فناوریمسافرت

کدام کیف برای لپ‌تاپ من مناسب‌تر است؟ • پامپا

امروزه بسیاری از کارهای ما انسان‌ها توسط رایانه‌‎ها، مخصوصا رایانه‌های قابل حمل یعنی لپ‌تاپ‌ها انجام می‌شود. احتمالا شما هم می‌دانید که قیمت این کالای الکترونیک در سراسر جهان بالاست و به راحتی نمی‌توان آن را خریداری کرد. در چنین وضعیتی دارندگان هر نوع لپ‌تاپی باید به فکر مراقبت از این کالای با ارزش باشند. این مراقبت می‌تواند به چندین شکل صورت بگیرد که یکی از آن‌ها استفاده از کیف لپ‌تاپ است. در ادامه به نکاتی که هنگام خرید کیف لپ‌تاپ باید در نظر بگیرید، می‌پردازیم.

۸۵۰,۰۰۰

۷۳۹,۵۰۰

تومان

۷۹۹,۰۰۰

۶۳۹,۲۰۰

تومان

چه مواردی را برای خرید کیف و یا کاور لپ‌تاپ باید در نظر بگیریم؟

کیف لپ‌تاپ

برای خرید کیف لپ‌تاپ نیز مانند هر کالای دیگری باید چندین مورد مهم را در نظر بگیریم. کیف لپ‌تاپ را نمی‌توان فقط با در نظر گرفتن سلیقه‌ی یک فرد خریداری کرد؛ بلکه با دانستن چندین نکته‌ی ساده و البته کاربردی هر شخصی به راحتی می‌تواند کیف مناسب برای لپ‌تاپ خود را انتخاب و سپس خریداری کند. هدف ما نیز در این بخش از مطلب معرفی و بررسی تمام این نکات است. حال این نکات مهم عبارتند از:

۱) اندازه و سایز لپ‌تاپ

در ابتدای خرید یک کیف لپ‌تاپ باید بدانیم که سایز لپ‌تاپ ما چیست. در این مورد نگران هیچ چیز نباشید زیرا تقریبا تمام لپ‌تاپ‌ها طبق یک سایزبندی استاندارد ساخته شده‌اند و شما به راحتی می‌توانید سایز دستگاه خود را پیدا کنید. اگر این کار برای شما دشوار است مراحل زیر را طی کنید:

الف) در اولین مرحله روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

۹,۳۹۹,۰۰۰

۹,۱۰۰,۰۰۰

تومان

۲۵,۷۰۰,۰۰۰

۲۴,۹۹۰,۰۰۰

تومان

ب) حالا مدل لپ‌تاپ خود را در بخش جستجو بنویسید.

ج) سپس مدل لپ‌تاپ خود را از بین گزینه‌های موجود پیدا و رو آن کلیک کنید.

د) حال به سراغ بخش مشخصات بروید و سایز لپ‌تاپ خود را به صورت دقیق متوجه شوید. به همین سادگی!

ه) در این مرحله شما سایز لپ‌تاپ خود را که مهم‌ترین فاکتور برای انتخاب کیف است، پیدا کرده‌اید و باید به سراغ بررسی فاکتورهای مهم دیگر بروید.

۲) ضربه‌گیرهای کیف

اگر صادقانه با این قضیه برخورد کنیم، کیف‌هایی که ضربه‌گیر مناسب برای لپ‌تاپ ندارند، اصلا مناسب استفاده‌های عادی ما نیستند. وجود ضربه‌گیرها در هر کیفی باعث می‌شود که وسایل ما در مقابل ضربات احتمالی در امان بمانند. در برخی موارد احتمال دارد که دسته‌ی کیف شما پاره بشود و کیف به روی زمین بیوفتد و همین ضربه‌گیرها باعث می‌شوند که لپ‌تاپ ما از آسیب‌های جبران‌ناپذیر جان سالم به در ببرد!

لوازم جانبی دیجیتال

۳) برند

برند هر کالایی در حقیقت هویت آن کالاست. در ایران نیز مانند کشورهای دیگر برندهای مختلفی کیف‌های لپ‌تاپ را تولید می‌کنند. شما این حق انتخاب را دارید که به سراغ برندهای ایرانی و یا خارجی با توجه به نیاز و سلیقه‌ی خود بروید. از معروف‌ترین برندهای خارجی در حوزه‌ی تولید کیف لپ‌تاپ می‌توان به کاترپیلار، رونکاتو، پیرکاردین، باسئوس، شیائومی و اس تی ام اشاره کرد. البته که کیف‌های چرمی لپ‌تاپ از برندهای ایرانی در سراسر دنیا بسیار محبوب هستند.

۴) نوع کیف

حال که سایز و برند کیف لپ‌تاپ خود را انتخاب کرده‌اید، باید نوع کیف خود را نیز انتخاب کنید. کیف‌های لپ‌تاپ انواع مختلفی دارند که افراد باید با توجه به سلیقه و نیاز خود به سراغ انتخاب یکی از آن‌ها بروند. انواع کیف‌های لپ‌تاپ در دسته‌بندی کلی عبارتند از:

الف) کاور لپ‌تاپ

کاور لپ‌تاپ در واقع نوعی کیسه‌ی زیبا و کمی محکم است که به شکل یک کیف ساده ساخته شده است. کاورهای لپ‌تاپ در سایزها و شکل‌های مختلفی ساخته شده‌اند و دست کاربران را برای خرید به صورت کامل باز می‌گذارند. این کاورها برای استفاده‌ی روزمره و محافظت از لپ‌تاپ در مقابل گرد و غبار مناسب هستند. از طرف دیگر برای حمل لپ‌تاپ ما به مکان‌های دیگر زیاد مناسب نیستند و محافظت خاصی از دستگاه ما در برابر ضربات احتمالی نحواهند داشت.

۱۲,۵۰۰,۰۰۰

تومان

۸,۹۰۰,۰۰۰

۷,۱۲۰,۰۰۰

تومان

ب) کوله‌پشتی

در دنیای امروز کوله‌های پشتی پرطرفدارترین نوع کیف‌های لپ‌تاپ شناخته می‌شوند. کوله‌های پشتی نیز می‌توانند مناسب یک سایز خاص از لپ‌تاپ باشند و در عین حال وسایل دیگر شما را نیز در خود جای دهند. پس قبل از خرید یک کوله‌‌ی پشتی به این که چه سایز لپ‌تاپی در آن جا می‌شود، دقت کنید. بسیاری از دانشجویان و دانش‌آموزان برای حمل کتاب و جزوه و لپ‌تاپ و شارژ لپ‌تاپ به سراغ خرید کوله‌های پشتی مناسب لپ‌تاپ می‌روند.

۸۵۰,۰۰۰

۷۳۹,۵۰۰

تومان

۱,۳۷۰,۰۰۰

۱,۱۶۴,۵۰۰

تومان

ج) کیف دستی

کیف دستی که در واقع استایل خاصی به شما می‌دهد، می‌تواند انتخاب مناسبی برای حمل لپ‌تاپ نیز باشد. اگر به تیپ‌های کلاسیک علاقه دارید و حمل کوله‌ی پشتی برای شما آسان نیست، باید به سراغ کیف‌های دستی بروید. این کیف‌ها بسیار زیبا هستند و می‌توانند لپ‌تاپ را در کنار چند کالای کوچک دیگر برای شما نگهداری کنند.

۱۲,۵۰۰,۰۰۰

تومان

۸,۹۰۰,۰۰۰

۷,۱۲۰,۰۰۰

تومان

کیف لپ‌تاپ

۵) بازه‌ی قیمتی کالا

بحث شیرین قیمت در خرید هر کالایی جزو نکات مهم تلقی می‌شود. این گزینه را جزو اولین موارد این لیست قرار ندادیم تا بتوانید فاکتورهای دیگر را بهتر در نظر بگیرید و سپس متوجه شوید که با توجه به فاکتورهای مورد نظر شما، قیمت یک کیف لپ‌تاپ در چه بازه‌ای قرار می‌گیرد. در عین حال اگر قیمت را به عنوان اولین فاکتور مهم در نظر بگیریم، در نهایت شما حق انتخاب کمتری خواهید داشت.

همچنین دقت داشته باشید که کیف لپ‌تاپ جزو مواردی است که هر چند سال یک بار به سراغ خرید آن می‌رویم. پس اگر قیمت کالای مورد نظر ما بالاست، می‌توانیم در مورد آن بیشتر فکر کنیم که آیا این قیمت برای کاربرد مورد نظر ما به عنوان مثال طی ۴ الی ۵ سال مناسب است و یا خیر. به همین راحتی!

۶) میزان فضای اضافی

از آن جایی که بسیاری از ما در کنار لپ‌تاپ، شارژ و یا کتاب و جزوه‌ها را نیز با خود حمل می‌کنیم، باید به میزان فضای خالی کیف مورد نظر خود نیز دقت کنیم. بهتر است کیفی را خریداری کنیم که وسایل مورد نظر ما را در خود جای دهد و ما را مجبور نکند که یک کیف دیگر به جز کیف لپ‌تاپ با خود حمل کنیم. پس حتما قبل از خرید یک کیف مناسب، به وسایلی که هر روز با خود حمل می‌کنید، فکر کنید و سپس به سراغ خرید این کالا برای کارهای روزمره‌ی خود بروید.

لوازم جانبی دیجیتال

۷) جنس کیف

جنس کیف جزو نکاتی است که افراد کمتر به آن دقت می‌کنند. کیف‌های لپ‌تاپ جنس‌های مختلفی دارند. شما می‌توانید یک کیف از جنس پارچه‌های مختلف و یا چرم داشته باشید. کیف‌های دستی بیشتر از جنس چرم هستند و همین امر باعث می‌شود که گاهی قیمت بالایی نیز داشته باشند. در حقیقت انتخاب جنس کیف لپ‌تاپ را می‌توان وابسته به سلیقه‌ی هر شخص دانست.

۸) وزن کیف

اگر شما هم قرار است که هر روز کیف لپ‌تاپ خود را حمل کنید و مسیر زیادی را پیاده قدم بزنید، حتما باید به وزن خالی کیفی که می‌خرید، دقت کنید. همچنین اگر شما در طول ماه چندین بار از هواپیما استفاده می‌کنید، باید یک کیف لپ‌تاپ سبک بخرید تا دچار مشکل اضافه بار نشوید. پس در عین حال که وزن کم کیف لپ‌تاپ برای سلامتی ستون فقرات و بدن ما اهمیت دارد، از زیان‌های مالی احتمالی نیز جلوگیری می‌کند.

۸ کیف و کاور لپ‌تاپ برتر موجود در دیجی‌کالا

کیف لپ‌تاپ

حال که مهم‌ترین نکات خرید یک کیف خوب برای لپ‌تاپ شما را بررسی کرده‌ایم، نوبتی هم که باشد نوبت به معرفی و بررسی ۸ کیف لپ‌تاپ پرفروش در ایران و فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا رسیده است. شما می‌توانید موارد زیر را مشاهده کنید و در نهایت به سلیقه و انتخاب خود به سراغ خرید یک کیف خوب بروید. در عین حال دکمه‌ی زیر به شما کمک می‌کند تا تنوع بسیار بالایی از کیف‌های لپ‌تاپ را مشاهده کنید و بدون هیچ زحمتی و فقط به صورت اینترنتی یکی از آن‌ها را خریداری نمایید.

۸۵۰,۰۰۰

۷۳۹,۵۰۰

تومان

۷۹۹,۰۰۰

۶۳۹,۲۰۰

تومان

همچنین هشت کیف و کاور لپ‌تاپ برتر و پرطرفدار موجود در فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا عبارتند از:

۱) کاور لپ تاپ جی بگ مدل G200 مناسب برای لپ تاپ ۱۵.۶ اینچی

لوازم جانبی دیجیتال

کاور لپ‌تاپ جی بگ پرفروش‌ترین کاور برای لپ‌تاپ‌ها با سایزهای مختلف در فروشگاه دیجی‌کالاست. زیپ‌های این کاور بصورت کامل باز می‌شوند و شما می‌توانید در فصل گرما نیز آن‌ها را به صورت کامل باز نموده و از این محصول مانند یک پایه‌ی خنک‌کننده بدون فن برای لپ‌تاپ خود استفاده کنید.

این کالای سبک، وزنی حدود ۲۰۰ گرم دارد. قیمت این کاور نیز به عنوان یک کاور عادی برای استفاده‌های روزمره بسیار مناسب است. دکمه‌های زیر به شما کمک می‌کنند تا این کاور را متناسب با سایز لپ‌تاپ خود خریداری نمایید.

کاور لپ تاپ جی بگ مدل G200 مناسب برای لپ تاپ 15.6 اینچی
کاور لپ تاپ جی بگ مدل G200 مناسب برای لپ تاپ 13 تا 14 اینچی

۲) کیف لپ‌تاپ کد CT-06 مناسب برای لپ تاپ ۱۵.۶ اینچی

کیف لپ‌تاپ

این کیف که ظاهرا یک کیف دستی است، در واقع یک کیف دو منظوره است که به کوله‌پشتی نیز تبدیل می‌شود. در نتیجه شما با پرداخت هزینه‌ی یک کیف دستی صاحب یک کیف دستی و کوله‌پشتی می‌شوید. وزن این کالا حدودا یک کیلوگرم است که در دو رنگ مشکی و طوسی می‌توانید آن را تهیه نمایید.

از دیگر مزایای این کالا می‌توان به وجود درگاه AUX در قسمت کناری کیف نیز اشاره کرد. این کالا برای لپ‌تاپ‌های ۱۵ تا ۱۷ اینچی بسیار مناسب است. در عین حال شما می‌توانید لپ‌تاپ‌هایی با سایزهای کوچک‌تر را نیز در آن قرار دهید.

کیف لپ تاپ کد CT-06 مناسب برای لپ تاپ 15.6 اینچی

۳) کوله پشتی لپ تاپ شیائومی مدل Business 2 مناسب برای لپ تاپ ۱۵.۶ اینچی

لوازم جانبی دیجیتال

نوبتی هم که باشد نوبت به معرفی و بررسی یک کوله‌ی لپ‌تاپ از یک برند معروف رسیده است. این کوله‌پشتی از برند شیائومی است که در ۳ رنگ مختلف می‌توانید آن را تهیه کنید. وزن آن حدودا ۵۰۰ گرم است که جزو کوله‌های سبک وزن محسوب می‌شود.

همچنین جنس پارچه‌ی به کار رفته در ساخت آن باعث ضد‌آب بودن این کالا شده است. اگر لپ‌تاپ شما ۱۳ تا ۱۵ اینچ است، این کالا جزو بهترین گزینه‌های موجود برای شماست. جنس خوب این کالا از لپ‌تاپ شما در برابر ضربات احتمالی نیز محافظت می‌کند.

کوله پشتی لپ تاپ شیائومی مدل Business 2 مناسب برای لپ تاپ 15.6 اینچی

۴) کیف لپ‌تاپ مدل Nu-00725 مناسب برای لپ تاپ ۱۳ تا ۱۵ اینچی

کیف لپ‌تاپ

احتمالا شما هم انتظار داشتید که یک کیف دستی چرم زیبا با قیمتی بسیار مناسب در این لیست قرار بگیرد. کیف‌های دستی چرم اصولا قیمتی بالا دارند و ما سعی کردیم که گزینه‌ای پرفروش در کنار کیفیتی بالا را به شما کاربران معرفی کنیم. احتمالا باور نمی‌کنید که وزن این کالا تنها ۲۰۰ گرم باشد.

شما می‌توانید از دسته‌های این کیف استفاده کنید و آن را در دست بگیرید و یا این که آن را به روی دوش خود بیندازید. همان‌طور که در عنوان این کالا نیز مطرح شده، این کیف برای لپ‌تاپ‌های ۱۳ تا ۱۵ اینچی ساخته شده است. دکمه‌ی زیر به شما کمک می‌کند تا مشخصات دقیق‌تر این کالا را مشاهده کنید.

کیف لپ تاپ مدل Nu-00725 مناسب برای لپ تاپ 13 تا 15 اینچی

۵) کاور لپ تاپ مدل BUBM01 مناسب برای لپ تاپ ۱۳ اینچی

لوازم جانبی دیجیتال

امروزه بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که از لپ‌تاپ‌های کوچک استفاده کنند. پس ما نیز در این بخش به سراغ معرفی یک کاور خوب و بی‌نظیر برای لپ‌تاپ‌های ۱۳ اینچی می‌رویم. این کالای ۱۰۰ گرمی در دو رنگ مشکی و سرمه‌ای در ایران موجود است. جنس داخلی این کاور بسیار نرم است تا هیچ خط و خشی را روی دستگاه شما ایجاد نکند. همچنین در برابر گرد و غبار نیز بسیار مقاوم است.

کاور لپ تاپ مدل BUBM01 مناسب برای لپ تاپ 13 اینچی

۶) کوله پشتی لپ تاپ فوروارد مدل GAMING PRO-FCLT142 مناسب برای لپ تاپ های تا ۱۷ اینچی

کیف لپ‌تاپ

اگر به دنبال یک کیف لپ‌تاپ حرفه‌ای هستید، این گزینه کاملا مختص به شماست. این کوله برای لپ‌تاپ‌های ۱۶ تا ۱۷ اینچ طراحی شده که شما می‌توانید لپ‌تاپ‌های کوچک‌تر خود را نیز در آن قرار دهید. این کالا دارای یک کاور مجزا (با قابلیت جدا شدن) به همراه ضربه‌گیر در ۵ طرفه (در تمامی زوایا) است.

وزن حدودی آن ۸۰۰ گرم است که فقط رنگ مشکی آن در حال حاضر در فروشگاه دیجی‌کالا موجود است. این کیف ضد‌ آب است و از بهترین مواد ممکن برای ساخت آن استفاده شده. اگر شما هم وسایل زیادی را همراه با لپ‌تاپ خود حمل می‌کنید، بهتر است که روی این گزینه بیشتر فکر کنید.

کوله پشتی لپ تاپ فوروارد مدل GAMING PRO-FCLT142 مناسب برای لپ تاپ های تا 17 اینچی

۷) کیف لپ‌تاپ مدل as001 مناسب برای لپ تاپ ۱۵.۶ اینچی

لوازم جانبی دیجیتال

این کالا تقریبا ارزان‌ترین کیف دستی برای حمل لپ‌تاپ است که قیمت آن زیر ۱۰۰ هزار تومان است. وزنی ۴۰۰ گرمی دارد و فقط در رنگ مشکی می‌توانید آن را تهیه نمایید. برای لپ‌تاپ‌های ۱۵ اینچی طراحی شده و فضای کافی برای کتاب و جزوه‌های شما را نیز در نظر گرفته است. دارای یک بند اضافی برای حمل کیف به صورت روی دوشی است. پس اگر شما هم دوست دارید که این کالا را بخرید، از دکمه‌ی زیر کمک بگیرید.

 کیف لپ تاپ مدل as001 مناسب برای لپ تاپ 15.6 اینچی

۸) کوله پشتی لپ تاپ مدل cat-650 مناسب برای لپ تاپ ۱۵.۶ اینچی

کیف لپ‌تاپ

این کالا که در واقع به نام برند کاترپیلار تولید شده، اصل نیست اما از کیفیت بالایی برخورد است که توجه خریداران را به خود جلب کرده. در کنار وزن ۴۰۰ گرمی آن، چهار رنگ بسیار زیبا نیز قرار دارد که شما می‌توانید با توجه به علاقه و سلیقه‌ی خود به سراغ یکی از آن‌ها بروید. این کیف بسیار جادار است و شما حتی می‌توانید آن را در مسافرت‌های خود نیز استفاده کنید. قیمت این کالا به عنوان یک کوله‌پشتی با کیفیت بالا و فضای کافی برای حمل وسایل شما بسیار مناسب است.

کوله پشتی لپ تاپ مدل cat-650 مناسب برای لپ تاپ 15.6 اینچی

کیف لپ‌تاپ مناسب برای دستگاه من کدام است؟

کیف لپ‌تاپ

در این مطلب تلاش کردیم تا از صفر تا صد نکات لازم برای خرید یک کیف و یا کاور لپ‌تاپ خوب را برای شما معرفی و بررسی کنیم. همچنین انواع کیف‌ و کاورهای لپ‌تاپ را به شما معرفی کردیم تا بتوانید با دستی باز انتخاب خود را انجام دهید. حال شما می‌توانید با توجه به علاقه و نیاز خود به سراغ خرید یکی از این موارد بروید. شما کیف لپ‌تاپ دیگری را می‌شناسید که خوب و پرطرفدار باشد و در لیست بالا ما آن را معرفی نکرده باشیم؟ نظرات و پیشنهادات خود را با ما و دیگر کاربران پامپا در میان بگذارید.

چه مواردی را برای خرید کیف یا کاور لپ‌تاپ باید در نظر گرفت؟

برای خرید کیف لپ‌تاپ نیز مانند هر کالای دیگری باید چندین مورد را در نظر بگیریم. کیف لپ‌تاپ را نمی‌توان فقط با در نظر گرفتن سلیقه‌ی یک فرد خریداری کرد. با دانستن چندین نکته‌ی ساده و البته کاربردی هر شخصی به راحتی می‌تواند کیف مناسب لپ‌تاپ خود را انتخاب و سپس خریداری کند. برخی از این نکات شامل سایز لپ‌تاپ قیمت، برند، وزن کالا و جنس کیف هستند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا