فناوریماجراجویی

هر آنچه درباره‌ی فاز ۵ دنیای سینمایی مارول می‌دانیم • پامپا

پنل استودیوی مارول در کامیک‌کان ۲۰۲۲ سن‌دیگو اخبار هیجان‌انگیز زیادی را از جمله نقشه‌ی راه فاز ۵ دنیای سینمایی مارول ارائه کرد. در کمال تعجب مشخص شد که «پلنگ سیاه: واکاندا برای همیشه» آخرین فیلم فاز ۴ دنیای سینمایی مارول است. کوین فایگی، رئیس مارول در حال حاضر به فکر آینده این استودیو و فاز ۵ و حتی پروژه‌های فاز ۶ است.

پنل مارول پس از تایید این که «شی‌هالک: وکیل دادگستری» و «واکاندا برای همیشه» آخرین آثار فاز ۴ در نظر گرفته می‌شوند، فهرست عظیمی از فیلم‌ها و پروژه‌های برنامه‌ریزی‌شده از سال ۲۰۲۳ تا پایان سال ۲۰۲۴ که فاز ۴ را شکل می‌دهند معرفی کرد. هم‌چنین مشخص شد که فازهای ۴، ۵ و ۶ همگی بخشی از «حماسه چندجهانی» به حساب می‌آیند که به تازگی این‌گونه نامگذاری شده است (مانند سه فاز اول که حماسه بی‌نهایت نامیده می‌شوند).

استودیوی مارول مطمئنا می‌تواند نقشه راه جدید خود را با پروژه‌های اضافی، لغو آثار یا تغییر تاریخ انتشار، همان‌طور که در گذشته نیز انجام داده، دست‌خوش تغییر کند. صرف نظر از این موضوع، به هر حال دیدن چشم‌انداز و تصویری بزرگ‌تر از آن‌چه دنیای سینمایی مارول در نظر دارد هیجان‌انگیز است. پس با هم همه چیزهایی را که درباره فاز ۵ دنیای سینمایی مارول می‌دانیم بررسی می‌کنیم.

مرد مورچه‌ای و زنبورک: قلمرو کوانتومی (Ant-Man And The Wasp: Quantumania)

دنیای سینمایی مارول

«مرد مورچه‌ای و زنبورک: قلمرو کوانتومی» اولین فیلم دنیای سینمایی مارول در فاز ۵ است و با بازگشت شخصیت‌ها به قلمرو کوانتومی همراه خواهد بود. پل راد و اوانجلین لیلی در نقش‌های مرد مورچه‌ای و زنبورک بازخواهند گشت و دختر بزرگ‌تر اسکات، کیسی نیز به آن‌ها ملحق خواهد شد که کاترین نیوتن نقش او را بازی خواهد کرد. این فیلم در فوریه ۲۰۲۳ اکران می‌شود و کنگ فاتح با بازی جاناتان میجرز نقش منفی اصلی آن را ایفا می‌کند.

او همچنان یک تهدید بزرگ در سراسر دنیای سینمایی مارول خواهد بود و در فاز ۶ و در هر دو اثر «انتقام‌جویان: سلسله کنگ» و «انتقام‌جویان: جنگ‌های مخفی» که هر دو در سال ۲۰۲۵ اکران خواهند شد، حضور خواهد داشت. هم‌چنین تایید شد که بیل مورای در سومین فیلم مرد مورچه‌ای در نقش مودوک، شرور کلاسیک مارول بازی خواهد کرد. اسکات در این فیلم جدید، از شهرت خود به عنوان یک انتقام‌جو لذت می‌برد اما این موضوع ممکن است زندگی خانوادگی او را مختل کند.

تهاجم مخفی (Secret Invasion)

دنیای سینمایی مارول

«تهاجم مخفی» در بهار ۲۰۲۳ در دیزنی‌پلاس پخش خواهد شد. نیک فیوری، اسکرول‌ها و تالوس در این سریال که داستانی درباره بیگانگان تغییر شکل‌دهنده دارد حضور دارند‌ و ماریا هیل و ماشین جنگی نیز به دنیای سینمایی مارول بازمی‌گردند. البته شاید آن‌ها صرفا همان اسکرول‌ها باشند که لباس مبدل به تن کرده‌اند.

اسکرول‌ها در هر دو طرف این درگیری نقش خواهند داشت و به همین خاطر تهاجم مخفی یکی از هیجان‌انگیزترین سریال‌های مارول برای فاز ۵ خواهد بود. هم‌چنین تایید شد که امیلیا کلارک و اولیویا کولمن نیز اولین حضور خود را در مارول تجربه خواهند کرد و کولمن نقش یکی از متحدان قدیمی فیوری را بازی می‌کند.

نگهبانان کهکشان ۳ (Guardians Of The Galaxy Vol. 3)

دنیای سینمایی مارول

طبق پنل مارول در کامیک‌کان سن‌دیگو، «نگهبانان کهکشان ۳» پایان همان داستانی خواهد بود که جیمز گان همیشه آن را در ذهن خود تصور می‌کرد: «وقتی شروع به پردازش داستان کردم، به نوعی پایان خاصی برای آن در نظر داشتم… این فیلم پایان آن داستان است. برخی داستان‌ها پایان دارند اما این بدان معنا نیست که همه خواهند مرد.»

طبق تصاویری که برای حضار پخش شد، سومین فیلم نگهبانان کهکشان تا حد زیادی بر روی استارلرد تمرکز دارد که با گامورا و ریشه‌‌های راکت راکون دست و پنجه نرم می‌کند. چوکوودی ایووجی به عنوان شخصیت منفی در فیلم حضور دارد. «نگهبانان کهکشان ۳» برای اکران در می ۲۰۲۳ برنامه‌ریزی شده است.

اکو (Echo)

دنیای سینمایی مارول

مایا لوپز که به تازگی در سریال «هاوک‌آی» حضور داشته، با سریال اختصاصی خودش، «اکو»، بازخواهد گشت. او در این مجموعه زندگی خود را در نیویورک دنبال و در ادامه به زادگاهش سفر می‌کند. وی باید با گذشته‌اش کنار بیاید و در نهایت اگر می‌خواهد در زندگی جدیدش رو به جلو برود، باید ریشه‌های بومی خود را بپذیرد. این سریال برای تابستان ۲۰۲۳ برنامه‌ریزی شده و ظاهرا کینگ‌پین با بازی وینسنت دونوفریو و هم‌چنین دردویل با بازی چارلی کاکس نیز در آن ظاهر خواهند شد.

فصل ۲ لوکی (Loki Season 2)

دنیای سینمایی مارول

فصل دوم «لوکی» نیز برای اکران تابستانی در سال ۲۰۲۳ برنامه‌ریزی شده است. در فصل دوم، خدای شرارت با عواقب اتفاقات فصل اول روبه‌رو می‌شود و سیلوی نیز به شکستن جدول زمانی مقدس می‌پردازد و نسخه‌های مختلفی از کنگ فاتح را به وجود می‌آورد که یکی از آن‌ها در «انتقام‌جویان ۵» حضور دارد. هم‌زمان با شروع روند تولید، تایید شده که در فصل دوم شاهد بازگشت سیلوی و موبیوس خواهیم بود.

مارول‌ها (The Marvels)

دنیای سینمایی مارول

«مارول‌ها» در ژوئن ۲۰۲۳ منتشر می‌شود و کاپیتان مارول، خانم مارول و مونیکا رمبو به عنوان سه قهرمان اصلی گرد هم خواهند آمد. این فیلم صحنه پس از تیتراژ «خانم مارول» را دنبال می‌کند، جایی که ظاهرا کارول دانورز و کامالا خان جای خود را با یک‌دیگر عوض کردند. «مارول‌ها» مطمئنا یک اثر هیجان‌انگیز در فاز ۵ به کارگردانی نیا داکوستا خواهد بود.

آیرون‌هارت (Ironheart)

دنیای سینمایی مارول

«آیرون‌هارت» پس از اولین حضور خود در فیلم «پلنگ سیاه: واکاندا برای همیشه» در سریال اختصاصی خودش در پاییز ۲۰۲۳ ظاهر خواهد شد. ریری یا همان آیرون‌هارت با بازی دومینیک تورن، یک مهندس فوق‌العاده با استعداد محسوب می‌شود که لباس آهنین خود در کمیک‌ها را بهبود داده است. به نظر می‌رسد که او در حال حاضر دوست و یار دانشمند اصلی واکاندا، شوری، خواهد بود، بنابراین تعجب‌آور نیست که ریری را در زمان انتشار سریال، کاملا آماده مبارزه ببینیم.

بلید (Blade)

دنیای سینمایی مارول

فیلم «بلید» برای اکران در نوامبر سال ۲۰۲۳ برنامه‌ریزی شده است. «بلید» با بازی ماهرشالا علی در نقش شکارچی خون‌آشام اکران‌ خواهد شد و حضور ماهرشالا علی در مارول در پایان «جاودانگان» و در گفتگو با شوالیه سیاه با بازی دین ویتمن مورد اشاره قرار گرفت. پنل مارول جزئیات زیادی از داستان فیلم را فاش نکرد اما به نظر می‌رسد که این اثر جنبه ترسناک‌تر دنیای سینمایی مارول را به نمایش بگذارد.

آگاتا: محفل آشوب (Agatha: Coven Of Chaos)

دنیای سینمایی مارول

این سریال اسپین‌آف «وانداویژن» با بازی کاترین هان، در زمان معرفی اولیه، «آگاتا: خانه هارکنس» نام داشت. اکنون پنل مارول در کامیک‌کان سن‌دیگو تایید کرد که نام آن «آگاتا: محفل آشوب» است. این سریال در زمستان ۲۰۲۳ منتشر می‌شود و احتمالا در آن شاهد رهایی این جادوگر قدرتمند از طلسمی هستیم که توسط واندا ماکسیموف بر او نازل شده بود و با توجه به مرگ احتمالی اسکارلت ویچ پس از «دکتر استرنج‌ در چندجهانی دیوانگی»، شاید این طلسم شکسته یا ضعیف شده باشد.

دردویل: تولد دوباره (Daredevil: Born Again)

دنیای سینمایی مارول

در «دردویل: تولد دوباره» که در بهار ۲۰۲۴ عرضه می‌شود، شاهد بازگشت چارلی کاکس در نقش اصلی، پس از سه فصل اولیه سریال اختصاصی او در نتفلیکس خواهیم بود.

استودیوی مارول با گنجاندن او در «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» و هم‌چنین سریال‌های «اکو» و «شی‌هالک» قبل از سریال اختصاصی دردویل، در حال راه دادن این شخصیت به دنیای سینمایی مارول است. هم‌چنین تایید شد که این مجموعه دارای ۱۸ قسمت خواهد بود که تاکنون بیشترین تعداد قسمت‌ برای سریال‌های مارول است (اگرچه این تعداد می‌تواند به فصل‌های ۶ قسمتی تقسیم شود).

کاپیتان آمریکا: نظم نوین جهانی (Captain America: New World Order)

دنیای سینمایی مارول

«کاپیتان آمریکا: نظم نوین جهانی»، از جایی که داستان «شاهین و سرباز زمستان» متوقف شد، ادامه خواهد داشت و سم ویلسون را به عنوان کاپیتان آمریکای بعدی دنیای سینمایی مارول به تصویر می‌کشد.

در فیلم بعدی کاپیتان آمریکا احتمالا شاهد دست و پنجه نرم کردن ویلسون با دنیایی هستیم که دائما در حال تغییر است و او احتمالا رهبر بعدی انتقام‌جویان خواهد بود و از آن سپر نمادین استفاده خواهد کرد. عبارت «نظم نوین جهانی» شاید اشاره‌ای به سازمانی از ابرشروران رد اسکال به همین نام باشد. چهارمین فیلم کاپیتان آمریکا که به کارگردانی جولیوس اونا ساخته می‌شود، در ماه می سال ۲۰۲۴ اکران خواهد شد.

صاعقه‌ها (Thunderbolts)

دنیای سینمایی مارول

فاز ۵ دنیای سینمایی مارول با عرضه «صاعقه‌ها» در جولای ۲۰۲۴ به پایان می‌رسد. به نظر می‌رسد که دنیای سینمایی مارول تیم ضدقهرمانان خود را ساخته است و این پروژه قطعا یکی از مورد انتظارترین فیلم‌های فاز ۵ خواهد بود. شخصیت‌هایی مانند سرباز زمستان، بارون زمو، یلنا بلووا، ابومینشن و گوست همگی اعضای بالقوه‌ این تیم هستند که مخاطبان به آن‌ها امیدوارند اما استودیوی مارول از ارائه هر گونه اطلاعات درباره این فهرست خودداری کرده است.

با این حال، آن‌ها گفته‌اند که این فیلم شخصیت‌های کاملا جدیدی را به دنیای سینمایی مارول معرفی می‌کند. در هر صورت، شخصیت جولیا لوئیس دریفوس، کونتسا والنتینا الگرا دی‌فونتاین احتمالا همان کسی است که این تیم را برای پایان دادن به فاز ۵ دنیای سینمایی گرد هم می‌آورد.

منبع: screenrant

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا