سبک زندگیماجراجوییمسافرت

سوئیت برویم یا خانه مبله اجاره کنیم؟

اگر اهل گشت‌وگذار و سفر رفتن باشید، حتماً می‌دانید انتخاب یک فضای مناسب برای اقامت چقدر روی کیفیت سفرتان مؤثر است. همیشه سعی کنید مکان اقامتتان را پیش از شروع مسافرت، بر اساس بودجه، سلیقه و تعداد همراهانتان رزرو کنید تا با خیال راحت در مسیر سفر قدم بگذارید.

البته می‌دانیم انتخاب اقامتگاه مناسب فرایندی سخت، پیچیده و زمان‌بر‌ است. حتماً شما هم بارها با این سؤال مواجه شده‌اید که بهترین مکان برای اقامت در سفر مثلا شهر تهران کدام است؟ هتل بگیریم، به سراغ اجاره سوئیت در تهران برویم یا خانه مبله اجاره کنیم؟ ما می‌خواهیم به همه سؤال‌های شما جواب بدهیم تا انتخاب راحت و هوشمندانه‌تری داشته باشید.

سوئیت برویم یا خانه مبله اجاره کنیم؟

سوئیت برویم یا خانه مبله اجاره کنیم؟

یک برنامه سفر دسته‌جمعی چیده‌اید و با دوستانتان جمع‌ شده‌اید تا اقامتگاهی ارزان، راحت و تمیز در شهر مقصدتان پیدا کنید. یکی از دوستانتان می‌گوید سوئیت برویم؛ آن یکی اصرار دارد خانه مبله اجاره کنیم؛ یکی دیگر که اهل سفرهای هیجان‌انگیز و ماجراجویانه است می‌گوید: «بابا ما که همیشه تو خونه‌ایم، توی سفرم بریم تو خونه بنشینیم؟ من می‌گم یه دشت یا کوه همون دور و اطراف پیدا کنیم و چادر بزنیم!» آن یکی دوستتان که وسواس دارد و به مسائل بهداشتی اهمیت زیادی می‌دهد، فریادش بلند می‌شود که: «چاااادر! من پام رو توی چادر نمی‌ذارم. بهتره یه هتل لوکس بگیریم و خیالمون رو راحت کنیم.»

در نهایت با کش و قوس‌های فراوان، گزینه چادر و هتل حذف می‌شوند و در مقابل این دو راهی قرار می‌گیرید: هتل برویم یا خانه مبله اجاره کنیم؟

مزایای اجاره سوئیت

مزایای اجاره سوئیت

سوئیت به اقامتگاهی گفته می‌شود که از دو یا چند اتاق کوچک و بزرگ متصل به هم تشکیل شده است. سوئیت‌ها معمولاً آشپزخانه ندارند؛ اما اگر اتاق نشیمن فضای کافی داشته باشد، گوشه‌ای از آن را با نصب کابینت و قرار دادن اجاق گاز و یخچال به آشپزخانه تبدیل می‌کنند.

در طراحی سوئیت، اتاق نشیمن اولین جایی است که وارد آن می‌شوید و سپس اتاق خواب‌ها قرار می‌گیرند. بعضی سوئیت‌ها هم دوبلکس هستند و فضای پذیرایی و اتاق‌ها با چند پله از هم جدا می‌شوند. اگر مجردی یا با دوستان خود به سفر می‌روید، اجاره سوئیت برای اقامت می‌تواند بهترین انتخابتان باشد.

داشتن فضای اختصاصی، هزینه مقرون‌به‌صرفه و امکان اقامت برای مدت طولانی از مزایای اجاره سوئیت‌ در سفر است. اگر فریلنسر هستید و می‌توانید زندگی در شهرهای مختلف را تجربه کنید، حتماً سوئیت را در گزینه‌هایتان داشته باشید.

مزایای اجاره خانه مبله

مزایای اجاره خانه مبله

اگر با خانواده سفر می‌کنید یا می‌خواهید برای مدت طولانی (مثلاً یک ماه) در شهر مقصدتان مثلا شهر تهران بمانید، اجاره خانه مبله در تهران می‌تواند تصمیم بهتری برای شما باشد. خانه مبله تمام امکاناتی که در خانه خودتان دارید را در اختیارتان قرار می‌دهد. وجود آشپزخانه در این خانه‌ها و امکان آشپزی کردن، شما را از مراجعه به رستوران بی‌نیاز می‌کند و در نهایت هزینه‌های سفر شما را کاهش می‌دهد.

بهترین روش برای اجاره خانه مبله و سوئیت چیست؟

بهترین روش برای اجاره خانه مبله و سوئیت چیست؟

یادتان باشد همیشه پیش از آغاز سفر، محل اقامتتان را رزرو کنید. اجاره کردن اقامتگاه از افراد ناشناسی که در ورودی شهرهای مسافرتی می‌ایستند و خانه یا سوئیت اجاره می‌دهند، کار هوشمندانه‌ای نیست. از طرفی، شما از امکانات رفاهی آن فضا و تجربه مسافران قبلی اطلاعی ندارید و ممکن است شرایط نامطلوب این اقامتگاه، خاطره ناخوشایندی از سفرتان برای شما بسازد.

بهترین روش برای اجاره خانه مبله و سوئیت مراجعه به وب‌سایت‌هایی مثل پامپا است. در این وب‌سایت‌ امکان جستجو در میان تعداد فراوانی اقامتگاه وجود دارد و شما می‌توانید تصاویر و امکانات، نظرات مسافران قبلی، قیمت دقیق و روزهای غیر رزرو آن‌ها را بررسی کنید و با اجاره آنلاین سوئیت یا خانه مبله بر اساس تاریخ سفر، بودجه و تعداد همسفرانتان، یک سفر جذاب و رؤیایی را تجربه کنید.

معایب اجاره سوئیت

معایب اجاره سوئیت

اگر دوست دارید در طول سفر دست به سیاه و سفید نزنید و کسی باشد که همه کارهایتان را انجام دهد، اجاره سوئیت انتخاب مناسبی برای شما نیست. در سوئیت‌ها (اگر سوئیت هتلی نباشند) نیروی خدماتی وجود ندارد و تمامی کارها، از پخت‌وپز و رفت‌وروب خانه گرفته تا شستن لباس‌ها و خرید مایحتاج روزانه، باید توسط خودتان انجام شود.

سوئیت‌ها معمولاً فضای کوچک‌تری در مقایسه با خانه‌های مبله دارند و برای مهمانان بیش از ۵ یا ۶ نفر مناسب نیستند.

معایب اجاره خانه مبله

معایب اجاره خانه مبله

از مهم‌ترین معایب اجاره خانه مبله، می‌توان به برخی از مشکلات بهداشتی اجاره کرد. البته بسیاری از این خانه‌ها پس از ترک مهمانان ضدعفونی می‌شوند، با این حال اگر حساسیت‌ و وسواس شدیدی دارید، ممکن است اجاره خانه مبله انتخاب خوبی برایتان نباشد.

یکی دیگر از مشکلات خانه‌های مبله، منطبق نبودن آن‌ها باسلیقه مستأجر است. متأسفانه نمی‌توانید در این خانه‌ها وسیله‌های مورد علاقه خودتان را انتخاب کنید یا چیدمان آن‌ها را تغییر دهید.

تفاوت های اجاره سوئیت و خانه مبله

تفاوت های اجاره سوئیت و خانه مبله

همان‌طور که پیش‌تر توضیح دادیم، سوئیت و خانه مبله با وجود شباهت‌های بسیار، تفاوت‌هایی نیز با هم دارند. سوئیت‌ها اغلب کوچک‌تر و ارزان‌ترند و فضای شخصی محدودتری دارند. این سوئیت‌ها برای تعداد ۵ یا ۶ نفر مناسب هستند و بیشتر در سفرهای مجردی و دوستانه توصیه می‌شوند.

خانه‌های مبله در مقایسه با سوئیت‌ها، بزرگ‌تر، گران‌تر و مستقل‌ترند و امکان اجاره آن‌ها برای مدت طولانی‌تر وجود دارد. اگر قصد دارید به یک سفر خانوادگی بروید، اجاره خانه مبله می‌تواند انتخاب بهتری برای شما باشد.

اگر مجردی سفر می کنید سوئیت اجاره کنید

اگر مجردی سفر می کنید سوئیت اجاره کنید

سفرهای مجردی و دوستانه همیشه پرهیجان و خاطره‌انگیزند اما پیدا کردن یک اقامتگاه امن و مناسب در چنین سفری می‌تواند کمی دشوار باشد. اگر مجردی سفر می‌کنید سوئیت اجاره کنید.

این سوئیت‌ها فضای خوبی دارند و امکان دور هم بودن برایتان ایجاد می‌کنند. اگر یک سوئیت آشپزخانه‌دار اجاره کنید، می‌توانید با صرفه‌جویی در هزینه غذا، پول بیشتری برای گشت‌وگذار و تفریح داشته باشید.

اگر خانوادگی سفر می کنید به جای سوئیت، خانه مبله اجاره کنید

اگر خانوادگی سفر می کنید به جای سوئیت، خانه مبله اجاره کنید

از آنجایی که امکانات خانه‌ مبله از سوئیت بیشتر است و فضای بزرگ‌تری دارد، اجاره آن در سفرهای خانوادگی توصیه می‌شود. درست است که خانه مبله در مقایسه با سوئیت قیمت بیشتری دارد، اما اگر با چند خانواده سفر کنید این هزینه بین همسفران تقسیم می‌شود.

هر خانواده می‌توانند در یک اتاق ساکن شوند و از فضای پذیرایی و آشپزخانه به‌صورت مشترک استفاده کنند. از طرفی می‌توانید آشپزی و کارهای خانه را هم بین خودتان تقسیم کنید تا همه بتوانند از سفر لذت ببرند.

در این شهرها می توانید خانه مبله اجاره کنید 

در این شهرها می توانید خانه مبله اجاره کنید 

این روزها در همه شهرها خانه‌های مبله برای اجاره وجود دارد. اگر قصد سفر دارید، با مراجعه به سایت پامپا و انتخاب مقصد موردنظرتان با فهرست کاملی از خانه‌های مبله مواجه می‌شوید.

رشت، لاهیجان، نوشهر، رامسر، بوشهر، اصفهان و شیراز بهترین شهرها برای اقامت در خانه‌های مبله هستند. شما می‌توانید با مشخص کردن تاریخ سفر و مشاهده تصاویر خانه‌های مبله، اقامتگاه مناسبتان را انتخاب کنید. مطالعه و بررسی نظرات مسافران قبلی نیز می‌تواند به شما کمک زیادی کند تا انتخاب مناسبی داشته باشید.

در این شهرها سوئیت اجاره کنید و هزینه سفر را کاهش دهید

در این شهرها سوئیت اجاره کنید و هزینه سفر را کاهش دهید

اگر بودجه محدودی دارید و می‌خواهید یک اقامتگاه ارزان و مناسب پیدا کنید، اجاره سوئیت می‌تواند هزینه‌های سفرتان را به شدت کاهش دهد.

سوئیت‌های فراوانی در شهرهای کیش، قشم، هرمز، ماسال، بندرانزلی و مشهد وجود دارد که می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت پامپا، فهرست کامل آن‌ها را مشاهده کنید و با فیلتر کردن قیمت‌ها تا سقف بودجه سفرتان، سوئیتی را انتخاب کنید که از هر نظر برای شما و همراهانتان مناسب باشد.

پاسخ به سوالات متداول درباره اجاره سوئیت یا خانه مبله

مزایای اقامت در سوئیت چیست؟

از مزایای اقامت در سوئیت‌ می‌توان به آزادی عمل بیشتر (در مقایسه با هتل)، هزینه کم و امکانات رفاهی مناسب اشاره کرد. بسیاری از سوئیت‌ها در خارج از شهر واقع شده‌اند و به شما این امکان را می‌دهند تا در یک محیط آرام با طبیعتی زیبا و هوایی سالم اقامت کنید.

مزایای اقامت در خانه مبله چیست؟

اگر نمی‌خواهید در سفر از محیط گرم خانه دور شوید، اقامت در خانه مبله بهترین انتخاب برای شماست. این خانه‌ها با وجود داشتن قیمت بیشتر نسبت به سوئیت، تمام امکانات یک خانه کامل را در اختیارتان قرار می‌دهد.

تفاوت اجاره سوئیت و خانه مبله چیست؟

سوئیت‌ها ارزان‌تر از خانه‌های مبله هستند و تعداد مسافر کمتری را در خود جای می‌دهند. خانه‌های‌ مبله معمولاً برای سفرهای طولانی و خانوادگی توصیه می‌شوند و فضای اختصاصی آن‌ها نسبت به سوئیت بیشتر است.

چرا برای سفر خانوادگی به جای سوئیت خانه مبله اجاره کنیم؟

در سفرهای خانوادگی، هر خانواده نیاز به یک فضای اختصاصی دارد و همین موضوع باعث می‌شود تا در چنین سفری، خانه مبله انتخاب مناسب‌تری نسبت به سوئیت باشد. این اقامتگاه‌ها گران‌تر از سوئیت هستند اما با تقسیم شدن هزینه آن بین همسفرانتان، همچنان می‌تواند یک گزینه اقتصادی برای اقامت در سفر باشند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا