سبک زندگیفناوریمد و فشنمسافرت

سفر به بهترین شهرهای شمالی، از بهار تا زمستان

سفر به شهرهای شمالی ایران، از جنگل‌های گرگان تا جاده اسالم به خلخال، در همه فصول سال ممکن است و هر فصلی مناظر و زیبایی‌های خاص خود را دارد. علاوه بر بهار و تابستان که فصل سفر و گردش در طبیعت گیلان و مازندران و گلستان است، آب و هوای معتدل و ملایم شهرهای شمالی که هیچ‌گاه به سردی و سوز نواحی کویری و کوهستانی نیست در نتیجه فرصتی فراهم می‌کند تا زیبایی‌های شهرها و طبیعت این خطه را به شیوه‌ای ببینید که در بهار و تابستان کمتر با آن مواجه می‌شوید.

اگر در بهار مجذوب شکوفه‌ها و سبزی یکدست گونه‌های گیاهی و هوای پاک شمال می‌شوید و در تابستان کنار سواحل دریای کاسپین پیک‌نیک می‌کنید و آفتاب می‌گیرید، در پاییز و زمستان شهرها و طبیعت شهرهای شمالی پر است از باران‌های مداوم مطبوع، تغییرات پوشش گیاهی و افق‌های مه‌آلود که اگر برای اقامت و گشت و گذار سفرتان خوب برنامه‌ریزی کرده باشید، تجربه‌ای بسیار مطبوع و دل‌انگیز پیش رو خواهید داشت.

این مقاله به معرفی چند شهر محبوب و ویژگی‌های خاص آنها در فصول مختلف سال و ویژگی‌های ویلاهای ساحلی و جنگلی و نحوه اجاره ویلا شمال در شهرهای مختلف می‌پردازد.


چرا باید بهترین فصل شهرهای شمالی را بدانیم؟

بیشتر وقت‌ها، سفر در بهار و تابستان به شهرهای شمالی توصیه می‌شود. اما رطوبت بالا و شرجی هوا در تابستان‌های شمال برای عده‌ی زیادی غیر قابل تحمل است، یا مناطقی وجود دارد که ممکن است زیبایی‌های ویژه‌ای در برخی فصول خاص داشته باشد. 

چرا باید بهترین فصل شهرهای شمالی را بدانیم؟

شناختن  بهترین فصل‌ شهرهای شمالی کمک می‌کند تا بهترین مقصدهای سفر را در همه فصل‌ها بشناسیم و زیبایی‌های هیچ منطقه و هیچ فصلی را از دست ندهیم. به عنوان مثال باران‌های بهاری رشت و جنگل‌های مه آلود و به رنگ غروب هیرکانی در پاییز را نباید از دست داد.

 در این مقاله گزیده‌ای از بهترین شهرهای شمالی ایران و ویژگی‌های آنها در تمام فصول را بررسی می‌کنیم و برای تجربه یک سفر دل‌انگیز به شهرهای شمالی در پاییز و زمستان هم پیشنهادهایی داریم.

شهرهای محبوب سفر به شمال

نوار باریکی که در کرانه دریای خزر کشیده شده پر از دیدنی‌های بی‌شمار است. اگر در هر نقطه از شمال ایران توقف کنید، غیر از جنگل و دریا، مرداب‌، تالاب‌، دریاچه‌، آبشار، دامنه‌ها و ییلاق‌های زیادی در اطرافتان خواهید یافت که بسیاری از آنها ارزش درنگ و وقت‌گذرانی دارند.

شهرهای محبوب سفر به شمال

با این‌همه در این مقاله چند شهر از کرانه‌ی جنوبی دریای کاسپین و دیدنی‌های آن را به شما معرفی می‌کنیم که امکان انتخاب‌ بیشتری را برای برنامه‌ریزی سفر در تمام فصول سال شهرهای محبوب شمال به شما می‌دهد.

در این مقاله در مورد گرگان در استان گلستان، چالوس، نوشهر در استان مازندران و رشت و انزلی در استان گیلان می‌گوییم و همچنین درباره‌ی دلایل محبوبیت این شهرها و ویژگی‌های طبیعی و شهری منحصربه‌فرد هر کدام در فصول مختلف، بیشتر خواهیم نوشت. پس اگر می‌خواهید بدانید که بعضی از بهترین شهرهای شمال ایران در همه فصول سال چه امکاناتی دارند، این مقاله را تا آخر بخوانید.

بهترین شهرهای شمالی از نظر آب و هوا

آب و هوای شهرهای شمالی و قرارگیری این خطه در میان رشته کوه البرز و دریای خزر سبب شده تا همه نقاط این خطه تقریباً به یک اندازه مطبوع و ملایم باشند. آنچه ویژگی‌های جوی این شهرها را از هم کمی متمایز می‌کند، دوری و نزدیکی هرکدام به دریا، کوه و جنگل است.

بهترین شهرهای شمالی از نظر آب و هوا

اگر به دنبال حمام آفتاب، قایق‌سواری، اسکی روی آب و بازی‌های تابستانه کنار سواحل باشید، شهرهای ساحلی مثل لنگرود، انزلی، رامسر، بابلسر و محمودآباد در فصل تابستان بهترین مقاصد سفر شما هستند.

در تابستان ارتفاعات جنگلی در نزدیکی چالوس، کلاردشت، دو هزار تنکابن، جواهردشت رامسر، دیلمان در سیاهکل و اولسبلانگاه در ماسال می‌تواند شما را به خنکا و زیبایی ییلاق‌ها برساند. در زمستان، همین مناظر پر از برف و افق‌هایی مملو از مه و ابرهای سفید می‌شوند با این حال حتی در روزهای برفی هم می‌توانید سرمایی ملایم و مطبوع را تجربه ‌کنید.

دیدار از شهرهایی مثل گرگان، رشت و انزلی که پر از فضاهای دلخواه و آرامش‌بخش شهری هستند، می‌توانند سفر زمستانی فوق‌العاده‌ای برایتان رقم بزنند. لازم به گفتن نیست که ملایمت هوا، کاهش رطوبت و تغییرات پرشکوه طبیعت دو فصل بهار و پاییز، همه‌ی شهرهای شمالی و طبیعت پیرامون آن را دیدنی و دلچسب می‌کند.

گرگان در پاییز

گرگان در پاییز

برای کسانی که از رطوبت هوا در شهرهای شمالی واهمه دارند، گرگان یکی از بهترین انتخاب‌ها است. گرگان به دلیل دوری از دریا و برخورداری از جنگل‌های تاریخی هیرکانی یکی از ممتازترین و ویژه‌ترین شهرهای کرانه‌ی دریای خزر است. با ورود به شهر گرگان خیلی زود متوجه می‌شوید که با زندگی شهری باکیفیت و مردمی دوست‌داشتنی مواجه هستید.

میان شهر گرگان و جنگل‌های اطراف آن فاصله‌ای وجود ندارد و همین که از آخرین خیابان شهر در بلوار ناهارخوران می‌گذرید، پایتان به جنگل زیبای الگندره می‌رسد که امروزه به یک پارک جنگلی بدل شده است. اگرچه جنگل‌های گرگان در تمام فصول سال تماشایی هستند، اما به شما توصیه می‌کنیم که سفر به گرگان در پاییز را از دست ندهید.

خنکی هوا، گاهی نم‌نم باران و گونه‌های گیاهی فوق‌العاده متنوع، تجربه سفری شهری و جنگلی را برای شما رقم خواهد زد. وقتی از پارک جنگلی النگدره، جنگل‌های هیرکانی توسکستان یا جنگل ناهارخوران عبور می‌کنید، باید بدانید که در یکی از تاریخی‌ترین و پرارزش‌ترین میراث‌های طبیعی جهان روی زمین هستید.

قدمت جنگل‌های هیرکانی به عصر سوم زمین‌شناسی برمی‌گردد و غیر از جنگل‌های هیرکانی تمام جنگل‌های پهن‌برگ مربوط به این دوره‌ی زمانی به طور کلی منقرض شده‌اند. تنها جنگل‌های هیرکانی به علت قرار گرفتن میان رشته‌کوه البرز و دریای خزر و اعتدال این اقلیم از آن دوران باقی مانده‌اند.

پس از این میراث بی‌نظیر جهانی و تنوع گیاهی و جانوری بی‌نظیر آن، در سفر خود مراقبت کنید و از این تجربه‌ی استثنایی لذت ببرید. دریاچه توشن هم در ۵ کیلومتری گرگان و در منطقه‌ی النگدره یک مکان بسیار بکر و تماشایی برای کمپینگ، ماهی‌گیری و یا گشتی چند ساعته در تمام فصول سال است.

چالوس مقصد محبوب مسافرها، از جاده تا شهر

چالوس مقصد محبوب مسافرها، از جاده تا شهر

چالوس یکی از مشهورترین شهرهای شمالی ایران است. شهرت این شهر تا حد زیادی مدیون جاده چالوس است. جاده‌ای پرپیچ و خم و خیال‌انگیز که مسافران را از دود و غبار شهر به چالوس، شهر پرطرفدار شمال می‌رساند. جاده چالوس یکی از خاطره‌انگیزترین جاده‌های ایران هم هست که از دهه‌ی پنجاه شمسی و با فیلم همسفر در خاطره‌ی جمعی مردم نقش بسته است.

محبوبیت جاده چالوس باعث شده تا بسیاری از مردم این جاده را به‌عنوان مسیر اصلی برای رسیدن به شهرهای شمالی انتخاب کنند. در تهران اگر بخواهید از مسیر جاده چالوس به شهرهای شمالی ایران برسید، باید از بزرگراه شهید لشگری به کرج رفته و از آنجا وارد جاده‌ی کرج- چالوس یا همان جاده چالوس شوید.

جاده چالوس در بهار و تابستان پر از گردنه‌ها و پیچ ‌و خم‌های سرسبز و تماشایی است و در زمستان افق‌های مه‌آلود و طیف‌هایی از رنگ‌های خاکستری زمستانی را پیش چشمتان می‌گذارد. خود و همراهانتان را در توقفگاه‌های این مسیر در بهار و تابستان به انواع نوشیدنی‌های خنک و بستنی و در زمستان به چای و قهوه و آش گرم مهمان کنید و از مناظر لذت ببرید.

دقت داشته باشید که رانندگی در سراشیبی گردنه‌های جاده چالوس در روزهای بارانی و برفی می‌تواند کمی چالش‌برانگیز باشد، اما اگر پیش از حرکت آب و هوا را بررسی کرده باشید و برای شرایط جوی مهیا باشید، جاده‌ی خاطره‌انگیز چالوس همیشه پذیرا و زیباست.

شهر چالوس

شهر چالوس

اگر از جاده کرج چالوس و مسیر زیبای جاده چالوس به سمت شهرهای شمالی بروید، چالوس اولین مقصد شما در مازندران خواهد بود. چالوس شهری سرسبز و معتدل و فوق‌العاده برای اقامت در تمام فصول در سفر به شهرهای شمالی ایران است.

محیط این شهر کوچک، صمیمانه و پذیرای مسافران است. نزدیکی همزمان به جنگل و دریا، چالوس را در فهرست بهترین شهرهای شمالی قرار داده است. امکان اقامت در هتل، ویلا، سوئیت و اقامتگاه‌های جنگلی در آن فراهم است و جاذبه‌های طبیعی بسیاری در اطراف خود دارد که اگر اهل کمپینگ باشید می‌توانید در طبیعت متنوع اطراف چالوس چادر بزنید.

مشهورترین و تماشایی‌ترین این جاذبه‌ها دریاچه‌ی ولشت است که در ۲۵ کیلومتری جاده چالوس و در نزدیکی مرزن‌آباد و منطقه ییلاقی کلاردشت قرار دارد. آنچه این دریاچه را تماشایی می‌کند، قرار گرفتن آن در ارتفاع بالای ۹۳۵ متری از سطح دریاست.

همچنان که از ارتفاعات چالوس بالا و بالاتر می‌روید، در دامنه‌ی کوه، دریاچه‌ای خیال‌انگیز با رنگ‌هایی بی‌نظیر می‌بینید. علاوه بر دریاچه ولشت، سواحل معروف چالوس مثل ساحل رادیو دریا، ساحل سیترا و در نزدیکی این شهر ساحل نمک‌آبرود هستند. ویلاهای ساحلی و انواع تفریحات آبی در سواحل چالوس در دسترس است.

مرداب هسل و روستای معروف کندلوس هم از مکان‌های تفریحی اطراف این شهر زیبا هستند. سفر تابستانه به چالوس می‌تواند هم جذابیت‌های تفریحات ساحلی و هم دسترسی به خنکای مطبوع ییلاق را در خود داشته باشد.

ترمینال چالوس

ترمینال چالوس

از لحاظ دسترسی به سایر شهرهایی شمالی، چالوس بهترین شهر یا یکی از بهترین‌ها است. علاوه بر موقعیت جغرافیایی این شهر که تقریباً در میانه‌ی شهرهای شمالی ایران قرار می‌گیرد،  فاصله‌ی برابری با شهرهای شرقی و غربی خطة شمالی دارد.

نکته مثبت این شهر ترمینال قائم یا ترمینال چالوس است که یکی از پررونق‌ترین ترمینال‌های بین‌شهری در خطة شمالی است. پس اگر با ماشین شخصی به چالوس نرفتید، می‌توانید با خیالی آسوده از این ترمینال هم به سمت شهرهای شرقی مازندران و هم به سمت شهرهای غربی مازندران و نیز گیلان برسید.

از ترمینال چالوس به راحتی می‌توانید به سمت نور، متل قو، آمل، بابلسر و ساری در شرق یا رامسر، لاهیجان و رشت در غرب حرکت کنید. در هر صورت، یک سفر جاده‌ای مطبوع در خط کناره‌ی دریای کاسپین در انتظار شماست.

اقامت ییلاقی در تابستان‌‌های نوشهر

اقامت ییلاقی در تابستان‌‌های نوشهر

اگرچه همه شهرهای شمالی با فاصله کم از یکدیگر قرار دارند، اما فاصله میان نوشهر و چالوس انقدر کم است که می‌توان این دو شهر را به خواهرانی تشبیه کرد که دست در گردن هم انداخته‌اند.

به دلیل اتصال این دو شهر به یکدیگر است که در بسیاری موارد می‌بینید که جاذبه‌های توریستی هر دو شهر را یکی معرفی می‌کنند. مثلاً روستای کندلوس و مرداب هسل به دلیل فاصله‌ی نزدیک به هر دوی این شهرها دارد ممکن است در لیست جاذبه‌های دیدنی هر دو باشد.

 نوشهر هم به دلیل نزدیکی به جاده چالوس یکی از اصلی‌ترین مقاصد گردشگرانی است که به سمت شهرهای شمالی می‌آیند. از ویژگی‌های عمده‌ی نوشهر، بندری بودن شهر است. علاوه بر بندرگاه نوشهر که حال ‌و هوای ویژه‌ای به آن در میان شهرهای شمالی استان مازندران می‌دهد، نزدیکی به جاذبه‌های طبیعی بسیاری مانند مناطق ییلاقی، چشمه‌ها و آبشارها، روستاهای سیاحتی، کوهسارها و جنگل و دریا این شهر را به یکی از بهترین شهرها در تمام فصول سال بدل کرده است.

از جمله مکان‌های دیدنی نوشهر می‌توان به روستای انگاس اشاره کرد. روستایی ییلاقی در نزدیکی کجور نوشهر، با آب وهوایی خنک در تابستان که چندین آبشار تماشایی و دلپذیر از جمله آبشار پنجاه جم، موزیا، بزچشمه، اوسیاره و جناب دارد.

تالاب رازآلود ارواح با زیبایی جادویی، دریاچه سد آویدر، دریاچه خضر نبی، آبشار زانوس،  پارک جنگلی و مشهور سی‌سنگان در مسیر نوشهر به نور، دیوچشمه، تالاب فراخین و باغ گیاه‌شناسی نوشهر از جاذبه‌های کم‌نظیر این شهر هستند. از جذابیت‌های زمستانه‌ نوشهر می‌توان به  جشنواره‌ ارکیده اشاره کرد که هرسال در بهمن ماه در باغ گیاه شناسی نوشهر برگزار می‌شود و مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی است.

شهر باران، رشت

شهر باران، رشت

سفر به شهرهای شمالی اغلب به هدف گشت و گذار در طبیعت است، اما سفر به مقصد رشت معمولاً با یک تیر دو نشان است، هم لذت بردن از طبیعت اطراف رشت و هم دیدن از شهری با قدمت و بازاری محبوب که آوازه‌اش در همه جا پیچیده است.

برای کسانی که به دنبال سفری برای تجربه‌ی زندگی شهری، معاشرت با اهالی و پرسه زدن در فضاهای سنتی و محلی هستند، رشت یک مقصد استثنایی است. اگرچه در همه فصول می‌شود به رشت سفر کرد اما برای کسانی که از رطوبت بالای هوا و آب و هوای مدیترانه‌ای اجتناب می‌کنند، سفر به رشت در تابستان توصیه نمی‌شود.

 به علت پایین‌تر بودن ارتفاع شهر رشت از سطح دریا، رطوبت  هوا در تابستان‌های این شهر حتی از بقیه شهرهای شمالی بیشتر است. بنابراین دو فصل بهار و پاییز بهترین وقت برای سفر به این شهر است. البته به دلیل رطوبت، از زمستان سخت و بادهای سرد در شهر خبری نیست و رشت در زمستان هم می‌تواند یک مقصد عالی برای مسافرت باشد.

اگر به رشت می‌روید گذر از خیابان گلسار، میدان شهرداری و بازار محلی، میدان شهرداری، سبزه‌میدان، پیاده‌راه حد فاصل این دو مکان، کافه‌ها و قهوه‌خانه‌های گرم و صمیمی محلات قدیمی مثل بازار،  ساغریسازان، خواهر امام و رستوران‌های کم‌نظیر و خوشمزه‌ی این شهر را از قلم نیندازید.

رشت شهری صمیمی و پذیرای مهمان است و انواع هتل‌ها، مسافرخانه‌ها و اقامتگاه‌های بومگردی در آن برای مسافرین در دسترس است. اگر در زمستان و در آستانه‌ی نوروز به رشت سفر کنید، ممکن است شاهد انواع مراسم و برنامه‌ها در پیاده‌راه مرکزی این شهر باشید. هرچند زندگی شبانه، تجمع مردم، گروه‌های موسیقی و جوانان در این بخش شهر دائمی و در تمام فصل‌های سال برقرار است.

از شهر زیبای رشت حدود یک ساعت تا لاهیجان و سیاهکل و حدود یک ‌ساعت تا بندر انزلی و حدود یک ساعت و نیم تا ماسوله فاصله دارید. پس اگر دنبال طبیعت ییلاقی در فصول گرم سال هستید می‌توانید به سمت شرق و ارتفاعات سیاهکل و لاهیجان تا دیلمان بروید و اگر در جستجوی ساحل و آفتاب گرفتن هستید، می‌توانید در مدت زمان کمی به ساحل کاسپین در بندر انزلی برسید.

زیبایی بندر زیبای انزلی در فصل های مختلف

زیبایی بندر زیبای انزلی در فصل های مختلف

در میان شهرهای شمالی، بندرانزلی یکی از ویژه‌ترین و خاص‌ترین مقاصدی است که نباید آن را از لیست مقصدهای سفر خود حذف کنید.

 انزلی، بندری مه‌آلود در غرب گیلان است. وقت‌گذرانی در کنار دریا و سواحل در اکثر شهرهای شمالی تجربه‌ای عادی است، اما آن‌چه سفر به انزلی را متمایز می‌کند، دیدن کشتی‌ها و لنگرگاه‌های بسیار زیبا و شنیدن صدای مرغ‌های دریایی در این بندر است.

برای لحظه‌ای چشم‌هایتان را ببندید و آنچه در ادامه می خوانید را تصور کنید! ترکیب  تماشای کشتی‌ها در ساحل انزلی در کنار زیبایی طبیعی این شهر و مرغان دریایی که بالای سرتان پرواز می‌کنند، در حالی که در دکه‌ای کوچک در کنار بلوار انزلی نشسته‌اید، چای می‌نوشید و مردم انزلی را در اطرافتان می‌بینید که در بلوار گردش می‌کنند.

کهنسالانی که در میزهای کناری به بازی شطرنج و تخته نرد مشغول هستند، اتمسفری فوق‌العاده و منحصربه‌فرد می‌سازد. بخصوص آنکه بلوار انزلی سیمایی تاریخی دارد و ساخت آن به دوران پهلوی اول می‌رسد. این بلوار همان جایی‌ است که بخش‌های زیادی از فیلم “در دنیای تو ساعت چند است” در آن فیلمبرداری شده است. همچنین اگر اهل خرید باشید، انزلی منطقه آزاد است و خرید در ساحل کاسپین سفرتان را به تجربه‌ای لذت‌بخش بدل می‌کند.

بندر انزلی در بهار و تابستان

بندر انزلی در بهار و تابستان

بندر انزلی در تمام فصل‌های سال دیدنی است و در هر زمانی جذابیت خاص خود را دارد، اما مانند بیشتر شهرهای ایران بهترین فصل برای دیدار از بندر انزلی بهار است. این بندر، یکی از پرباران‌ترین شهرهای شمالی است. میزان رطوبت در فصل بهار کمتر است و طبیعت در اوج تعادل خود قرار دارد.

آفتاب بهار روی دریای آبی کاسپین رنگ‌های نقره‌ای و فیروزه‌ای می‌سازد که در ترکیب با رنگ‌های زرد و نارنجی کشتی‌ها منظره‌ای کم‌نظیر دارد. در اوایل تابستان که فصل گل دادن نیلوفرهای تالاب انزلی است، مرداب به رنگ صورتی درمی‌آید و قایق‌سواری در آن تجربه‌ای بی‌نظیر خواهد بود. اگر اهل عکاسی هستید، انزلی در بهار و تابستان شهر رنگ‌هاست.

بندر انزلی در پاییز و زمستان

بندر انزلی در پاییز و زمستان

اگرچه بهار و اوایل تابستان معمولاً برای سفر به انزلی توصیه می‌شود؛ اما این شهر زمستان‌های ملایم و معتدلی دارد. در اوایل پاییز رطوبت به سطح پایین‌تری می‌رسد و همچنان از آفتاب تابان تابستان اثری هست. هرچه به سمت زمستان می‌رویم روزهای بارانی بیشتر خواهد بود.

در پاییز و زمستان بندر انزلی ممکن است روزهای متوالی و حتی هفته‌ها باران ببارد. اگر از تماشای افق‌های عمیق و مه‌آلود بندری آرام و کهن لذت می‌برید، سفر به این شهر شمالی در دو فصل آخر سال هم برایتان منحصربه‌فرد و جالب خواهد بود.

چرا سفر به شهرهای شمال ایران انقدر پرطرفدار است؟

چرا سفر به شهرهای شمال ایران انقدر پرطرفدار است؟

هر ساله از شرق و غرب و جنوب و مرکز ایران، مسافران بسیاری راهی شهرهای شمالی می‌شوند. حتی جذابیت به حدی است که سالانه بسیاری از مردم ساکن همین خطه نیز به شهرهای اطراف سفر می‌کنند.

دسترسی آسان به دریا، کوه و جنگل و آب‌وهوای پاکیزه و ملایم شمال، بیشترین دلیل تمایل مردم برای سفر به شمال است. شمال ایران در همه‌ی فصل‌ها دیدنی‌ است و طبیعت مخصوص به خود را دارد. همچنین راه‌های ارتباطی زیاد و سریع به استان‌های شمالی سبب شده که به‌خصوص مردم تهران و استان‌های هم‌جوار به‌راحتی در آخر هفته، با ماشین شخصی یا وسایل حمل‌ونقل عمومی خود را به شهرهای شمالی برسانند.

دسترسی به امکانات وسیع تفریحی، نزدیکی طبیعت و شهر، مهمان‌نوازی مردم شمال و امکان دسترسی به اقامتگاه‌های متنوع و ارزان، سفر به شهرهای شمال را آسان و به بخشی از تجربه‌ی خوشایند برای همه‌ی مردم ایران بدل کرده است.

ویلاهای شهرهای شمالی ایران چه ویژگی هایی دارند؟

کسانی که دوست دارند در سفر بیشتر وقتشان را در ویلا بگذرانند و در این میان گشت‌های کوچکی به اطراف بزنند تا از آرامش و هوای خوب شهرهای شمالی استفاده کنند، معمولاً ترجیح می‌دهند تا در ویلایی اقامت کنند که از سطح بالایی از کیفیت و امکانات برخوردار باشد.

ویلاهای شهرهای شمالی ایران چه ویژگی هایی دارند؟

اگر ویلایی بیشتر از سه اتاق داشته و یک محوطه قابل توجه داشته باشد معمولاً ویلای لوکس محسوب می‌شود که قیمت آن نسبت به سایر ویلاها بالاتر است. همچنین ویلاهای ساحلی معمولاً از قیمت بالاتری برخوردار هستند. اینکه چه ویلایی در شمال مناسب شما است تا حد زیادی به مدت زمان شما در سفر، تعداد نفرات و امکاناتی دارد که می‌تواند موجب رضایتتان شود.

اگر دسته جمعی سفر می‌کنید، یک ویلای بزرگ با نشیمن دلباز و چند اتاق خواب و آشپزخانه با امکانات کافی می‌تواند تا حد زیادی کیفیت سفرتان را چند برابر کند، اما اگر تمایل دارید بیشتر وقت خود را در طبیعت و بیرون از شهرهای شمالی بگذرانید، اقامتگاه‌های اقتصادی‌تر، خانه‌های روستایی، سوئیت‌ها و اقامتگاه‌های بومگردی ممکن است انتخاب‌های بهتری برایتان باشند. با هر بودجه و سلیقه‌ای می‌توانید اقامتگاه دلخواه خود را در سایت پامپا جستجو و پیدا کنید.

همه چیز در مورد ویلاهای ساحلی در شمال ایران

در تابستان اجاره ویلا در شهرهای شمال خیلی پرطرفدار است. ویلاهای ساحلی در شهرهای کنار دریا، قدیمی‌ترین شکل اقامتگاه‌ها در شهرهای شمالی هستند. امروزه در همه شهرهای شمالی می‌توانید اقامتگاه موردنظر خود را پیدا کنید و از تنوع و انتحاب گسترده در سایت پامپا بهره مند شوید.

همه چیز در مورد ویلاهای ساحلی در شمال ایران

 اگر به دنبال امکانات بالا و لوکس هستید، اجاره ویلاهای ساحلی که امکانات بالایی دارد می‌تواند یک گزینه‌ی خوب برای سفرتان باشد. اگرچه امروزه علاوه بر ویلاهای ساحلی امکان اجاره سوئیت‌ها و اقامتگاه‌های بومگردی نیز در تمام فصول سال در شهرهای شمالی وجود دارد که متنوع هستند و امکانات متفاوتی دارند.

تفاوت اجاره ویلا و سوئیت در شهرهای شمالی

در شهرهای شمالی ایران مثل سایر نقاط معمولاً ویلاها، هتل‌ها، مسافرخانه‌ها و انواع اقامتگاه‌های بومگردی در دسترس هستند. آنچه اقامتگاه‌های شمالی را متمایز می‌کند وجود طیف گسترده‌ای از ویلاها و سوئیت‌ها برای اجاره در زمان کوتاه و چند روزه است.

 اما تفاوت اصلی بین ویلا و سوئیت چیست؟ به شکل کلی می‌توان گفت ویلا‌ها اقامتگاه‌هایی لوکس‌تر و گران‌تر از سوئیت‌ها هستند. هرچند می‌توان ویلاهایی با قیمت اقتصادی‌تر هم پیدا کرد، اما معمولاً ویلاها فضاهایی شخصی و حیاط‌‌دار با منظره و چشم‌انداز در اختیار مسافران قرار می‌دهند که سوئیت‌ها فاقد آن هستند.

ویلا‌ها بر اساس هزینه‌ای که برای آن می‌کنید ممکن است چندین اتاق، حیاط، امکاناتی مثل استخر و باربیکیو و مانند این‌ها داشته باشند، اما سوئیت‌ها اغلب تنها از امکانات اولیه مثل گاز، یخچال، مبلمان ساده و مانند این‌ها برخوردارند و البته سوئیت‌ها فاقد اتاق هستند، فضای کمتری در اختیار مسافر قرار می‌دهند و به‌طور کلی به‌صرفه‌ترند.

تشابه ویلا و سوئیت در این است که هر دو فضایی شخصی در اختیارتان می‌گذارند که می‌توانید با دوستان و خانواده در آن اقامت کنید، آشپزی کنید و از این حیث با اقامتگاه‌های بومگردی، هتل‌ها و مسافرخانه‌ها که فضاهای اقامتی اشتراکی‌تری هستند، متمایزند.

بهترین راه برای اجاره ویلا در شهرهای شمالی

بهترین راه برای اجاره ویلا در شهرهای شمالی

در ورودی بسیاری از شهرهای شمالی افرادی را می‌بینید که با پلاکاردی ایستاده‌اند و به شما ویلا و سوئیت پیشنهاد می‌کنند. اما اغلب این روش سنتی غیرقابل‌پیش‌بینی است و ممکن است در لحظات آخر یا روزهای شلوغ و فصول پرمسافر نتوانید اقامتگاه مناسبی پیدا کنید یا ناچار باشید به کیفیت بسیار کم این مکان‌ها رضایت دهید و بخش مهمی از لذت سفر را از خود دریغ کنید.

اگر دنبال اقامتگاه‌های باکیفیت و با امکان بررسی قیمت و مقایسه‌ی امکانات هرکدام در مقصد خود هستید، سایت پامپا طیف وسیعی از اقامتگاه‌های باکیفیت و با قیمت‌های متفاوت را در شهرهای شمالی و نقاط دیدنی مختلف به شما پیشنهاد می‌دهد. از قبل ببینید و بررسی کنید و رزرو کنید تا امکان دسترسی به بهترین انتخاب را داشته باشید.

ویلاهای شهرهای شمالی در نزدیکی جنگل های سرسبز

ویلاهای شهرهای شمالی در نزدیکی جنگل های سرسبز

کلبه‌ها و ویلاهای جنگلی پس از ویلاهای ساحلی از پرطرفدارترین اقامتگاه‌ها در شهرهای شمالی هستند. از آنجایی که امکان ساخت و ساز بنا در بسیاری از نقاط جنگلی وجود ندارد و از جنگل‌ها به‌عنوان میراث ملی در مقابل ساخت  ویلا محافظت می‌شود، این اقامتگاه‌ها اغلب در نزدیکی جنگل‌ها هستند و دسترسی از آنها به جنگل‌های باشکوه گیلان و مازندران آسان‌تر است.

اقامتگاه‌ها و ویلاهای جنگلی نیز همچون ویلاهای ساحلی بسته به متراژ، منطقه‌ و امکانات ممکن است قیمت‌های متنوعی داشته باشند. ویلاها و اقامتگاه‌های جنگلی معمولاً در قیاس با ویلاهای ساحلی اندازه‌های کوچکتری دارند. اقامت در محیط‌های نزدیک به جنگل، شانس شما را برای مواجهه با گونه‌های جانوری و گیاهی بالا می‌برد؛ اما فراموش نکنید که اقامت در نزدیکی جنگل‌ها به حساسیت بیشتری برای محافظت از محیط زیست احتیاج دارد.

پاسخ به سوالات متداول درباره بهترین شهرهای شمالی برای سفر در تمام فصل های سال

بهترین شهرهای شمالی برای سفر در همه فصل های سال کجاست؟

شهرهای شمالی در عین شباهت، هر کدام ویژگی‌های منحصربفردی دارند؛ اما برای معرفی بهترین شهرهای شمال که در همه فصول مناسب سفر هستند شاید بتوان به چالوس، نوشهر و رامسر در مازندران و لاهیجان، رشت و انزلی در گیلان اشاره کرد.

بهترین روش اجاره ویلا در شهرهای شمالی چیست؟

اگر می‌خواهید میان انواع اقامتگاه‌های بومگردی، ویلاهای ساحلی و جنگلی، سوئیت‌ها و خانه‌های روستایی انتخاب دقیقی داشته باشید، قیمت‌ها و امکانات را بسنجید و محل را از پیش رزرو کنید و با خیالی آسوده به سمت شهرهای شمالی سفر کنید سایت پامپا امکان این تجربه فوق‌العاده را فراهم کرده است.

چرا باید قبل از سفر به شهرهای شمالی آب و هوا را  بررسی کنید؟

اگرچه جاذبه‌های فرهنگی در شهرهای شمالی کم نیستند، اما فراموش نکنید که لذت بردن از طبیعت در تمام فصل‌های سال مهم‌ترین جذابیت این شهرهاست. برای تجربه سفری خوشایند به طبیعت، لازم است با بررسی آب و هوای شهرها اقامت خود را به نحوی برنامه‌ریزی کنید که بیشترین بهره را از طبیعت شهرهای شمالی ببرید.

بهترین شهرهای شمالی برای اجاره ویلاهای ساحلی کجاست؟

اگر به دنبال ویلاهای ساحلی در شهرهای شمالی هستید بابلسر، محمودآباد، چالوس، رامسر، لنگرود، کیاشهر و انزلی می‌توانند از مقاصد عمده‌ی سفر شما و شهرهای مناسبی برای اجاره ویلاهای ساحلی باشند.

بهترین شهرهای شمالی برای اجاره ویلاهای جنگلی کجاست؟

آن دسته از شهرهای شمالی که در کنار جنگل‌ها قرار می‌گیرند، گرگان، آمل، نور، چالوس و نیز لاهیجان، املش، سیاهکل و ماسال می‌توانند از بهترین شهرهای شمالی برای اجاره ویلاهای جنگلی باشند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا