سبک زندگیسلامتیفناوریماجراجوییمد و فشنورزشی

پارک ساعی تهران کجاست؟ + امکانات و کافه‌های اطراف

پارک ساعی به عنوان یکی از زیباترین پارک‌های تهران در قلب بزرگ‌ترین خیابان خاورمیانه واقع شده است . این پارک یکی از جذاب‌ترین مقاصد برای تهرانگردی به‌شمار می‌رود. پارک ساعی که حدود نیم قرن از تاسیس آن می‌گذرد مکان دنجی برای قرارهای دوستانه محسوب می‌شود. در این مقاله از پامپا قصد داریم تا شما را با پارک ساعی به عنوان یکی از جذاب‌ترین پارک‌های تهران آشنا کنیم.

پارک ساعی دقیقا کجاست؟ 

بوستان ساعی از پارک‌های منطقه‌ی ۶ تهران است که قلب بزرگ ترین خیابان خاورمیانه یعنی در خیابان ولیعصر واقع شده است. این پارک مساحتی در حدود ۱۲ هکتار دارد که مکان دنجی برای تفریح در تهران محسوب می‌شود. این پارک در سال ۱۳۵۲ پس از گذشت حدود ۱۰ سال افتتاح شد. طراحی این بوستان شگفت‌آور را استاد محجوبی برعهده داشت.

البته که اگر دلبسته پارک‌های پردارودرخت در دل پایتخت پردود هستید، همینجا می‌توانید لیستی از بهترین پارک های تهران را برای یک آخر هفته دلنشین داشته باشید!

پارک ساعی دقیقا کجاست؟
در بین پارک های تهران، ساعی نه فقط یکی از قدیمی‌ترین و معروف‌ترین‌ها بلکه یکی از محبوب‌ترین‌ها است!

مسیر دسترسی به پارک ساعی

دسترسی به پارک ساعی با خودرو شخصی، بی آرتی و مترو امکان پذیراست؛ اما پارک ساعی کجاست و راه‌های دسترسی به آن چگونه است؟ در ادامه مسیرهای دسترسی با خودروی شخصی، بی آرتی و مترو را بررسی کرده‌ایم.

  • دسترسی با خودرو شخصی: برای رسیدن به این پارک با خودرو شخصی می‌توانید خود را از خیابان انقلاب و یا سه اتوبان  رسالت، کردستان و مدرس به خیابان ولیعصر و پارک ساعی برسانید.
  • دسترسی با مترو: برای رسیدن به پارک ساعی با مترو باید در ایستگاه میرزای شیرازی از قطار پیاده شوید و سپس از خیابان‌های بهشتی و وزرا خود را به بوستان ساعی برسانید.
  • دسترسی با اتوبوس BRT: برای رسیدن به این پارک با اتوبوس بی آرتی باید سوار اتوبوس‌های خط راه‌آهن – تجریش شوید و در ایستگاه آبشار یا پله سوم پیاده شوید.

آدرس پارک ساعی تهران: خیابان ولیعصر، بالاتر از خیابان بهشتی

اگر رفت‌وآمد با مترو را ترجیح می‌دهید، جدیدترین نقشه مترو تهران را داشته باشید!

مسیر دسترسی به پارک ساعی
چه با وسیله شخصی و چه وسیله نقلیه عمومی، دسترسی به این پارک سرراست اما گاهی پرترافیک است!

ساعت ترافیک

از آن‌جایی ‌که پارک ساعی تهران در مجاورت خیابان ولیعصر و در نزدیکی میدان ونک، میدان جهاد و خیابان بهشتی قرار گرفته و البته مراکز و شرکت‌های تجاری متعددی در آن اطراف واقع شده‌اند، در برخی ساعت‌ها، مسیرهای دسترسی به این پارک با ترافیک همراه است.

معمولا ساعت‌های ابتدایی صبح و ساعت ۵ تا ۷ عصر دسترسی به این پارک زیبا با ترافیک و شلوغی همراه است.

ساعت ترافیک تهران
برای رفتن به پارک ساعی استفاده از مترو سریع‌ترین راه رسیدن است!

طرح ترافیک تهران

ساعت طرح ترافیک تهران در ایام مختلف سال تغییر می‌کند. در جدیدترین اعلام محدودیت ترافیکی تهران، ساعت طرح ترافیک و طرح آلودگی هوا از ساعت ۶:۳۰ صبح تا ساعت ۱۷:۰۰ اعلام شده است.

اگر به دنبال پاسخ این سوال هستید که پارک ساعی طرح ترافیک است یا خیر، پاسخ منفی است. این بوستان بزرگ خارج از محدوده طرح ترافیک و البته در طرح آلودگی هوا قرار گرفته است.

اگر یک بوستان سرسبز می‌خواهید به دور از شلوغی مرکز شهر، به غرب‌ترین نقطه تهران بروید و سری به باغ گیاه شناسی تهران بزنید که باغی درندشت و زیبا است!

طرح ترافیک تهران

ورودی های پارک ساعی

بوستان ساعی یکی از معروف‌ترین پارک‌ های تهران دارای ۷ مسیر ورودی است که در نقاط مختلف پارک قرار گرفته‌اند. در ضلع شمالی پارک دو درب ورودی، در ضلع شرقی دو درب و همچنین در ضلع غربی پارک نیز دو درب قرار گرفته است.

ورودی اصلی پارک نیز در بخش شمالی پارک و میان درب‌های شرقی و غربی قرار گرفته است. همچنین دو خیابان مهم ولیعصر و خالد اسلامبولی که از غرب و شرق پارک را محصور کرده اند از طریق دو درب ورودی اصلی پارک و در مسیر باغ راه‌های داخلی به یکدیگر منتهی می‌شوند.

حالا که غرق این پارک زیبا شده‌ایم باید بدانید که این فقط یکی از بی‌شمار جاهای دیدنی تهران است که برای یک گردش چند ساعته در پایتخت می‌توانید انتخابش کنید!

ورودی های پارک ساعی
ورودی اصلی پارک ساعی در شمال آن قرار دارد

تاریخچه و مشخصات پارک ساعی

در سال ۱۳۲۹ زنده‌یاد کریم ساعی محل فعلی پارک و خیابان ولیعصر تهران را با هدف ریه‌های تنفسی شهر،‌ درختکاری کرد و در اختیار وزارت کشاورزی وقت گذاشت؛ به همین جهت این پارک تهران را یکی از قدیمی‌ترین پارک‌های تهران می‌دانند.

طراحی اصلی پارک به‌شکل امروزی آن، البته در دهه چهل شمسی اتفاق افتاد.

تاریخچه پارک ساعی
تاریخچه این پارک به دهه ۴۰ شمسی برمی‌گردد!

طراح پارک، استادی خوش‌ذوق!

استاد حسین محجوبی نقاش و معمار صاحب نام ایرانی و طراح بسیاری از پارک‌های شهر تهران، از سال ۱۳۴۲ طراحی و ساخت این پارک را برعهده گرفت و پس از ۱۰ سال تلاش هنرمندانه، در ۱۳۵۲ آن را تکمیل و به اتمام رساند.

البته كه در تابستان لذتي بالاتر از قدم زدن در پارک آن هم هنگام تماشای غروب آفتاب نیست! اما اگر دلتان هم پارک و هم آبتنی می‌خواهد، سری بزنید به یکی از این پارک های آبی تهران که هیجان و تفریح را برای هر سن‌وسالی ممکن می‌کند.

طراح پارک ساعی

قسمت‌های تفریحی پارک ساعی، کجا خوش بگذرانیم؟

پارک ساعی تهران یک بوستان معمولی نیست و قسمت‌های تفریحی این پارک به‌قدری زیاد است که شما را شگفت‌زده خواهد کرد.

این بوستان خوش آب‌وهوا در میان انبوهی از درختان سرسبز، بخش‌هایی همچون باغ وحش، محل بازی، پیست اسکیت، بخش‌های ورزشی، دریاچه، میز شطرنج و باغ ژاپنی را شامل می‌شود.

بی‌شک بازدید از پارک ساعی برای افرادی که به تهرانگردی فکر می‌کنند، یکی از کارهایی است که حتما باید انجام دهند. در ادامه به معرفی بخش‌های تفریحی این پارک سرسبز پرداخته‌ایم.

اهل تفریح هستید؟ ما در این مطلب به شما بهترین تفریحات تهران را از کافه گردی تا تفریحات شبانه ناب معرفی کرده‌ایم!

قسمت‌های تفریحی پارک ساعی

باغ وحش پارک ساعی

شاید نامگذاری باغ وحش روی این بخش از پارک که از یک زمین فوتبال نیز کوچک‌تر است کمی اغراق آمیز باشد اما وجود گونه‌های زیبای جانوری در فضایی که در آن‌جا طراحی شده، بسیار جذاب و هیجان‌انگیز است.

طاووس، قو و طوطی‌های وحشی، لاک پشت، قوچ، غاز، مرغابی، مرغ عشق، فنج، خرگوش، خوکچه هندی، و سنجاب از حیواناتی هستند که در این مجموعه نگهداری می‌شوند.

برای بازدید از باغ وحش پارک شما نیازی به تهیه بلیت یا پرداخت ورودی ندارید و می‌توانید بدون پرداخت هزینه به تماشای آن‌ها بپردازید.

اگر هدفتان از پارک رفتن یافتن طبیعت بکر و ناب است، آن را به سختی در باغ وحشی در پارکی در مرکز شهر پیدا می‌کنید! اگر اهل طبیعت‌گردی هستید، سری بزنید به جاهای دیدنی اطراف تهران و یادتان باشد که طبیعت بکر این مکان‌ها زیستگاه اصلی و خانه حیوانات است!

باغ وحش پارک ساعی
بازدید از این باغ وحش هزینه ورودی ندارد

محل بازی پارک ساعی

محل بازی پارک در بخش شرقی این پارک و در مساحتی حدود ۱۵۰۰ متر مربع ساخته شده است. وجود چنین زمین بازی در این پارک سبب شده تا خیال شما بابت کودکان خود راحت باشد و آن‌ها با حضور در این مکان بیشترین لذت را خواهند برد.

پیست اسکیت

پیست اسکیت یکی دیگر از مزیت‌های این پارک نسبت به بسیاری از پارک‌های تهران است. علاقه‌مندان به این ورزش مهیج می‌توانند با خیالی آسوده در مکانی خوش آب‌وهوا به ورزش مورد علاقه خود بپردازند.

این پیست در طول سال میزبان بسیاری از اسکیت سواران تهرانی است که خود را به پارک ساعی می‌رسانند. در این پیست اسکیت، کلاس‌های آموزش اسکیت مانند اسکیت نمایشی، اسکیت سرعتی، اسکیت هاکی و اسکیت فری استایل آموزش داده می‌شود.

اگر هم به جای اسکیت، عاشق رکاب‌زنی هستید هم این پارک می‌تواند جای خوبی باشد هم یکی از این بهترین مسیرهای دوچرخه سواری در تهران که معرفیشان کرده‌ایم.

پیست اسکیت پارک ساعی
تابستان‌ها این پیست پر است از کودکان و نوجوانان پرانرژی!

مجسمه‌های پارک

یکی از جذابیت‌های غیرقابل انکار بوستان ساعی، وجود مجسمه‌های مختلف در سراسر پارک است. در این پارک مجسمه‌های خلاقانه بسیاری وجود دارند که معروف‌ترین آن‌ها بدون شک مجسمه‌ای از کریم ساعی است که انگار به آرامی در گوشه‌ای از پارک نشسته و رفت و آمد مردم را تماشا می‌کند.

همچنین یکی دیگر از مجسمه‌های معروف این پارک، مجسمه‌ای است که یک مرد تیر برقی را در دستانش گرفته و حمل می‌کند؛ این مجسمه در قسمت بیرونی و شرقی پارک و در حوالی درب ورودی قرار گرفته است.

همچنین وجود مجسمه‌های حیوانات در داخل پارک یکی دیگر از جاذبه‌های پارک ساعی محسوب می‌شود. اگر فرزند خردسالی دارید که تازه خواندن و نوشتن را یاد گرفته، احتمالا مجسمه‌های حیوانات پارک برای او جذاب خواهد بود. این مجسمه‌ها ماکت‌هایی هستند که با شباهت زیادی به پرندگان و حیوانات واقعی ساخته شده‌اند و نام آن‌ها نیز به شکل تندیس ساخته شده و کنارشان قرار دارد.

در دل پایتخت دنبال هوای زیبا می‌گردید و البته عاشق عکاسی هم هستید؟ در کنار این پارک جذاب سری هم می‌توانید بزنید به باغ ایرانی ده ونک که البته فاصله خیلی زیادی هم با اینجا ندارد!

مجسمه‌های پارک ساعی
یکی از لذت‌های این پارک جذاب، عکاسی با همین مجسمه‌ها است!

قسمت ورزشی پارک

پارک ساعی امکانات بسیاری برای ورزش‌های رایگان دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده نمایید. میز پینگ پنگ، فوتبال دستی، والیبال، بدمینتون، مسیرهای پیاده روی و دستگاه‌های هوازی امکانات ورزشی مختلفی هستند که در گوشه کنار پارک قرار گرفته‌اند تا نیازهای ورزشی بازدیدکنندگان از این پارک را برطرف کنند.

جاده سلامت و تندرستی

در پارک ساعی تهران مسیرهای مختلفی وجود دارد که می‌توانید به‌همراه دوستان خود در آن‌ها پیاده‌روی کنید. یکی از این مسیرها جاده سلامت و تندرستی است.

این مسیر به گونه‌ای طراحی شده که برای عبور دوچرخه و اسکیت نیز مناسب است. در کنار تمام معابر موجود در این پارک نیمکت‌هایی وجود دارد که به شما فرصت چند دقیقه استراحت را می‌دهد. قدم زدن و ورزش در بوستان ساعی به یک عادت دیرینه برای بسیاری از مردم تهران تبدیل شده است.

اگر اهل پیاده‌روی باشید که تهران بهشت شما است! اینجا با بهترین مسیرهای پیاده روی تهران آشنا شوید.

جاده سلامت و تندرستی پارک ساعی
اگر اهل پیاده‌روی هستید، در این پارک خوش‌آب‌وهوا ورزش کنید.

دریاچه پارک

در قسمتی از باغ وحش ساعی یک دریاچه مصنوعی ساخته شده که زیبایی‌های این پارک را دوچندان نموده و بسیار تماشایی است.

تماشایی‌ترین بخش دریاچه پارک، شیطنت مرغابی‌ها و غازهایی است که در آن زندگی می‌کنند. در بعضی قسمت‌های دریاچه مصنوعی، آبشار کوچکی نیز وجود دارد که صدای آرامش‌بخش آب را در این بوستان سرسبز به گوش می‌رساند.

دریاچه پارک ساعی

باغ ژاپنی

استاد محجوبی در طراحی و ساخت قسمت‌هایی از پارک از معماری باغ‌های ژاپنی الگو گرفته است. باغ ژاپنی که در نزدیکی دریاچه مصنوعی قرار دارد یکی دیگر از جاذبه‌های زیبای این پارک محسوب می‌شود. در این باغ آلاچیق‌هایی قرار دارند که شبیه به عمارت‌های ژاپنی با سقف شیروانی شیب‌دار ساخته شده‌اند.

باغ ژاپنی در پارک‌های دیگر تهران هم پیدا می‌شود. اصلا تهران گردی می‌تواند رنگ‌وبوی جهان‌گردی به خود بگیرد!

باغ ژاپنی پارک ساعی
یکی از رمانتیک‌ترین بخش‌های پارک

میز شطرنج

بی‌شک میزهای شطرنج بخش مورد علاقه خانم‌ها و آقایان بازنشسته است. بسیاری از خانم‌ها و آقایان تهرانی به همراه دوستان خود به بوستان ساعی می‌آیند تا در عین تماشای طبیعت و تنفس هوای تازه، شطرنج بازی کنند و سرگرم شوند.

میز شطرنج پارک ساعی
تفریحی که سن و سال نمی‌شناسد

امکانات پارک ساعی

بوستان ساعی همه امکانات مورد نیاز برای یک تفریح خانوادگی و یا دوستانه را دارد. وجود آلاچیق‌های متعدد در این پارک سبب شده بسیاری از افراد این پارک را مقصدی جذاب برای پیک نیک بدانند. قرارگیری این پارک در مجاورت با خیابان ولیعصر سبب شده تا امکاناتی همچون رستوران و کافی‌شاپ نیز به دیگر امکانات فوق‌العاده بوستان ساعی اضافه شوند.

اگر اهل تفریح هستید و یک آخر هفته جذاب دارید که می‌خواهید با دوستان جان سپری کنید، به جای گردش در پارک می‌توانید یکی از این ویلاهای لوکس کردان را اجاره کنید و خوش‌گذرانی را به اوج برسانید!

امکانات پارک ساعی

رستوران پارک ساعی

پارک ساعی به دلیل قرار گرفتن در خیابان ولیعصر دسترسی خوبی به بسیاری از رستوران‌های خوب تهران دارد. برخی از این رستوران‌ها مانند رستوران نایب درست در روبه‌روی پارک قرار گرفته‌اند و می‌توانید قبل یا بعد از خوردن غذا به پیاده‌روی در پارک مشغول شوید.

اهل رستوران گردی هستید؟ ما بهترین رستوران های تهران را به شما معرفی کرده‌ایم! چه اهل کباب ناب باشید و چه پیتزا و پاستای اصل ایتالیا، گزینه دلخواهتان را در لیست ما پیدا می‌کنید.

رستوران پارک ساعی

شهربازی کودکان پارک ساعی

مجموعه این پارک امکانات لازم برای استفاده همه سنین را فراهم کرده است. وجود شهربازی کودکان درون این پارک سبب شده تا کودکان تفریح شگفت‌انگیز خود را در بازدید از بوستان ساعی با حضور در این محوطه بازی تکمیل کنند.

بوفه

بوفه یکی از امکانات مهم تمامی بوستان‌ها است که می‌تواند بسیاری از نیازهای مراجعه کنندگان را تامین کند. خرید انواع تنقلات و نوشیدنی‌ها و لذت خوردن و نوشیدن آن‌ها در فضای دل‌نشین پارک بی‌شک شما را به‌وجد می‌آورد.

کافی‌شاپ

اگر بخواهید قبل و یا بعد از پیاده‌روی در این بوستان قدیمی و زیبا خود را به یک فنجان قهوه، چای یا بستنی‌های خوشمزه مهمان کنید، مسیر سختی پیش رو ندارید. دسترسی آسان پارک به بسیاری از کافی‌شاپ‌های دنج ولیعصر نیاز شما را برطرف خواهد کرد.

البته که در تهران کافه کم نیست! اگر دنبال کافه های باکیفیت هستید، دستتان بسته نیست! بهترین کافه های تهران را انتخاب کنید، از شرق و غرب تا شمال و جنوب گزینه عالی دارید.

کافی شاپ پارک ساعی

آمفی تاتر

آمفی تئاتر روباز پارک ساعی یکی از آمفی تئاترهای روباز شهر تهران است که مدت‌ها بدون استفاده مانده است. البته خبرهایی از خانه تئاتر در سال گذشته منتشر شد که احتمال رونق این آمفی تئاتر در آینده نزدیک دور از ذهن نخواهد بود.

آمفی تاتر پارک ساعی

کتابخانه پارک ساعی

کتابخانه سرو که زير نظر فرهنگسرای سرو فعالیت می‌کند، به کتابخانه پارک معروف شده است. اين مرکز به دليل داشتن فضای مناسب کتابخانه‌ای و انواع فعاليتهای فرهنگی، نقش عمده‌ای در توسعه فرهنگی این منطقه دارد. کتابخانه سرو دارای ۲۹۵۰۳ جلد کتاب است و در بخش شمالی بوستان ساعی قرار دارد.

کتابخانه پارک ساعی

آبنماهای پارک

یکی دیگر از جاذبه‌های زیبای این پارک تهران، آبنماهای آن است. طراحی این آبنماها به‌گونه‌ای انجام شده که چشم هر بیننده‌ای را به خود جذب می‌کند. پیشنهاد می‌کنیم اگر به پارک ساعی مراجعه کردید حتما از آبنماهای پارک بازدید کنید.

آبنماهای پارک ساعی

سایر امکانات رفاهی

پارک ساعی علاوه‌بر امکانات رفاهی متعددی که دارد، از امکانات اولیه رفاهی نیز برخوردار است. وجود آب آشامیدنی در این پارک و همچنین نمازخانه سبب رفاه حال بسیاری از بازدیدکنندگان شده است. همچنین دارا بودن سرویس بهداشتی یکی دیگر از امکانات رفاهی این پارک بزرگ محسوب می‌شود.

حالا که گشت‌وگذارمان در این پارک به آخر نزدیک شد، اگر می‌خواهید در تهران زندگی شبانه را تجربه کنید، بهترین جاهای دیدنی تهران در شب در انتظار شماست! از آسمان پرستاره تا خیابان‌های پرهیاهو…

بهترین زمان بازدید از پارک ساعی

پارک بزرگ ساعی همیشه و در هر فصلی دیدنی و جذاب است. البته در فصل‌‌های سرد سال، پیک‌نیک و تفریح در این پارک کمی سخت‌تر می‌شود و افراد کم‌تری برای گردش به آن مراجعه می‌کنند.

فصل بهار و پاییز یکی از بهترین زمان‌ها برای بازدید از پارک ساعی است که مناظر بی‌نظیر آن شما را شگفت‌زده خواهد کرد. البته نباید شب‌های تابستانی این بوستان زیبا را فراموش کرد که در نوع خودش خاص و شگفت‌انگیز است.

بهترین زمان بازدید از پارک ساعی

رستوران ها و کافه های اطراف پارک ساعی

همان‌طور که اشاره کردیم موقعیت جغرافیایی بوستان ساعی سبب شده تا این پارک دسترسی خوبی به رستوران‌ها و کافه‌های خوب داشته باشد.

از بهترین رستوران‌های اطراف پارک می‌توان به رستوران نایب، رستوران دیدنیها، رستوران حوض خونه، رستوران ایتالیایی پله ولیعصر، رستوران ققنوس طلایی، رستوران اروند کنار و … و همچنین کافه‌های خوبی همچون کافه وانیلا، کافی شاپ دیدنیها، کافه دیو ان دلی و … اشاره کرد.

دیگر پارک های مشابه در تهران

تهران پارک‌های معروف زیادی دارد که می‌توانند مقاصد جذابی برای گردش و تفریح باشند.

یکی دیگر از پارک‌های معروف تهران، پارک لاله است؛ پارک لاله را باید یکی از محبوب‌ترین پارک‌های تهران دانست. این پارک امکانات رفاهی بسیاری دارد و وسعت آن از پارک ساعی بیشتر است.

وجود موزه هنرهای معاصر، موزه فرش ایران، اولین کتابخانه کودک در ایران و … سبب شده تا این پارک یکی از پارک‌های خاص تهران باشد.

یکی دیگر از پارک‌های معروف تهران، پارک هنرمندان است. قدمت پارک هنرمندان یا بوستان ایرانشهر به دوران قاجار می‌رسد. این پارک که بخشی از اراضی یکی از شاهزادگان بوده است در سال ۱۳۷۵ به مالکیت شهرداری تهران درآمد و به شکل کنونی طراحی شد. این پارک در مرکز شهر تهران در خیابان ایرانشهر واقع شده است و یکی از بهترین پارک های تهران شناخته می‌شود.

دیگر پارک های مشابه در تهران
تهران شهر پارک‌های قدیمی و دلربا است

اجاره اقامتگاه در اطراف پارک ساعی

اگر از شهرهای دیگر به تهران سفر کرده‌اید و به دنبال بهترین اقامتگاه‌ها و هتل‌های تهران هستید، می‌توانید با اجاره اقامتگاه‌های اطراف پارک یک انتخاب ایده‌آل داشته باشید تا هر زمانی که بخواهید خود را به این پارک زیبا برسانید.

پیشنهاد می‌کنیم برای رزرو بهترین هتل‌ها و اجاره بهترین اقامتگاه‌های تهران و اطراف بوستان ساعی، به پامپا مراجعه کنید و با مقایسه اقامتگاه‌های مختلف، بهترین انتخاب را داشته باشید. در پامپا امکان اجاره روزانه خانه و آپارتمان مبله در تهران با بهترین کیفیت بهداشتی و قیمت‌های متنوع را دارید.

در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با پارک ساعی تهران آشنا کنیم. آیا تجربه بازدید از این پارک جذاب را داشته‌اید؟ تجربیات خود را با ما و دیگر خوانندگان مجله پامپا به اشتراک بگذارید.

اجاره اقامتگاه در اطراف پارک ساعی

پاسخ به سوالات متداول درباره پارک ساعی

بنیانگذار پارک ساعی کیست؟

زنده‌یاد کریم ساعی بنیانگذار این بوستان قدیمی در تهران است.

آسان‌ترین راه دسترسی به پارک ساعی چیست؟

آسان‌ترین راه دسترسی به پارک ساعی استفاده از اتوبوس‌های بی آرتی خط راه آهن – تجریش است که شما را در زودترین زمان ممکن به این پارک خواهد رساند.

پارک ساعی چه زمانی ساخته شد؟

پارک ساعی در سال ۱۳۲۹ توسط کریم ساعی بنیانگذاری شد اما در سال ۱۳۵۲ استاد حسین محجوبی طراحی و ساخت این پارک به شکل امروزی که آن را مشاهده می‌کنید را انجام داد.

پرندگان پارک ساعی چیست؟

طاووس، قو و طوطی‌های وحشی، غاز، مرغابی، مرغ عشق، فنچ و البته کلاغ‌هایی که در این پارک زندگی می‌کنند، پرندگان پارک ساعی هستند.

تفریحات پارک ساعی چیست؟

پارک ساعی تفریحات بسیار زیادی همچون شهربازی و زمین بازی کودکان، باغ وحش کوچک، پیست اسکیت، مسیرهای زیبای پیاده روی، زمین تنیس روی میز، میزهای فوتبال دستی و شطرنج دارد.

پارک ساعی منطقه چند است و در کدام خیابان واقع شده؟

این پارک در منطقه ۶ شهرداری تهران و در خیابان ولیعصر واقع شده است.

پارک ساعی تهران کجاست ؟

تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از خیابان بهشتی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا