دنیای خبر

معرفی یک روش کسب درآمد دلاری در ایران به همراه مراحل انجام آن

کسب درآمد دلاری با توجه به شرایط این روزهای ایران، هدف بسیاری از افرادی است که می‌خواهند ارزش پول خود را نسبت به گسترش روزافزون تورم حفظ کنند. در روشی که امروز قصد بررسی آن را داریم، یک شیوه پُردرآمد برای کسب درآمد دلاری در ایران را به شما معرفی کرده و مراحل انجام آن را به ترتیب توضیح می‌دهیم تا در صورت تمایل شما هم بتوانید به جمع افراد پُردرآمد در ایران بپیوندید.

بازار ارزهای خارجی

بازار تبادل ارزهای خارجی یا همان فارکس (Forex)، محلی است که تمام مردم جهان می‌توانند بدون هیچ گونه محدودیتی در آن سرمایه گذاری کرده و به خرید و فروش ارزهای خارجی مثل دلار و یورو بپردازند. از آن جایی که این بازار غیرمتمرکز (OTC) است و توسط یک کشور یا نهاد خاص کنترل نمی‌شود، ایرانیان هم می‌توانند بدون مشکلات مربوط به تحریم‌ها، به صورت آنلاین در آن ثبت نام کرده و کار معامله کردن جفت ارزها را شروع کنند.

بازار فارکس دوطرفه است. بنابراین سرمایه‌گذاران این بازار هم زمانی که بازار صعودی یا در حال افزایش قیمت است، می‌توانند با خرید ارزها در قیمت‌های ارزان و فروش آنها در قیمت‌های بالاتر، سود به دست بیاورند و هم در زمانی که بازار نزولی یا در حال کاهش قیمت است، با فروش ارزها در قیمت بالا و سپس خرید آنها (و همزمان بستن معامله) در قیمت‌های پایین تر، سود کنند. سودی که از این طریق به دست می‌آید به واحد دلار است و در نهایت شما می‌توانید با تبدیل آن به ریال ایران، درآمد بسیار قابل توجهی از بازار فارکس به دست بیاورید.

۱- نحوه معامله کردن ارزها را یاد بگیرید

برای کسب درآمد دلاری از بازار فارکس باید بدانید چه زمانی قرار است، قیمت ارزها افزایش پیدا کند و چه زمانی کاهش، تا در هر دو حالت بتوانید با انجام معاملات هوشمندانه از بازار فارکس به کسب سود دلاری بپردازید. افراد زیادی هستند که سعی می‌کنند از طریق خودآموزی، معامله کردن در فارکس را یاد بگیرند و در اکثر مواقع هم با ضررهای سنگین از این بازار خارج می شوند اما اگر این افراد به جای استفاده از آموزش های پراکنده از یک دوره فارکس معتبر مانند دوره آنلاین فارکس سایت آموزش بورس استفاده می کردند، می توانستند به راحتی، یک شغل پُردرآمد داشته باشند. در دوره فارکس این مجموعه، تمام تکنیک هایی که برای تشخیص درستِ زمان دقیق ورود به معامله و خروج از آن نیاز دارید، آموزش داده می شود. در واقع، در دوره فارکس شما کار کردن با ابزارهای تحلیل تکنیکال را به شکل اصولی و کاربردی یاد می‌گیرید. نحوه کنترل احساسات و مدیریت ریسک را یاد می گیرید و از همه مهمتر با انجام تمرین معامله گری با حساب‌های آزمایشی و پول مجازی می‌توانید این یادگیری خود را در عمل محک بزنید.

۲- برای انجام معاملات در فارکس باید حتما از یک استراتژی مشخص پیروی کنید

استراتژی معاملاتی در فارکس، برنامه‌ای هدفمند است که در آن به شکل دقیق، تمام تکنیک‌ها و قوانینی که باید برای انجام معاملات در بازار ارزهای خارجی رعایت کنید، مشخص شده است. بنابراین اگر می‌خواهید سرمایه گذاری شما در بازار فارکس با سوددهی همراه باشد، حتما باید از یک استراتژی معاملاتی موفق که سودده بودن آن از قبل تست شده باشد، استفاده کنید. بهترین استراتژی فارکس، فرصت های ورود به معامله (خرید یا فروش) را به شما نشان می دهد و بهترین زمان برای خروج از معامله را هم به شما نشان می دهد. بسیاری از افراد به اشتباه تصور می کنند فقط تشخیص نقطه ورود به معامله اهمیت دارد اما واقعیت این است که تشخیص نقطه درست خروج از معامله هم اهمیتی برابر با نقطه ورود دارد چرا که اگر نتوانید در زمان مناسب از بازار خارج شوید، ممکن است بخشی از سرمایه خود را از دست بدهید.

یکی از بهترین استراتژی های فارکس، استراتژی CTS است. CTS برگرفته از عبارت Comprehensive Trading Strategy و به معنای «استراتژی جامع معاملاتی» است. در این استراتژی که سودده بودن آن از طریق کارنامه معاملاتی افرادی که از آن استفاده کرده اند، مشخص شده است، روند اصلی بازار یعنی صعودی یا نزولی آن تشخیص داده می شود و در گام های بعدی با استفاده از تکنیک های تحلیل تکنیکال و فاندامنتال، محل چرخش بازار، یعنی جایی که حرکت صعودی به نزولی و برعکس تبدیل می شود، تشخیص داده شده و با توجه به قوانین مدیریت ریسک و روان شناسی، جزئیات معامله یعنی نقطه ورود و حد سود و ضرر در آن تعیین می شود. به زبان ساده، شما می توانید با استفاده از این استراتژی، در ابتدای افزایش قیمت‌ها (با معامله خرید) و کاهش قیمت‌ها (با معامله فروش) سرمایه گذاری خود را انجام داده و با استفاده از نقطه‌ی خروجی که این استراتژی به شما نشان می‌دهد، در بهترین زمان ممکن، معامله خود را با سود ببندید.

بنابراین برای کسب درآمد دلاری از طریق فارکس بایستی حتما از یک استراتژی جامع معاملاتی استفاده کنید اما چطور می‌توان در این بازار ثبت نام کرد؟

۳- از طریق یک بروکر معتبر در فارکس ثبت نام کنید

تمام معامله گران و سرمایه‌گذاران برای ورود به فارکس، باید از طریق یک بروکر یا کارگزاری اقدام کنند. بنابراین شما می‌توانید، با مقایسه بروکرهایی که به ایرانیان خدمات می‌دهند، بهترین بروکر با خدمات‌دهی مناسب را انتخاب کرده و در آن به صورت آنلاین، ثبت نام کنید. فرآیند ثبت نام در بروکر بسیار ساده است و نیاز به مراجعه حضوری ندارد.

نکته‌ای که به جذابیت بازار فارکس افزوده، این است که شما می توانید با سرمایه‌ای اندک به اندازه 10 دلار و حتی یک دلار، کار معامله کردن در این بازار را شروع کنید و اگر دوره فارکس را گذرانده و استراتژی جامع معاملاتی را یاد گرفته باشید، می توانید با استفاده از ابزار اهرم معاملاتی یا لوریج (Leverage) در فارکس، سودی بیشتر نسبت به سرمایه خود به دست بیاورید. برای مثال در صورت داشتن دانش کافی و تسلط به تکنیک‌های مدیریت ریسک و سرمایه که در دوره فارکس یاد گرفته‌اید، می‌توانید از لوریج 100 استفاده کنید. در این حالت اگر سرمایه شما یک دلار باشد و در یک معامله 10 درصد سود کنید، با لوریج 100، سرمایه شما به اندازه 100 دلار در نظر گرفته شده و شما 10 دلار سود به دست می آورید. البته استفاده از لوریج تنها زمانی پیشنهاد می شود که شما به شکل اصولی، معامله کردن در فارکس را یاد گرفته باشید.

۴- با استفاده از روشهای مختلف، درآمد دلاری خود را به ریال تبدیل کنید

زمانی که در یک بروکر معتبر ثبت نام می‌کنید، باید به روشهای شارژ حساب و برداشت از آن هم دقت کنید. بیشتر بروکرهای معتبری که به ایرانیان خدمات می‌دهند، کار واریز و برداشت ریالی به صورت مستقیم را برای کاربرانشان فراهم می‌کنند. بنابراین شما می‌توانید به راحتی کار تبدیل پول را انجام دهید. البته بروکرهایی هم هستند که علاوه بر این روش، به شما اجازه واریز و برداشت با ارزهای دیجیتال را هم می‌دهند. برای اطلاع از سایر روشها باید به وبسایت بروکر انتخابی خود رجوع کنید.

اگر در یک بروکر معتبر ثبت نام کرده و با استفاده از دوره فارکس و استراتژی جامع معاملاتی، کار معامله کردن را یاد بگیرید، می‌توانید به راحتی درآمد دلاری داشته باشید. با این کار نه تنها می‌توانید سرمایه خود را از مشکلات تورمی موجود در ایران در امان نگه دارید بلکه سود فراوانی هم نصیب‌تان خواهد شد.

#توجه: این مطلب یک رپرتاژ تبلیغاتی بوده و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده تهیه و نگارش شده است.
پامپا مسئولیتی در قبال محتوای تبلیغاتی ندارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا