سینما هنر

اولین کارگاه جشنواره ۱۰۰ برگزار شد

به گزارش پامپا، این کارگاه با مروری بر طراحی ایده و فیلمنامه و کارگردانی توسط سیدمحمدرضا خردمندان، کارگردان سینما و تلویزیون برای جمعی از هنرجویان و فیلمسازان جوان استان توسط حوزه هنری استان زنجان برگزار شد.

در این کارگاه دو روزه که در تاریخ دوم و سوم آذرماه درسالن اجتماعات جهاد دانشگاهی استان زنجان با حضور بیش از 75 نفر از علاقمندان به فیلمسازی برگزار شد، بخشی از طرح‌ها و فیلمنامه‌های کوتاه هنرجویان جوان مورد بررسی قرار گرفت.

خردمندان علاوه بر پرداختن به مباحث و تکنیک‌های رسیدن به یک فیلمنامه ۱۰۰ و کارگردانی آن، نمونه‌هایی از فیلم‌های ۱۰۰ ثانیه‌ای مرتبط با موضوع را نیز نمایش داد. همچنین در دومین روز این کارگاه هنرجویان و فیلمسازان جوان استان با نظارت این کارگردان جوان در جریان انجام یک کار گروهی و کارگاهی اقدام به تولید یک فیلم کوتاه ۱۰۰ ثانیه‌ای کردند.

در ادامه این روند جشنواره فیلم ۱۰۰ که رویکرد فراتهران را در برنامه سیزدهمین دوره خود دنبال می‌کند، همزمان با اعلام فراخوان، در شهرهای مختلف و مراکز استان‌ها، با حضور اساتید مطرح، کارگاه‌های آموزشی برگزار خواهد کرد.

سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم ۱۰۰ نهم تا دوازدهم اسفند به دبیری یوسف منصوری به همت سازمان سینمایی سوره برگزار می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا