش خود را با نیم تا یک شماره بزرگتر از سایز عادی خود انتخاب کنید تا ورم عادی پا در فصل تابستان و نیز ورم آن بعد از یک پیاده روی در گرما را تاب بیاورد.

نکاتی برای خرید کفش

به تنفس پای خود اهمیت بدهید

تنها موضوع مهم در انتخاب کفش تابستانی این نیست که بخشی از رویه آن باز باشد یا بند داشته باشد، هرچند که رویه کفشی که انتخاب می‌کنید، بسیار کم حجم و کوچک باشد اما باز هم جنس پارچه به کار رفته در آن اهمیت دارد. یک بند پلاستیکی که به پای شما می‌چسبد یا رویه‌ کوچکی که باعث می‌شود پای شما در همان نقطه مقدار بسیار زیادی عرق کند، انتخاب خوبی نیست. این انتخاب شماست که می‌خواهید با کفش تابستانی جوراب به پا داشته باشید یا خیر اما به این موضوع توجه کنید که رویه کفش باید در همان قسمت‌های محدود نیز به پا اجازه تنفس بدهد.

در انتخاب رنگ دقت کنید

مهم است که کفش تابستانی خود را با چه لباسی هماهنگ می‌کنید. ممکن است زیبایی یا زرق و برق یک کفش تابستانی شما را مجذوب خود کند اما بعد از آنکه آن را تحویل گرفتید به این موضوع فکر کنید که چگونه آن را با لباس‌های تابستانی همیشگی‌تان ست کنید. اگر عادت دارید در تابستان لباس‌های سفیدیا بسیار کم رنگ بپوشید می‌توانید در انتخاب رنگ کفش خود آزادانه‌تر عمل کنید. اگر به یک طیف رنگ مانند آبی یا سبز تمایل دارید، کمی بیشتر تأمل کنید. همچنین می‌توانید از رنگ‌های خنثی برای همراهی با انواع لباس‌ها استفاده کنید.

خرید کفش تابستانی

پیشنهاد مطالعه: همچنین می‌توانید مطلب لباس‌هایی که خانم‌های قد کوتاه باید داشته باشند را بخوانید.


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا