فناوری

اپل در حال آماده‌سازی رویداد از پیش ضبط‌شده آیفون ۱۴ و اپل واچ سری ۸ است

به گفته‌ی روزنامه‌نگار مطرح خبرگزاری بلومبرگ یعنی «مارک گورمن»، اپل شروع به ضبط رویداد مجازی خود برای ماه سپتامبر کرده است؛ جایی که انتظار می‌رود این شرکت از سری جدید گوشی‌های پرچم‌دار آیفون ۱۴، اپل واچ سری ۸ و مدل جدید اپل واچ یعنی مدل پرو رونمایی کند.

گورمن در جدیدترین نسخه از خبرنامه‌ی «Power On» خود می‌نویسد این رویداد، که انتظار می‌رود در اوایل ماه سپتامبر برگزار شود، هم‌اکنون در دست تولید است و به این معنی است که اپل برگزاری رویداد مجازی و از پیش ضبط‌شده‌ی دیگری را نیز مد نظر قرار دارد. ممکن است برخی‌ها امیدوار باشند که اپل رویدادهای حضوری خود را برای معرفی نسل جدید آیفون در سال جاری از سر بگیرد، اما به نظر می‌رسد که اینطور نیست.

اپل رویداد WWDC عمدتاً دیجیتالی خود را در ماه ژوئن برگزار کرد، اما جمعیت محدودی در اپل پارک حضور داشتند تا سخنرانی‌های از پیش ضبط شده‌ی تیم کوک را تماشا کنند و با محصولات جدید وقت بگذارند. گورمن می‌گوید که اپل ممکن است در پاییز امسال دو رویداد مشابه‌ چند سال گذشته‌ را برگزار کند. رویداد سپتامبر بر روی آیفون و اپل واچ جدید متمرکز خواهد شد، در حالی که دومین رویداد در ماه اکتبر بر روی مک و آیپد جدید تمرکز خواهد کرد.

رویداد اپل

اپل حدود دو ماه دیگر از سری جدید گوشی‌های پرچم‌دارش یعنی آیفون ۱۴ رونمایی خواهد کرد. هر چه به روز رونمایی از این گوشی‌ها نزدیک‌تر می‌شویم، انتظار می‌رود که خبرها و شایعات زیادی در این مورد منتشر شود. همانطور که شایعات متعدد به آن اشاره می‌کنند، غول فناوری آمریکایی در اواخر سال جاری چهار مدل آیفون ۱۴ را روانه بازار می‌کند و خط تولید برخی از مدل‌های سری قبلی را دستخوش تغییرات مهمی خواهد کرد.

به گزارش یک منبع معتبر، مدل‌های غیر پروی آیفون ۱۴ با وجود بهره‌گیری از تراشه‌ی A15 Bionic، همچنان عملکرد بهتری نسبت به آیفون ۱۳ خواهند داشت. در ماه مارس «مینگ چی کو»، تحلیلگر مطرح اپل ادعا کرد که تنها مدل‌های پروی آیفون ۱۴ دارای تراشه A16 هستند و گوشی‌های آیفون ۱۴ و آیفون ۱۴ مکس به تراشه‌ی A15 مانند آیفون ۱۳ مجهز می‌شوند. در همین راستا، گورمن نیز در نسخه‌ی آوریل خبرنامه‌ی خود تأیید کرد که مدل‌های غیر پروی آیفون ۱۴ احتمالاً با تراشه‌ی A15 سال گذشته یا نسخه‌ی بهبود یافته‌ی آن روانه بازار خواهند شد.

به طور کلی باید گفت که مدل‌های پروی امسال، تغییرات چشمگیری نسبت به نسل قبلی خود خواهند داشت. برای نمونه، آیفون ۱۴‌ پرو در پنل جلویی از نمایشگری بهره می‌برد که میزبان یک حفره‌ی کپسولی شکل در کنار یک حفره دایره‌ای است و این حفره‌ها محل قرارگیری دوربین سلفی و حسگرهای فیس آیدی هستند. همچنین اطراف نمایشگر این مدل‌ را حاشیه‌های باریکی پوشانده که همین موضوع ظاهر متفاوتی برای این گوشی‌ پرچم‌دار جدید ایجاد کرده است. به نظر می‌رسد که مدل‌‌های پرو این سری سنسور دوربینی داشته باشند که به آن‌ها لقب بهترین سنسور دوربین بین گوشی‌های سال ۲۰۲۲ را خواهد داد.

رویداد اپل

جدیدترین خبرها نیز حاکی از آن است که قیمت آیفون‌های سری ۱۴ اپل به دلیل عوامل زیادی از جمله افزایش قیمت مواد اولیه، محدودیت‌های عرضه و سایر دلایل اقتصادی می‌تواند ۱۰۰ دلار بیشتر از مدل قبلی خود باشد. بر اساس جدیدترین گزارشات و پس از افزایش ۲۰ درصدی قیمت قطعات اولیه‌ی این محصولات در سال گذشته، TSMC قصد دارد در سال جاری نیز قیمت‌ها را تا ۸ درصد افزایش دهد. همچنین به گفته‌ی آقای کو، اپل تولید سری آیفون ۱۴ را به طور هم‌زمان در هند و چین آغاز می‌کند که این اقدام غول فناوری آمریکایی به جهت تأمین نیاز بازارهای داخلی انجام خواهد شد.

منبع: Macrumors

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا