مد و زیبایی

هدایای عروس در شب یلدا | 8 هدیه برای شب یلدا

هدیه دادن به عروس در شب یلدا یک رسم و رسومی است که از قدیم مرسوم بوده و خانواده داماد برای عروس هدایایی می‌برند.

هدایای عروس در شب یلدا

هدایای عروس در شب یلدا یکی از مواردی است که خانواده داماد برای ابراز علاقه و خرسندی از وصلت با تازه‌عروس تهیه کرده و به وی تقدیم می‌کنند. هر خانواده‌ای باتوجه‌به سلیقه‌ای که دارند هدایایی تهیه می‌کنند. همراه مجله اینترنتی پامپا باشید.

هدایای عروس در شب یلدا

طلا

طلا معمولاً یکی از هدایای عروس در شب یلدا است که سال اول ازدواجشان می‌برند. خانواده داماد باتوجه‌به بودجه و توانایی مالی خود و همچنین توجه به سلیقه عروس خانم می‌توانند به او سکه، نیم یا ربع‌سکه، گوشواره، دستبند، گردنبند، النگو و… هدیه کنند.

لباس

یکی از هدایای عروس در شب یلدا که متداول است لباس‌های زمستانی و گرم شامل بلوزهای بافتنی و پالتو و…است. بسیاری از افراد این لباس‌ها را به‌صورت زیبایی تزئین می‌کنند و به عروس خانم هدیه می‌دهند.

شب یلدا

کفش

کفش نیز از دیگر هدایای عروس در شب یلدا است. معمولا در کنار هدایای مختلف برای عروس خانم کفش هم دیده می‌شود. اغلب افراد کفش‌های زمستانی و گرم مثل بوت و نیم بوت را برای شب چله در نظر می‌گیرند.

پارچه

هر خانواده‌ای با توجه به سلیقه‌ای که دارد یک هدیه را برای عروس خود انتخاب می‌کند، یکی از این انتخاب‌ها می‌تواند پارچه باشد. همچنین خانواده داماد می‌توانند علاوه بر پارچه، لباس مجلسی و چارد نیز هدیه کنند.

پارچه

هدیه نقدی

برخی از خانواده‌ها ترجیح می‌دهند که به‌جای طلا و… هدیه نقدی به عروسشان بدهند تا او بتواند مطابق سلیقه خود چیزی را که دوست دارد، خریداری کند. دادن کارت هدیه بانکی یک کار هوشمندانه و با ظاهری شیک برای هدیه دادن به عروس است.

شیرینی و کیک

علاوه بر کادوها شیرینی یا کیک نیز پای ثابت این مراسم است. شما می‌توانید یک کیک با تم یلدایی را در کنار هدایای خود قرار داده و برای عروس خانم ببرید.

آجیل و میوه

معمولاً بردن آجیل و میوه‌‌هایی مانند هندوانه، انار، لبو، آناناس، کدوتنبل، موز و … در کنار دیگر هدایا جزو رسوم شب چله‌ای عروس است. سبد میوه را تزئین کنید، این کار نشان‌دهنده سلیقه شما است و این را می‌رساند که شما برای عروس خانم احترام قائل هستید.

گل

دسته‌گل‌ها و گل‌های شاخه‌ای تقریباً برای هر مناسبتی هدیه خوبی هستند. شما می‌توانید جعبه‌های حاوی طلا، در یک سبد گل قرار دهید و به عروس خانم هدیه کنید.

گل

پیشنهاد مطالعه: همچنین می‌توانید مطلب بدون نیاز به آرایشگاه، در خانه بند بیندازید را بخوانید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا