اقتصادفناوریماجراجوییمد و فشنمسافرت

سوغات رامسر چیست؟ آنچه باید بچشید و ببرید!

تمام شهرهای شمال ایران سوغاتی‌های متنوع و خوشمزه‌ای دارند و به همین خاطر است که نمی‌شود به شمال رفت و دست‌خالی برگشت. رامسر یکی از شهرهای مازندران و از جمله مقصدهای محبوب برای مسافرت و گردشگری است. سوغات رامسر نیز حکایتگر مردم هنرمند پر ذوق این شهر است که نمی‌گذارند در این شهر گرسنه بمانید.

علاوه بر خوراکی‌های خوشمزه و شیرینی‌های متنوعی که هوش از سرتان می‌برند، صنایع‌دستی و هنرهای بی‌شمار مردمان آن نیز شما را خیره خواهند کرد. با توجه به همه جاذبه‌های طبیعی این شهر، بازارگردی و خرید در رامسر، یکی از لذت‌بخش‌ترین بخش‌های سفر شما خواهد شد.

اگر راهی سفر به رامسر هستید، می‌توانید پیش از سفر با اجاره ویلا رامسر به صورت آنلاین خیالتان را از داشتن یک اقامتگاه خوب و به‌صرفه راحت کنید.

شیرینی ها و خوراکی های سوغات رامسر

به‌خاطر شکموها که شده، اول با خوشمزه‌ها و شیرینی‌های رنگارنگ رامسر شروع می‌کنیم. خوراکی‌های متنوع این شهر از شیرینی‌های محلی گرفته تا محصولات طبیعی مانند انواع زیتون‌ها و ماهی‌های تازه،‌ همگی جذابیت خاص خود را دارند.

شیرینی های سوغات رامسر
رامسر مثل دیگر شهرهای رامسر پر است خوراکی‌های خوشمزه‌ای که رژیمتان را به خطر می‌اندازد!

کلوچه و کوکی

فرقی نمی‌کند به کدام یک از شهرهای شمال سفر کنید، کلوچه و کوکی، سوغات شمال در تمام شهرهای آن است. مغازه‌های تمام شهرها، کوکی‌ها و کلوچه‌های متنوعی را در اختیار شما قرار می‌دهند.

 همه ما حداقل یک‌بار یا خودمان کلوچه‌های شمالی را خریده‌ایم و یا از دست دوست و فامیل سوغاتی گرفته‌ایم. هیچ‌کس نمی‌تواند مزه فوق‌العاده و دل‌نشین این شیرینی‌های کوچک اما بهشتی را انکار کند. تنها تفاوت کوکی و کلوچه در این است که کلوچه‌ها،‌ مغز پرتقال و یا گردو دارند؛ اما روی کوکی‌ها، تکه‌های شکلات وجود دارد.

عاشق شیرینی‌ها و خوراکی‌های محلی شمالی هستید؟ پس برای اقامتتان می‌توانید سراغ جایی مانند اقامتگاه بوم گردی کوکه رامسر بروید و هر روز با سفارش غذاها و خوراکی‌های محلی به خودتا برسید!

کلوچه رامسر
می‌توان گفت در رامسر هم مثل تمام شهرهای دیگر شمال می‌توانید سراغ خوشمزه‌ترین کوکی‌ها را بگیرید

آغوزنون

آغوزنون یکی از خوراکی‌های معروف و خوشمزه مازندران است. در پخت این شیرینی، از پودر هل و زعفران استفاده می‌شود که مزه‌ای خاص پیدا کند.

آغوزنون از جمله خوراکی‌های ثابت شب یلدا برای مازندرانی‌ها است؛ اما در هر زمان از سال، می‌توان این شیرینی را در تمام فروشگاه‌های شهر پیدا کرد. اگر نام آغوزنون را برید و اسم پیس گنده به گوشتان خورد، تعجب نکنید. به شکل خام آغوزنون، پیس گنده گفته می‌شود.

آغوزنون
این شیرینی با چای عجیب می‌چسبد

پشت زیک

پشت زیک در میان لیست شیرینی سوغات رامسر، یکی از مقوی‌ترین و در عین حال ساده‌ترین شیرینی‌ها است که می‌توانید خودتان نیز در خانه تهیه کنید. در این شیرینی از کنجد، عسل و کره استفاده می‌شود.

نام شیرینی نیز داستان جالبی دارد. درگذشته برای تهیه این شیرینی از شکر قرمز استفاده می‌شد؛ زیرا شکر سفید هنوز تولید نشده بود. زیک نیز نام پرنده‌ای است که رنگ خودش خاکستری است؛ اما رنگ زیر بالش، سرخ است. در واقع رنگ قرمز شیرینی که در کنار رنگ‌های کنجد و کره قرار می‌گرفت، چیزی شبیه به زیک می‌شد و به همین دلیل، این نام برای آن انتخاب شد.

اگر راهی سفر به شمال هستید، به شما پیشنهاد می‌کنیم مقصدتان را از بین جاهای دیدنی خلوت شمال انتخاب کنید تا لذت سفرتان را تمام و کمال بچشید.

شیرینی های رامسر
پشت زیک یک شیرینی ساده با طعمی ماندگار است

رشته به رشته

اگر به داستان‌های افسانه‌ای شهرها اعتقاد دارید و به دنبال بخش سفید و پایداری برای خود می‌گردید، حتماً در سفر به رامسر، خریدن شیرینی رشته به رشته را فراموش نکنید. این شیرینی از روی هم قرار گرفتن رشته‌های سفی بسیار نازکی تهیه می‌شود که قرار است در نهایت برشته شوند و حسابی بهم گره بخورند.

طبق اعتقادی قدیمی که مادربزرگ‌های شهر بیان می‌کنند، این شیرینی می‌تواند به بخت سفید به‌خاطر رنگ شیرینی و زندگی پایدار به‌خاطر درهم گره‌خوردن رشته‌ها، منتهی شود. راستی، نام دیگر این شیرینی، رشته برشته است.

با اجاره ویلا در ییلاق رامسر می‌توانید روی یک تراس جذاب رو به جنگل و مه این شیرینی را با یک لیوان چای داغ نوش جان کنید!

رشته به رشته رامسر
این سوغات رامسر را نوش جان کنید و بختتان را سپید کنید!

قماق

با اینکه در لغت، شیرینی قماق گفته می‌شود؛ اما هیچ ماده شیرین‌کننده‌ای و هیچ شکری در این خوراکی استفاده نمی‌شود. به همین دلیل است که بیماران مبتلا به دیابت، با خیال راحت می‌توانند این خوراکی را نوش جان کنند.

در تهیه این شیرینی از انواع سبزیجات و تخم‌مرغ استفاده می‌شود و همین باعث شده که یک عصرانه مقوی و خوشمزه باشد. اگر در ماه رمضان به رامسر بروید، قماق را سر سفره افطار تمام خانواده‌های شهر خواهید دید.

حالا که راهی رامسر هستید، بیایید از بین خوراکی‌ها سراغ یکی از جذاب‌ترین جاهای دیدنی رامسر یعنی جنگل دالخانی هم برویم و برنامه سفر را کامل کنیم.

قماق رامسر
اگر رژیمتان مهم است، سراغ این شیرینی بدون شکر بروید!

برنجک

همه ما برنج شمال ایران را می‌شناسیم و از کیفیت بی‌نظیر آن خبر داریم. مردم هنرمند شمال از این نعمت در تهیه یکی شیرینی مغذی و بسیار خوشمزه استفاده کرده‌اند. شیرینی برنجک، یک خوراکی بسیار مقوی است که از برنج شمال ایران همراه با شکر و قند تهیه می‌شود.

مازندرانی‌ها به برنجک، بئودونه هم می‌گویند. مزه این شیرینی با سایر شیرینی‌هایی که تا حالا تجربه کرده‌اید، کمی متفاوت است. از آنجایی که مازندرانی‌ها برای مزه‌دار کردن برنجک از آب نارنج استفاده می‌کنند، مزه ترشی و شیرینی در این خوراکی باهم مخلوط شده‌اند. برنجک اصلی به رنگ سفید است؛ اما حالا با وجود رنگ‌‌های خوراکی که در بازار است، برنجک‌ را به رنگ‌های متنوعی می‌توان پیدا کرد.

پیشنهاد ویژه ما برای مسافران این سفر، اجاره ویلا کوهستانی رامسر است، جاهای خلوت و جذابی که طعم هر خوراکی و شیرینی‌ای را دلپذیرتر می‌کند!

سوغات شمال
این شیرینی را در ماشین بگذارید و بین راه نوش جان کنید

نان قتلمه

نان قتلمه یکی دیگر از نان‌ها و شیرینی‌های معروف مازندران است که فقط مازندرانی‌ها می‌دانند چطور باید بهترین نوع آن را تهیه کنند.

با این وجود، تهیه این نان در خانه کاری ندارد و مواد مورد نیاز برای پخت آن، در هر خانه‌ای پیدا می‌شود. مازندرانی‌ها از مهمانان خود با نان قتلمه پذیرایی می‌کنند و این نان، عضو ثابت سفره‌های آن‌ها در ماه مبارک رمضان است.

در میان همه سوغات شمال، این مورد یکی از خاص‌ترین‌ها و خوشمزه‌ترین‌ها است.

سوغات شمال در رامسر
یک نان جذاب برای افطار و پذیرایی از مهمان از سوغات رامسر

عسل

مگر می‌شود به مازندران بروید و از عسل ناب و طبیعی آن بی‌بهره بمانید. طبیعت کوهستانی مازندران باعث شده که عسل‌های کوهی بسیار مرغوبی در تمام شهرهای این استان وجود داشته باشند. شما می‌توانید با خیال راحت به زنبورداران و فروشندگان عسل در رامسر اعتماد کنید و عسلی با بهترین کیفیت تهیه کنید.

اگر در کنار خریدن عسل مرغوب دوست دارید یک تجربه ناب هم از مزرعه زنبورها یعنی جایی که این عسل‌ها تهیه می‌شود داشته باشید، یک سانس از تجربه کشف رازهای زنبورهای هیرکانی را خریداری کنید و در امنیت کامل مهمان مزرعه زنبورها شوید و داستان زنبورداری را از نزدیک بشنوید.

عسل شمال
عسل باکیفیت طبیعی از جمله خاص‌ترین سوغات رامسر است

ترشی

وقتی به جاهای دیدنی رامسر بروید و به مغازه‌های اطراف آن‌ها سرک بکشید، چشمتان به شیشه‌های رنگی می‌افتد که خبر از مزه‌های شور و ترش و تند می‌دهند. در تهیه ترشی شمال، فرقی‌ نمی‌کند که چه ذائقه‌ای داشته باشد، تنوع ترشی‌های مازندران به‌قدری زیاد است که می‌توانید با خیال راحت انتخاب کنید.

با اجاره ویلا لب ساحل رامسر می‌توانید این ترشی‌ها را با غذاهای دریایی تازه بچشید و طعم‌های نو کشف کنید.

ترشی سوغات رامسر
شمل سرزمین مزه‌های ترش بهشتی است

زیتون

فکر تمام زیتون‌هایی که تا حالا در شهر خودتان چشیده‌اید از سر بیرون کنید. زیتونی که در رامسر فروخته می‌شود، زمین تا آسمان با زیتون‌های هر شهر دیگری تفاوت دارد. علاوه بر زیتون معمولی هسته‌دار و بی هسته، انواع مختلفی از زیتون‌های پرورده با مزه‌ها و طعم‌های متنوع نیز در مغازه‌های این شهر پیدا می‌شوند.

زیتون‌های پرورده به شکل‌های متنوعی و بسته به ذائقه مردم محلی، مزه‌دار می‌شوند. نوع اصلی آن که رب انار همراه با گردو است؛ اما ممکن است از فلفل و یا هر ادویه طعم‌دهنده دیگری در زیتون‌های پرورده استفاده شود. مزه‌هایی که مطمئناً برای اولین‌بار تجربه خواهید کرد و دوست ندارید هیچ‌وقت تمام شوند.

زیتون رامسر سوغات
سراغ زیتون باکیفیت را در این خطه بگیرید

ماهی

وقتی به مازندران و مخصوصاً شهر رامسر سفر می‌کنید، حتماً باید یک وعده غذایی خود را به چشیدن ماهی‌های شمال اختصاص دهید. ایده‌آل‌ترین حالت این است که ماهی‌های شمال را زغالی کنید تا مزه‌ای به دست بیاید که هیچ‌وقت از یادتان نخواهد رفت.

برای مزه‌دار کردن ماهی نیز می‌توانید از ادویه‌ها و سبزیجات طعم‌دهنده شمالی‌ها استفاده کنید. ماهی‌های دریای خزر بسیار متنوع هستند و همچنین اصلی‌ترین منبع تولید خاویار جهان، دریای خزر است.

قزل‌آلا، ماهی آزاد یا سالمون، اردک‌ماهی، ازون برون، سوف و کلیکا از جمله ماهی‌های شمال هستند که هرکدام مزه و طعم منحصربه‌فرد خود را دارند. خلاصه اینکه در سفر به رامسر، تهیه ماهی و یا چشیدن ماهی شمال در رستوران‌های سنتی شهر را فراموش نکنید.

ماهی تازه شمالی شاید به وفور پیدا شود، اما فرصت تجربه ماهی‌گیری از نزدیک کم است! اگر راهی سفر به شمال هستید، با اجاره یک سانس از تجربه ماجراجویی شکار و پخت ماهی با آقای پالاش در فعالیت ماهی‌گیری شرکت کنید، خودتان قلاب به آب بیندازید و شکار کنید و بعد یک خوراک ماهی جذاب شمالی پخته شده در گمج را نوش جان کنید.

بازار ماهی رامسر
در سفرتان حتما سری به بازار ماهی‌فروشان رامسر بزنیددر سفرتان حتما سری به بازار ماهی‌فروشان رامسر بزنید

برنج

سفر به شمال و شهرهای زیبای آن، بهترین فرصت برای تهیه بهترین و باکیفیت‌ترین نوع برنج است. برنج‌های شمال در تمام ایران، حرف اول را می‌زنند.

آب و هوا و خاک حاصل‌خیز این بخش از کشور، باعث شده است که بهترین شرایط برای تهیه  و کشت برنج به وجود بیاید. با تهیه برنج شمالی از منبع اصلی‌شان، عطر و بوی شمال و مزه ماندگار آن را با خود به شهرتان می‌آورید.

پیشنهاد ویژه ما برای کسانی که عازم این سفر هستند، اجاره ویلا در بلوار کازینو رامسر است، جایی که دسترسی خوبی به تمامی بازارها و جاهای دیدنی مهم دارد.

برنج سوغات رامسر
اواخر شهریور فصل خرید برج مرغوب شمال استاواخر شهریور فصل خرید برج مرغوب شمال است

صنایع دستی سوغات رامسر

فرهنگ بومی رامسر که با هنر مردم محلی آن ترکیب بشود، محصولات هنری و صنایع‌دستی بی‌نظیری را خلق می‌کند که دوست ندارید چشم از آن‌ها بردارید.

علاوه بر شیرینی‌ها و خوراکی‌های خوشمزه که جایگاه خود را در سوغات رامسر دارند، صنایع‌دستی این شهر نیز ارزش ویژ‌ه‌ای به‌عنوان سوغاتی دارند. کافی است سری به بازارهای صنایع دستی رامسر بزنید تا با چندین و چند نوع از این هنرهای رنگارنگ آشنا شوید.

یادتان نرود که بازارهای صنایع دستی از حذاب‌ترین جاهای دیدنی رامسر هستند.

صنایع دستی سوغات رامسر
برای حمایت از اقتصاد بومی از صنایع دستی که معمولا ساخت زنان بومی است خریداری کنید

محصولات چوبی

محصولات چوبی و حصیری شمال ایران در تمام فروشگاه‌ها و مغازه‌های بزرگ و کوچک، حودنمایی می‌کنند. حصیربافی و تهیه سبدها و کلاه‌های حصیری از جمله هنرهای دیرین و قدیمی مردم شمال است که همچنان پابرجا باقی‌مانده است.

علاوه بر محصولات حصیری، محصولات چوبی متنوع دیگری نیز در فروشگاه‌ها و مغازه‌های رامسر پیدا می‌شوند که می‌توانند مجسمه‌ و یا هر وسیله تزئینی دیگر باشند.

محصولات چوبی سوغات رامسر

چادرشب بافی

چادرشب بافی از آن دسته هنرهایی است که در اکثر شهرها و روستاها دیگر فراموش شد است؛ اما رامسر از آن شهرهای استثنا است که مردم آن همچنان سنت چادرشب بافی را زنده نگه داشته‌اند.

چادرشب بافی هنری است که در آن زنان محلی، پارچه‌های رنگی متنوع و مختلف را باهم می‌بافند. به دلیل زحمت بسیار و ارزش هنری، قیمت این آثار معمولاً‌ بسیار زیاد است و این موضوع، یکی از دلایل افول و از بین رفتن این هنر است.

اگر عاشق هنر و باف بومی مناطق مختلف ایران هستید، در سفر به این منطقه سراغ اجاره اقامتگاه سپیدار رامسر بروید، جاهی مشرف به جنگل با حال‌وهوای بکر و ساکت بومی.

چادرشب بافی

نمدبافی

نمد، پارچه‌ای است که از پشم طبیعی ساخته می‌شود. برای نمدبافی، ابتدا آن را به رنگ‌های متنوع درمی‌آورند و سپس با استفاده از آن، اشکال هندسی مختلف و جالبی بافته می‌شود.

نمدبافی از هنرهای دیرینه رامسر و شهرهای شمالی است که در حال حاضر،‌ مردمان بسیار کمی به آن مشغول هستند. نمدبافی تماماً با دست انجام می‌شود و صبر و خلاقیت فراوانی نیاز دارد. دشواری این کار باعث شده است که حالا نمدبافی، هنری فراموش‌شده باشد و افراد بسیاری به آن نپردازند.

در میان خریدتان یادتان نرود که حتما سراغ جاذبه های خاص رامسر مانند پارک جنگلی سی سنگان هم بروید.

نمدبافی سوغات رامسر

مرواربافی

مرواربافی، هنر نوین و به‌روزی است که در حال حاضر در شهرهای گیلان بسیار رواج پیدا کرده است و به سایر شهرهای شمال نیز منتقل شده است. مروار در واقع، چوب ترکه است که بسیار نازک بوده و باید به چندین تکه تقسیم شود و سپس از این تکه‌ها، برای بافتن سبد و وسایل دیگر استفاده می‌شود.

بعد از اینکه سبدها از مروارهای جوشانده شده در آب، بافته شود، باید مدت زمانی زیر آفتاب بمانند تا خشک شوند. بعد از خشک‌شدن، روی آن‌ها روغن جلا می‌زنند تا رنگ طلایی بگیرند و ظاهری زیبا پیدا کنند.

اگر به دنبال مقصدی مناسب در شمال کشور برای سفر در فصول سرد سال می‌گردید، این نوشته را درباره سفر به شمال در زمستان بخوانید.

مرواربافی

هم‌جوشی شیشه

همجوشی شیشه، هنری بسیار قدیمی و باستانی است که شواهد به دست آمده، نشان می‌دهند که این هنر به چندصد سال قبل از میلاد برمی‌گردد. در این هنر، شیشه‌های کوچک بریده شده از جام‌های رنگانگ، دوباره کنار یکدیگر قرار می‌گیرند تا اشکال و آثار هنری زیبایی خلق شوند.

در میان تمام آثار و صنایع‌دستی رامسر، همجوشی شیشه، هنری متفاوت است. هم‌اکنون کارگاهی برای این کار به نام کارگاه کوه سبز در اطراف روستای جواهرده قرار دارد که به ساخت آثار هنری به این شیوه می‌پردازد.

مشابه این دست هنرها را در سوغات اصفهان هم می‌توانید پیدا کنید.

هم‌جوشی شیشه

سوغات رامسر را از کجا بخریم؟

سوغات رامسر را هم خوراکی‌های خوشمزه تشکیل داده‌اند وهم صنایع‌دستی متنوع و جذاب. یکی از بهترین و مهم‌ترین مراکزی که می‌توانید برای تهیه سوغاتی‌های خوشمزه به آن مراجعه کنید، بازار رامسر است که روزهای شنبه و سه‌شنبه در شهر برگزار می‌شوند.

از همین حالا، برنامه سفر خود را طوری تنظیم کنید که حداقل یکی از این دو روز، در شهر باشید. این بازار در واقع، بازار سنتی و قدیمی شهر به‌حساب می‌آید که از زمان‌های قدیم تا کنون، هر هفته در شهر برپا می‌شد.

در این بازار قدیمی می‌توانید تمام انواع خوراکی‌ها و خوشمزه‌های رامسر را که برایتان توضیح دادیم، پیدا کنید. راه رفتن در این بازار، یعنی راه رفتن در میان دنیای بزرگی از خوراکی‌های رنگارنگ و خوشمزه که تمامی ندارند. با هر قدم که جلوتر می‌روید، می‌توانید  ناخنکی به ترشی‌ها، لواشک‌ها و زیتون‌ها بزنید.

از خوراکی‌ها که بگذریم، نوبت می‌رسد به بازار صنابع دستی رامسر. در این مورد، هیچ بازار اصلی و مرجعی وجود ندارد که بتوان برای تهیه تمام انواع صنایع‌دستی شهر، به آن مراجعه کرد. برای خریدن آثار همجوشی شیشه، می‌توانید به کارگاه همجوشی شیشه شرکت کوه سبز مراجعه کنید. این شرکت در روستای میان لات و در مسیر رسیدن به روستای جواهرده قرار دارد.

در محله لپاسر نیز می‌توانید مغازه‌هایی پیدا کنید که محصولات مربوط به نمدبافی را می‌فروشند. سایر صنایع دستی مانند محصولات چوبی و یا مرواربافی را می‌توان در تمام فروشگاه‌های سطح شهر به‌راحتی پیدا کرد.

یادتان نرود که در این سفر در کنار بازار، سری به رستوران‌هی محلی هم بزنید و طعم غذاهای شمالی را بچشید و خاطره‌اش را به سوغات ببرید.

بازارهای سوغات رامسر
بازارهای شمالی یکی از جاهای دیدنی روز و شب است که همیشه در آن‌ها روح زندگی جاریست

خوشمزه ترین غذاهای محلی رامسر

این همه از شیرینی‌ها و خوراکی‌های خوشمزه رامسر گفتیم که حاصل هنر دست مردمان خوش سلیقه این شهر است. مگر می‌شود در چنین شهری، خبری از غذاهای خوش رنگ و آب شمال نباشد؟ همان‌هایی که بویشان تا صدتا کوچه می‌رود و پاهایتان را سست می‌کنند.

غذاهای محلی رامسر تنوع بسیار زیادی دارند و اگر بخواهیم تمام آن‌ها را نام ببریم، لیستی بسیار طولانی به وجود خواهد آمد. در اینجا، تنها چندتا از معروف‌ترین و خوشمزه‌ترین غداها را به شما معرفی می‌کنیم.

مرغ یا اردک شکم‌پر، ماهی شکم‌پر و بادمجان شکم‌پر غذاهایی هستند که شمالی‌ها با آن‌ها، سبزیجات معطر و هنرشان در استفاده از ادویه‌های مختلف را به نمایش می‌گذارند. اگر اهل گوشت و مرغ هستید، مرغ شکم‌پر و اگر هم گیاهخوارید، بادمجان شکم‌پر را حتماً امتحان کنید.

خوردن ماهی نیز در شمال و رامسر که یکی از مهم‌ترین کارها است. رامسری‌ها در ماهی شکم‌پر از رب انار، گلپر و سبزیجات معطر استفاده می‌کنند. رامسری‌ها غذایی دارند به نام آغوز مسما که همان فسنجان خودمان است تنها با این تفات که در آن از گوشت اردک استفاده شده است.

اسفناج، یکی از آن سبزی‌هایی است که در رامسر و شهرهای شمالی به وفور پیدا می‌شود. مردم این شهر نیز در استفاده از آن برای تهیه غذاهای خوشمزه، کوتاهی نکرده‌اند. دوتا از معروف‌ترین غذاهای رامسر، قلیه و اسپاناساک هستند که اسفناج، پایه اصلی آن‌ها است.

این غذاهای خوشمزه را در روستاهایی مانند جواهرده هم می‌توانيد با دستپخت زنان روستایی پیدا کنید.

غذاهای محلی رامسر

اجاره ویلا و اقامتگاه در رامسر

وقتی به شهری خوش و آب‌وهوا با طبیعتی شگفت‌انگیز مانند رامسر می‌روید، باید در اقامتگاهی ساکن شوید که لذت این سفر رؤیایی را خراب نکند. خوشبختانه رامسر به علت جاذبه‌های گردشگری فراوانی که دارد، اقامتگاه‌های متنوعی دارد و دستتان در انتخاب، بسیار باز خواهد بود.

اگر به دنبال یک سفر شیک و باکلاس هستید، پیشنهاد می‌کنیم یکی از ویلاهای لاکچری رامسر را برای چند روز اجاره کنید. اگرهم قرار است یک طبیعت‌گردی ساده همراه با دوستان داشته باشید، اقامت در خانه‌های بومگردی که در دل طبیعت و سازگار با آن‌ها هستند، انتخاب بسیار خوبی است.

تمام این اقامتگاه‌ها و ویلاها را می‌توانید در سایت پامپا پیدا کنید. در این سایت می‌توانید تمام اقامتگاه مورد نظر و همچنین نظرات مردم را درباره آن مکان بخوانید.

اگر دنبال اقامتگاه‌ها خاص می‌گردید می‌توانید با اجاره ویلا جنگلی در رامسر یک تجربه بی‌مانند داشته باشید.

اجاره ویلا و اقامتگاه در رامسر

پاسخ به سوالات متدال درباره سوغات رامسر

بازار صنایع دستی رامسر کجاست؟

صنایع‌دستی رامسر را می‌توانید در بازارهای مختلف در سطح شهر پیدا کنید و بازار مرکزی برای این محصولات در شهر وجود ندارد.

بهترین زیتون فروشی رامسر را کجا پیدا کنید؟

بهترین زیتون فروشی رامسر را در بازار مرکزی ترشیجات و زیتون رامسر در میدان امام خمینی‌شهر پیدا کنید.

شیرینی معروف سوغات رامسر چه است؟

پشت زیک و رشته به رشته از شیرینی‌های معروف رامسر هستند.

از بازار رامسر چه بخریم؟

بازار رامسر، بازار قدیمی و سنتی شهر است که تمام محصولات سنتی و خوراکی‌های خوشمزه در آن پیدا می‌شوند. به این بازار که می‌روید، تمام خوشمزه‌های شهر را یکجا خواهید دید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا