سینما هنر

فروش ۵ میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومانی گیشه سینماها در سه روز

به گزارش پامپا به نقل از  اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی، حبیب ایل‌بیگی معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی با توضیح اینکه سه‌شنبه هفته گذشته پرتماشاگرترین روز سینما در سال 1401 بوده گفت: سینمای ایران مخاطبان بالفعل و بالقوه بسیاری دارد که وقتی فیلم مناسب اکران شود، از آن استقبال خواهند کرد. اکران و فروش گیشه سینماها موتور محرکه سینما محسوب می‌شود که برای رونق آن باید برنامه‌ریزی و اقدام مناسب انجام داد. چرا که موضوع «اکران و گیشه فیلم‌ها» مستقیم به تولید بیشتر، جذب سرمایه برای ساخت آثار مختلف و ایجاد اشتغال برای صنوف سینما مربوط است.

ایل‌بیگی با اشاره به حضور گسترده مردم در سینماها و استقبال از آثار اکران شده در چند هفته اخیر نیز گفت: در سال‌های گذشته و در آستانه برپایی جشنواره فیلم فجر، معمولا آثار پرفروش در سینماها اکران نمی‌شدند تا جشنواره بتواند از ظرفیت همه سالن‌ها استفاده کند. امسال اما شرایط متفاوت‌تر بود. به هر حال در چند ماه اخیر اتفاقاتی روی داد که روی بسیاری از مسایل سیاسی، اجتماعی و فرهنگی کشور اثر گذاشت که فروش و اکران فیلم‌ها هم از آن جمله بود. به همین دلیل سازمان سینمایی با همکاری تهیه‌کنندگان فیلم‌های پرمخاطب به توافق رسیدند که زمینه را برای حضور مردم در سینماها و نیز، برگزاری جشنواره فیلم فجر، مهیا کنند که خوشبختانه این امر محقق شد و الان شاهدیم که هم استقبال خوبی از آثار جشنواره فجر می‌شود هم فیلم‌های اکران‌شده مخاطبان خود را دارند.

ایل‌بیگی با توضیح اینکه اکران دو فیلم پرمخاطب اجتماعی و کمدی در چند هفته اخیر توانست تحرک خوبی در فروش گیشه سینماها ایجاد کند، تصریح کرد: شاید اولین سالی باشد که همزمان با برگزاری جشنواره، فیلم‌ها هم اکران خوب و چشمگیری را تجربه می‌کنند. این یک اتفاق تازه در حوزه اکران فیلم در ایام جشنواره است. به نظر می‌آید تعطیلات ماه رجب و ماه شعبان که برای همه ماه شادی، سرور و بهجت است استقبال مردم از فیلم‌های روی پرده و فروش گیشه این فیلم‌ها تداوم داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا