ورزشی

راهنمای خرید لوازم شنا؛ نکات مهمی که هنگام خرید باید بدانید • پامپا

استخر شنا می‌تواند مکانی دلهره‌آور برای شناگران مبتدی باشد. چراکه فراتر از تمام جنبه‌های فنی و سرعتی شنا، که باعث عدم موفقیت یا موفقیت شما در این ورزش می‌شود، انتخاب صحیح لوازم شنا در بازار متنوع آن همواره با چالش روبه‌رو است. اینکه چه نوع عینکی بر چشم بگذارید؟ چه نوع کلاهی بپوشید؟ آیا نیاز به گوش‌گیر هست یا نه؟ تجهیزات اضافی شامل چه چیزهایی می‌شود، همه و همه دغدغه‌های یک شناگر تازه‌وارد است که در این مقاله به خوبی آن‌ها را پوشش می‌دهیم. پس تا پایان ما را همراهی کنید.

خرید وسایل شنا؛ برای شروع ورزش شنا چه وسایلی لازم است؟

خرید وسایل شنا؛ برای شروع ورزش شنا چه وسایلی لازم است؟

زمانی که شنا و آموزش آن، با حداقل تجهیزات همراه شود، این فعالیت کاملا ارزان‌قیمت به نظر می‌رسد. چراکه تنها چیزی که به آن نیاز دارید، عینک شنا، کلاه و مایوی شنا است. اما خرید همین وسایل هم اگر با نکاتی همراه شود، می‌تواند به انتخابی بهتر و افزایش کیفیت کار شما منجر شود. بنابراین در این قسمت نکات مهم برای خرید وسایل شنا برای مبتدیان را به شما ارائه می‌کنیم.

۱. عینک شنا (Swimming Goggles)

اگرچه بعضی از افراد به زدن عینک در زمان شنا اعتقادی ندارند، اما باید بدانید دو دلیل مهم وجود دارد که عینک استخر را به امری واجب تبدیل می‌کند. اول اینکه با زدن عینک در زمان شنا میدان دید خوبی پیدا می‌کنید و می‌توانید با خیال راحت در اطراف شناگران دیگر حرکت کنید و فاصله بین خود و دیوار را به درستی تخمین بزنید.

دومین مورد این است که استفاده از عینک شنا، چشمان شما را در مقابل قرمز و تحریک شدن محافظت می‌کند. چراکه با ترکیب کلر و فضولات انسانی (همچون عرق و سایر مواد) در آب استخر، ماده‌ای به نام کلرامین «chloramines» تولید می‌شود که می‌تواند باعث تحریک و قرمزی چشمان شما شود. بنابراین استفاده از عینک شنا بسیار با اهمیت است.

اما هنگام خرید عینک شنا، باید چند فاکتور را در نظر بگیرید:

 • با توجه به محیط شنا، رنگ عینک را انتخاب کنید؛ اولین چیزی که در زمان خرید این وسیله باید به یاد داشته باشید این است که محل شنای شما سرپوشیده است یا استخری روباز است؟ چراکه در صورت شنا در محیط‌های بدون سقف، بهتر است عینک شما کمی رنگی باشد! زیرا در چنین حالتی میدان دید شما را در برابر نور خورشید محافظت می‌شود. این در حالیست که در محیط‌های سر پوشیده، عینک رنگی انتخابی بسیار بدی است، مگر اینکه در استخری سرپوشیده‌ای با نور بسیار عالی، شنا کنید.
 • به شکل لنزها توجه کنید؛ اگر عینکی با لنزهای بزرگ می‌خرید به این معنی است که علاقه‌مند به میدان دید وسیع هستید. در صورتی که گزینه‌هایی با لنز کوچک را انتخاب می‌کنید بدانید که با وجود آن‌ها تنها بر روی مسیر تمرکز دارد. لازم به ذکر است که انتخاب نوع یک ترجیح شخصی است و از استاندارد خاصی پیروی نمی‌کند!
 • به جنس متریال دور چشم عینک توجه کنید؛ اطراف چشمی عینک شنا ممکن است از متریال مختلفی همچون سیلیکون، فوم یا پلاستیکی ساخته شده باشد؛ بنابراین توجه به آن با اهمیت است. به طور کلی، ساختاری سیلیکون بهترین گزینه برای ایجاد مکش و دور نگه داشتن آب از چشم شما است.
 • عینکی متناسب انتخاب کنید؛ قبل از خرید عینک را امتحان کنید! دقت کنید که چگونه بر روی چشم قرار می‌گیرد! اگر هنگام پلک زدن مژه‌های شما به بخش داخلی عینک برخورد می‌کند، می‌تواند نشان دهد که عینک شما بیش از حد کوچک است. از طرفی نحوه‌ی قرار گرفتن عینک روی بینی هم اهمیت دارد. در حالت ایدئال، عینک استخر باید محکم بر روی صورت قرار گیرد، اما باعث ایجاد درد نشود.
 • به بند عینک اهمیت دهید؛ قبل از خرید مطمئن شوید که عینک شما دارای بند است و در عین حال تنظیم کردن آن آسان، سریع و بدون دردسر است. توصیه می‌شود که عینک بزرگسالان، دارای بندی دوتایی و از جنس سیلیکون باشد.

۲. کلاه شنا (Swimming Cap)

برای شروع ورزش شنا چه وسایلی لازم است؟

کلاه شنا به چند دلیل مختلف پوشیده می‌شود که یکی از آن‌ها دور نگه داشتن موهای صورت در هنگام شنا است. فاکتور دیگری که با اهمیت است تا حدودی محافظت از موها در برابر اثرات خورنده‌ی مواد شیمیایی در آب است. همچنین از نظر بهداشتی و هیدرودینامیکی، کلاه می‌تواند وسیله‌ای بسیار کاربردی باشد!

به طور کلی دو نوع کلاه در بین وسایل شنا در استخر وجود دارد که شامل گزینه‌های سیلیکونی و لاتکس می‌شود. کلاه‌های سیلیکونی معمولا بادوام‌تر، مناسب برای همه‌ی گروه‌های سنی، راحت‌تر و البته کمی گران‌تر هستند، البته در زمان استفاده سرتان را کمی گرم‌ می‌کنند. در عین حال کلاه شناهایی از جنس لاتکس ارزان قیمت هستند. اگرچه به اندازه‌ی مدل‌های سیلیکونی دوام ندارند، اما در مقایسه با آن‌ها تهویه‌ی مناسبی را برای سر ایجاد می‌کنند.

در کنار این دو نوع کلاه اصلی، مواردی همچون کلاه‌های لایکرا هم دیده می‌شود. این نوع کلاه برای علاقه‌مندان به ایروبیک در آب و آب درمانی گزینه‌ای مناسب است. کلاه شنای لایکرا از پارچه‌ای نرم و همراه با تهویه ساخته شده است، بنابراین هنگام انجام تمرینات سر داغ نمی‌شود. به اندازه‌ی کافی قابل‌انعطاف و راحت است و به خوبی موها را در خود نگه می‌دارد.

به طور کلی برای انتخاب و خرید کلاه شنا باید نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 • چقدر شنا می‌کنید؛ اگر شما یک شناگر نیمه‌حرفه‌ای هستید یا هر روز در آب ورزش می‌کنید، فاکتور دوام یکی از ویژگی‌های کلیدی است که در هنگام خرید باید در نظر بگیرید. از سوی دیگر، اگر جلسات شنای شما پراکنده است و چندان فشرده نیست، به کلاهی نیاز دارید که با قرار گرفتن طولانی مدت در کنار وسایل شنا، دوام کافی داشته باشد. در هر صورت، کلاه سیلیکونی ممکن است راه‌حلی مناسب باشد.
 • به فصل شنا و دمای آب اهمیت دهید؛ در تابستان، دمای استخر می‌تواند به بیش از ۸۱ درجه افزایش یابد. در چنین حالتی اگرچه کلاه سیلیکونی گزینه‌ای بادوام است اما در روزهای گرم می‌تواند سَر شما را برشته کند. بنابراین، بهتر است کلاه شنای لاتکس را انتخاب کنید که نسبتاً نازک و با تهویه‌ی مناسب است. کلاه سیلیکونی در روزهای سرد یا در استخرهای خنک‌تر انتخاب بهتری است.
 • شدت و زمان تمرین تاثیرگذار است؛ بعد از تمرینات شدید، مطمئناً حس گرما به سراغ شما خواهد آمد. بنابراین کلاه لاتکس ممکن است برای کسانی که به طور منظم ضربان قلب خود را با تمرین در استخر بالا می‌برند بهترین کالا باشد.

۳. مایو (Training Suit)

توصیه می‌کنیم که در هنگام انتخاب و خرید مایو برای تمرین، محصولات نایلونی را انتخاب کنید؛ چراکه این مدل‌ها بادوام‌ترین لباس‌های شنا در بازار این کالاها هستند. در کنار این مورد مطمئن شوید که مایو در تن شما راحت است و آزادی حرکت کافی در قسمت باسن و شانه‌ها دارد.

۴. گوش‌گیر شنا (Ear Plugs)

برای شناگرانی که نیاز به پوشیدن گوش‌گیر دارند، این وسیله می‌تواند بسیار مهم باشد. چراکه پوشیدن آن‌ها (حداقل برای برخی افراد) برای جلوگیری از ورود آب به کانال‌های گوش، که می‌تواند منجر به عفونت شود، ضروری است. در همین راستا بهترین گوش‌گیرها برای شناگران، مدل‌های سیلیکونی، بالشی و نرم هستند.

بازگشت به فهرست

هر آنچه به عنوان شناگری حرفه‌ای نیاز به خرید آن‌ها دارید!

هر آنچه به عنوان شناگری حرفه‌ای نیاز به خرید آن‌ها دارید!

اگر جزو مبتدیان این حوزه نیستید، احتمالا به عنوان شناگری نیمه‌حرفه‌ای یا حرفه‌ای به دنبال خرید وسایل شنا برای افزایش سرعت و عملکرد بهتر در شنا باشید. بنابراین در این بخش هر آنچه به عنوان شناگری حرفه‌ای نیاز به خرید آن‌ها دارید را مرور می‌کنیم و نکات مهم در هر مورد را به شما یادآور می‌شویم تا در زمان خرید وسایل شنا در ذهن داشته باشید.

۱. فین یا باله‌های شنا (Swim Fins)

به پا کردن باله‌های شنا بسیار سرگرم‌کننده است، چراکه می‌تواند سرعت شنای شما را افزایش دهد. با استفاده از باله‌های شنا پاها را از طریق افزایش سطح برخورد با آب، تقویت می‌کند. به طور کلی نکات لازم به منظور خرید باله‌هایی مناسب برای شناگران به شرح زیر است:

 • اهمیت طول باله‌های شنا؛ طول باله‌ها تأثیر زیادی بر شناگر دارد. چراکه هر چه آن‌ها بلندتر باشند، در آب مقاومت بیشتری ایجاد خواهند کرد. این بدان معناست که پاها باید با قدرت بیشتری تکان بخورند. در عین حال باله‌های کوتاه مقاومت ایجاد می‌کنند و در عین حال شناگر را مجبور به استفاده از ضرب‌های سریع‌تر می‌کنند. بنابراین مدل‌های کوتاه برای آزادکاران و شناگران علاقه‌مند به شنا به پشت، گزینه‌ای ایدئال است. همچنین باله‌های کوتاه به شناگران کمک می‌کند تا سرعت و تکنیک‌های مناسب برای ضربه به آب را توسعه دهند.
 • ساختار ظاهری باله‌ها مهم است؛ برخی از باله‌ها شامل کانال‌هایی برای هدایت آب بر روی پاها هستند. به یاد داشته باشید که هرچه طراحی باله به شکلی باشد که بتواند حس شنای بدون باله را تقلید کند، برای شناگر مفیدتر است و حرفه‌ای‌تر خواهد شد.
 • توجه به مدل باله‌ی شنا؛ بیشتر باله‌های شنا کل پا را مانند کفش می‌پوشانند. در حالی که برخی از مدل‌ها دارای یک بند قابل تنظیم برای بستن به دور مچ پا هستند. مدل‌هایی که تمام پا را می‌پوشانند در زمان ضربه زدن به آب راحت‌تر هستند و از پا بیرون نمی‌آیند. درواقع فیت شدن این مدل‌ها با انواع پا راحت‌تر از نمونه‌های بنددار است.

۲. دماغ‌گیر (Nose clip)

در حالی که بیشتر شناگران از گذاشتن دماغ‌گیر در حین تمرین یا حتی مسابقه اجتناب می‌کنند؛ اما باید بدانید که مزایای استفاده از این وسیله بسیار زیاد است. مزیت اصلی شنا با دماغ‌گیر این است که این کالا از عبور آب از بینی در زمان شیرجه‌های متوالی جلوگیری می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد که تنها بر روی تنفس از طریق دهان تمرکز کنید. همچنین وجود دماغ‌گیر به کاهش هرگونه واکنش آلرژیک به کلر و جلوگیری از ایجاد عفونت‌های سینوسی بسیار کمک‌کننده است. در مورد انتخاب مدل مناسب دماغ‌گیر حساسیتی وجود ندارد، چراکه در صورتی که از خرید خود راضی نباشید به راحتی می‌توانید با قیمتی کم، مدلی دیگر را انتخاب کنید!

۳. لوله‌ی تنفسی یا اسنورکل شنا (Swim Snorkel)

امروزه یکی از محبوب‌ترین تجهیزات شنا اسنورکل (مدل‌هایی که در جلوی صورت قرار می‌گیرند!) است. اسنورکل‌ها اشکال، اندازه‌ها و رنگ‌های مختلفی دارند، اما همه‌ی آن‌ها کارکرد مشابهی دارند. به طور کلی اسنورکل به شما کمک می‌کند برای نفس‌گیری مجبور نباشید تا مدام سر و گردن خود را بچرخانید. چراکه در چنین حالتی توازن بین سر و باسن‌ حفظ می‌شود و راحت‌تر می‌توانید راستای حرکتتان را حفظ و نیروی کافی را به دست‌ها و پاها منتقل کنید.

حال به منظور انتخابی رضایت‌بخش بهتر است نکات زیر را مدنظر داشته باشید:

 • توجه به اندازه‌ی دهانه‌ی اسنورکل؛ اندازه‌ی دهانه اسنورکل بسیار مهم است، چراکه بسته به این‌که از این کالا برای تمرینات هیپوکسی (Hypoxic training) استفاده می‌کنید یا شنا در آب‌های آزاد، سایزهای مختلفی نیاز است. اسنورکل‌هایی با دهانه‌ی بزرگتر برای مبتدیان یا شناگران آب‌های آزاد که خواهان جریان اکسیژن بیشتری هستند، انتخابی عالی است اما در حالت کلی بهترین گزینه بر اساس ترجیحات و نیازهای شخصی شما تعریف می‌شود.
 • دهانه و بند لوله؛ برخی از اسنورکل‌ها در بخش دهانه‌ی لوله دارای بالشتک اضافی هستند. این بالشتک اضافی برای شناگران جوان و ورزشکارانی که قصد شنا در مسافت طولانی دارند، گزینه‌ای به منظور کاربری راحت است؛ همچنین بند لوله باید به آسانی تنظیم و بسته شود.
 • شکل و طول لوله‌ی اسنورکل؛ طول و شکل لوله‌ی اسنورکل یکی دیگر از فاکتورهای مهم در زمان این وسیله است. شناگران آب‌های آزاد معمولاً از غواصی با لوله‌های بلندتر استقبال می‌کنند، چراکه در جلوگیری از ورود آب پرتلاطم به آن بهتر عمل می‌کند. در عین حال اسنورکل‌هایی با لوله‌های کوتاه‌تر برای شناگران جوان یا مبتدی مفید است، زیرا کنترل آن‌ها آسان‌تر است. شکل لوله‌ی اسنورکل در دو نوع J شکل و L شکل در بازار وجود دارد. لوله‌هایی با انحنای بیشتر که با شکل سر شناگر تناسب دارند، برای شناگران علاقه‌مند به شنا در مسافت‌های طولانی و آزادکاران ایدئال است. درواقع با وجود انحنای بیشتر در طراحی، ورود آب به لوله کاهش پیدا می‌کند، بنابراین شناگر می‌تواند بدون نگرانی از ورود آب به دهان، بر روی شیرجه و تکنیک‌های خود تمرکز کند.

۴. کفی شنا (Paddles)

کفی‌های شنا را می‌توانید به عنوان باله‌هایی برای دست‌ها در نظر بگیرید. البته در حالی که به طور طبیعی ممکن است به سمت انتخاب مدل‌های بزرگ‌تر بروید، اما باید بدانید که در انتخاب این محصولات هم حدی از تعادل وجود دارد؛ چراکه احتمالا علاقه‌ای ندارید که در زمان شیرجه و انجام تکنیک‌های شنا حسابی به شانه‌هایتان فشار وارد شود.

۵. مایو حرفه‌ای شنا (Tech suits)

مایوهای شنا در طی بیست سال گذشته راه طولانی‌ای را به منظور تکامل پیموده‌اند. درواقع امروزه به معنای واقعی کلمه دانشمندان در تلاش‌اند تا ترکیب کاملی از مواد ضدآب را با هم ترکیب کنند تا مایوهایی مناسب برای شنای سریع‌تر را به بازار ارائه کنند. در همین راستا همان‌طور که کاملا مشخص است، اعمال چنین تکنولوژی‌هایی چندان ارزان نیست؛ بنابراین بیشتر مایوهای حرفه‌ای و مخصوص مسابقه بیش از ۳۰۰ دلار (حدودا ۹ میلیون به بالا) قیمت دارند. مایوهای حرفه‌ای، با وجود پارچه‌های فشرده و ضدآب به شما کمک می‌کنند تا سریع‌تر و منعطف‌تر شنا کنید، اما همان‌طور که گفته شد، هزینه دارد.

بازگشت به فهرست

معرفی پرفروش‌ترین وسایل شنا در ایران

حال که برای شروع و ارتقای شنای خود با لوازم مخصوص این ورزش جذاب آشنا شدید، وقت آن است که به پرفروش‌ترین وسایل شنا با استناد به سایت دیجی‌کالا نگاهی بیاندازید.

مایوی زنانه مدل پشت قهرمانی Sunsurf

مایو زنانه مدل پشت قهرمانی sunsurf

این مایوی زنانه‌ی یکی از محصولات حرفه‌ای با جنس لاکرا و ضدآب است که از انعطاف‌پذیری بالایی برخوردار است. مایوی زنانه مدل پشت قهرمانی Sunsurf محصولی یک تکه است که به خوبی و کامل قفسه‌ی سینه را می‌پوشاند، اما این پوشاندن به معنای وارد کردن فشار به قفسه سینه نیست! در زمان پوشیدن این لباس شنا هیچ‌گونه چین‌خوردگی و کشیدگی در آن دیده نمی‌شود؛ بنابراین گزینه‌ای با انعطاف و باکیفیت به حساب می‌آید. لازم به ذکر است که این محصول در مقابل املاح و کلر کاملا بادوام است.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

مایوی مردانه توربو مدل Texas College

مایو مردانه توربو مدل Texas College

مایوی مردانه توربو مدل Texas College محصولی بادوام در مقابل کلر و محصول کشور اسپانیا است که انعطاف‌پذیری خوبی هم دارد. این کالا از جنس پلی‌استرو همراه با آستری است و برای تمرینات شنا، مسابقات واترپولو و حرکت‌های تکنیکی در آب کاملا مناسب است. در کنار این موارد لازم است بدانید که به دلیل دو لایه بودن این مایوی مردانه، این کالا بهترین تطبیق را روی بدن دارد و از این جهت شاهد اصطکاک بسیار کمی در مقابل آب خواهید بود.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

عینک شنای آکوا پرو مدل AMERAGE

عینک شنا اکوا پرو مدل AMERAGE

اگر به دنبال عینکی ارزان‌قیمت و در عین حال باکیفیت هستید که به عنوان یک تازه‌کار نیاز شما را به خوبی برآورده کند، عینک شنای آکوا پرو مدل AMERAGE انتخابی مناسب برای شماست. این مدل عینک شنا از جنس پلی‌کربنات است و همراه با پوشش ضدآب، ضدآلودگی بلبرینگ، ضدبخار و قابلیت تنظیم راحتی هم دارد. کلیه‌ی اجزای عینک شنای AMERAGE اعم از لنز، پیاله، بند و سکگ آن منطبق بر الزامات استاندارد BS-5883 است و تاییدیه‌های لازم از سوی آزمایشگاه‌های معتبر و بین‌المللی را دارد. برخلاف دیگر قسمت‌های این محصول، پل بینی و بند آن از جنس سیلیکون خالص است، بنابراین انعطاف‌پذیری و راحتی لازم را بر روی صورت دارد.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

عینک شنای سوانز مدل SR-1M SMOR

عینک شنا سوانز مدل SR-1M SMOR

عینک سوانز مدل SR-1M SMOR کالایی حرفه‌ای و رده‌ بالاست که در برابر شوک‌های ضربه‌ای مقاوم است. جنس بدنه‌ی این محصول پلی‌کربنات است و بند آن از نوع سیلیکونی است. ابعاد این مدل عینک شنا ۲۰x10x2 سانتی‌متر و وزن آن تنها ۱۰۰ گرم است، بنابراین برای اغلب شناگران حرفه‌ای محصولی کاربردی به حساب می‌آید.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

عینک شنای کرسی مدل Rocks

عینک شنای کرسی مدل Rocks

عینک شنای کرسی مدل Rocks محصولی مناسب برای کودکان ۷ تا ۱۵ سال است که دارای مشخصه‌های قابل‌توجهی از جمله پوشش ضدآلودگی بلبرینگ، جنس بدنه‌ی پلی‌کربنات، بند سیلیکونی، لایه TPR سیلیکونی و ضدحساسیت برای دور لنزها و پوشش ضدآب است. ابعاد این مدل عینک شنا تنها ۲۲x7x5 سانتی‌متر است و وزنی معادل با ۵۰ گرم دارد. بنابراین می‌تواند محصولی باکیفیت و امن برای محافظت از کودک شما در زمان شنا باشد!

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

عینک شنای Turok Steinhardt مدل YPC001 – ۲۰۲۰

عینک شنا Turok Steinhardt مدل YPC001 – 2020

یک عینک شنای میان‌رده که با کیفیت است و قیمت چندان بالایی هم ندارد، عینک شنا Turok Steinhardt مدل YPC001 – ۲۰۲۰ است. این عینک شنا محصولی جذاب از شرکت شیائومی است که دارای ویژگی‌هایی همچون بند سیلیکونی و قابل‌تنظیم، هدبند قابل تنظیم، لنز پلی‌کربنات، پوشش ضدآب و ضدآلودگی بلبرینگ، زاویه دید ۱۸۰ درجه به دلیل طراحی خمیده و وزن ۱۱۵ گرمی است. در کنار این مشخصه‌ها جالب است بدانید که این محصول دارای یک پوشش ضدزنگ است که به خوبی از آن محافظت می‌کند. همچنین در پشت لنزهای YPC001 – 2020 یک واشر باکیفیت قرار گرفته است که از ورود آب به چشم فرد جلوگیری می‌کند.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

کلاه شنا نابایجی مدل سیلیکون ۲۰۲۲

کلاه شنا نابایجی مدل سیلیکون 2022

کلاه شنا نابایجی مدل ۲۰۲۲ محصولی باکیفیت، زیبا، فری سایز و از جنس سیلیکون است که ابعادی ۳۰x30x30 سانتی‌متر دارد و جز کالاهای میان‌رده و مقاوم به حساب می‌آید. این کلاه شنا با توجه به جنسی که دارد به راحتی و با تغییرات دمایی دچار شکست نمی‌شود و در عین حال فشار زیادی به سر وارد نمی‌کند. البته با توجه به ساختار سیلیکونی‌ای که دارد ممکن است در آب‌های گرم، سر را کمی داغ کند!

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

کلاه شنا اسپیدو مدل Fox-3

کلاه شنا اسپیدو مدل Fox-3

اگر قصد صرف هزینه‌ی بالایی برای کلا شنا ندارید اما علاقه‌مندید که محصولی باکیفیت داشته باشید بهتر است به کلاه شنا اسپیدو مدل Fox-3 نگاهی بیاندازید. این کلاه ورزشی کارا از جنس سیلیکون و با اندازه‌ای متوسط (۲۰x22x1 سانتی‌متر) است که می‌تواند نیازهای شما را به عنوان شناگری تازه‌کار به خوبی برطرف کند.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

کلاه شنا زاگز مدل Silicone Cap

کلاه شنا زاگز مدل Silicone Cap

دوام بسیار بالا، انعطاف‌پذیری فوق‌العاده، ساختاری صد در صد سیلیکونی و قابلیت ضدکلر و مواد معدنی تنها بخشی از مشخصه‌های کلاه شنا زاگز مدل Silicone است. این محصول با کیفیت با ابعادی در حدود ۱۶x12x5 سانتی‌متر به بازار عرضه شده است و برای استفاده‌ی خانم‌ها و آقایان مناسب است. البته از آنجایی که از جنس سیلیکون است ممکن است در فصول گرم و آب‌های گرم سَر را داغ کند؛ بنابراین توصیه می‌شود که در چنین شرایطی یک کلاه میان‌رده از جنس لاتکس هم تهیه کنید، تا در صورت لزوم از آن استفاده کنید.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

اسنورکل شنا آکوا پرو مدل MARVEL-BK

اسنورکل شنا آکوا پرو مدل MARVEL-BK

حذف عمل گردش سر و گردن به‌منظور هواگیری می‌تواند تا حدودی به افزایش سرعت و تمرکز شناگر در اجرای منظم و قوی حرکات دست و پا کمک کند. در همین راستا ابزارهای جذابی همچون اسنورکل می‌توانند بسیار مفید باشند. در بین انواع مدل‌های این کالا اسنورکل شنا آکوا پرو مدل MARVEL-BK گزینه‌ای مناسب برای خرید است؛ چراکه دارای ویژگی‌هایی همچون قطعه‌ی دهنی سیلیکونی برای جلوگیری از حساسیت، بند قابل‌تنظیم، موقعیت قرارگیری مناسب (در وسط سر) برای راحتی شنا با سر و رو به پایین و وزن ۲۲۰ گرمی است. بنابراین می‌تواند به عنوان لوله‌ای باکیفیت در زمان شنا در کنار شما باشد!

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

فین غواصی آکوا پرو مدل MARVEL-L

فین غواصی اکوا پرو مدل MARVEL-L

فین غواصی آکوا پرو مدل MARVEL-L محصولی پلاستیکی، زیپی و با طراحی مناسب برای طی کردن مسافت بیشتر در زمان شنا است که در عین حال دارای انعطاف بالا در زمان استارت هم است. این مدل باله‌ی شنا یا فین همراه با بسته‌بندی توری به بازار عرضه شده است تا بعد از استفاده شناگر حالت استاندارد خود را از دست ندهد! لازم به تاکید است که سایز این مدل فین ۴۰ الی ۴۲ است و حدودا ۷۰ گرم وزن دارد.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

فین شنا فری شارک مدل DTA سایز ۳۸-۳۶

فین شنا فری شارک مدل DTA سایز 38-36

فین شنای فری شارک مدل DTA، کالایی با طراحی مناسب، ابعاد ۱۵۰x100x50 میلی‌متر و وزن ۲۵۰ گرم برای آموزش شنا است که از جنس سیلیکون و همراه با انعطاف‌پذیری بالایی است. این نوع فین در بخش جلوی خود ساختاری پهن دارد تا با ایجاد سطح تماس بیشتر با آب باعث حرکت بهتر در زیر آب شود. به طور کلی فین قدرتی فری شارک همراه با کیف توری سایز ۳۶ الی ۳۸ است و در یادگیری اصولی حرکات پا برای شنا‌آموزان بسیار مفید است.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

کفی شنا یاماکاوا کد ۱۲۳۷k بسته ۲ عددی سایز M

کفی شنا یاماکاوا کد 1237k بسته 2 عددی سایز M

کفی شنا یاماکاوا کد ۱۲۳۷k وسیله‌ای کاربردی برای شنا است که دارای مشخصه‌های همچون وزن ۱۰۰ گرمی، سایز متوسط (ابعاد ۵x150x250 میلی‌متر) و کیفیت مناسب است. جالب است بدانید که طبق تحقیقاتی که صورت گرفته است مشخص شده که زمانی که شما از این کفی‌ها استفاده می‌کنید سرعت شما در شنا بالا می‌رود؛ البته تعداد ضرباتی که به آب وارد می‌کنید هم افزایش قابل‌توجهی پیدا می‌کند. لازم به ذکر است که کفی شنا معمولا برای شناگران حرفه‌ای بسیار پرکاربرد است.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

گوش‌گیر و دماغ‌گیر مدل Z2 سایز freesize

گوش گیر و دماغ گیر مدل Z2 سایز freesize

اگر به دنبال مجموعه‌ای باکیفیت و با قیمت مناسب از گوش‌گیر و دماغ‌گیر به عنوان وسایل شنا هستید، گوش‌گیر و دماغ‌گیر مدل Z2 را به شما پیشنهاد می‌دهیم. این مجموعه بسیار سبک است و به منظور استفاده‌ی حرفه‌ای‌ها و تازه‌کارها به بازار ارائه شده است.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

بازگشت به فهرست

جمع‌بندی

هدف ما از این مقاله ارائه یک راهنمای کامل برای افراد تازه‌کار و نیمه‌حرفه‌ای بود تا بتوانند وسایل شنا را متناسب با نیاز خود و به بهترین شکل انتخاب کنند. درواقع اهمیت وجود چنین مطالبی در کمک متمرکز به خرید شماست، چراکه مسلما خرید کالایی نامناسب یا دوباره‌کاری به علت انتخابی بی‌کیفیت برای هیچ خریداری خوشایند نیست. در پایان امیدواریم که این مطلب توانسته باشد به شما در انتخابی رضایت‌بخش کمک کند!

منبع: Your Swim Book

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا